500 plus w formie bonów lepszym rozwiązaniem?publicdomainpictures.net

500 plus tylko w formie bonów żywnościowych dla najbardziej potrzebujących dzieci. Bylibyście za czy przeciw?

500 plus wywołuje w ludziach wiele różnych emocji niezależnie czy popierają program czy nie. Od kiedy wprowadzono go do życia, towarzyszy mu dyskusja na temat zamiany pieniędzy na bony spożywcze i talony dla wszystkich beneficjentów. Jak według was powinno to wyglądać?

500 plus jako froma wsparcia dla rodzin, dziala od 2016 roku. Odkąd wprowadzono projekt wiele osób uważa, że zamiast pieniędzy powinny być rozdawane bony dla potrzebujących dzieci. Dla dużej części ludzi, którzy głoszą takie poglądy, naczelnym argumentem jest niestosowne wydawanie i dysponowanie pieniędzmi z programu. Mało kto wie, że samorządy mają sposobność do takiego właśnie dystrybuowania pomocy finansowej.

GIS dokonał strasznego odkrycia w kupowanych przez wszystkich talerzach. Właśnie są utylizowaneGIS dokonał strasznego odkrycia w kupowanych przez wszystkich talerzach. Właśnie są utylizowaneCzytaj dalej

500 plus pod postacią bonów spożywczych oraz talonów - czy według was takie rozwiązanie byłoby lepsze niż dotychczasowe?

Według zwolenników bonów takie rozwiązanie byłoby o wiele lepsze. Pomoc dla potrzebujących rodzin byłaby zachowana i bony dałoby się wymieniać na żywność czy produkty potrzebne dzieciom. Bony rozwiązałyby również problem z wydawaniem pieniędzy z 500 plus w nieadekwatny sposób. Dokładniej chodzi o kupowanie za pieniądze z programu używek, co jest obecnie nagminnym problemem.

Dzisiaj grzeje:

  1. Turyści spojrzeli na paragon i zrzedła im mina. 200 zł za kebaba i 35 zł za kawę, wakacyjne ceny w znanym hotelu zapamiętają do końca życia
  2. Wypłacasz z bankomatu, szykuj się na niespodziankę. Całą kwotę możesz dostać w jednym banknocie

Samorządy od samego początku wprowadzenia datków mogą zdecydować o pomocy w formie bonów dla potrzebującej rodziny. Jest to jednak poprzedzone szczegółowym wywiadem środowiskowym ośrodka pomocy społecznej, więc nie ma opcji, aby urzędnik decydował o tym wedle własnego uznania.

Czy według was takie rozwiązanie byłoby idealne? Czy może lepiej jest pozostać przy obecnym sposobie dystrybuowania pieniędzmi? Czekamy na wasze opinie.

Najlepsze newsy:

  1. Mateusz Morawiecki pokazał, na co go stać i nie przebierał w słowach. "Widać, co za nieudacznik" - powiedział bez ogródek
  2. Skandal w Kołobrzegu. Poszkodowane są dzieci. Rodzice są zdruzgotani
  3. Cudowny nawóz z 3 składników. Pomidory i ogórki będą po nim rosły jak szalone
  4. Trzeba się spieszyć, tylko dziś Biedronka rozdaje niezastąpiony produkt w niebywałej ilości. Zupełnie za darmo
  5. Wstrząsające doniesienia z wakacji nad Bałtykiem. 1-razowe grille na plaży, ojciec z butelką krzyczący na syna, nie mieści się w głowie
  6. Tragiczne informacje na temat zdrowia Michaela Schumachera. Media : cierpienie jest coraz większe

Źródło: biznesinfo.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł