Agrest i jego właściwościARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Agrest poprawia trawienie, ma też zbawienny wpływ na oczy. Jeden kolor jest szczególnie zdrowy

Nie od dziś wiadomo, że owoce są istotnym elementem zbilansowanej diety. Ich wpływ na zdrowie jest powszechnie znany, jednak mało kto zdaje sobie sprawę jakie właściwości posiada agrest. Okazuje się, że poprawia on pracę układu pokarmowego i może wspomóc nasz wzrok. Czym jest to spowodowane?

Nie da się ukryć, że agrest to uwielbiany owoc, który często jest wybierany jako zdrowa przekąska. Warto jednak pochylić się nad właściwościami jakie posiada. Wiele osób może być nimi zaskoczonych, a ich działanie docenią wszyscy, którzy uskarżają się na zmęczone oczy i inne przypadłości.

Z 1 krzaka sypnie ogórkami na wiele wiader. Dzięki nawozowi cukrowemu, niebywale tani i prosty w przygotowaniuZ 1 krzaka sypnie ogórkami na wiele wiader. Dzięki nawozowi cukrowemu, niebywale tani i prosty w przygotowaniuCzytaj dalej

Agrest i jego wpływ na zdrowie

Agrest to wyjątkowy owoc będący prawdziwym bogactwem witamin i składników odżywczych. Ciężko uwierzyć, że może on tak pozytywnie wpłynąć na nasze zdrowie. Wszystko za sprawą wysokiej zawartości witaminy A, luteiny, pektyn i kwasów organicznych. To właśnie dzięki nim agrest jest niezwykłym owocem, który warto na stałe wpisać do swojego jadłospisu.

Luteina, którą znajdziemy we wnętrzu owoców agrestu, zaliczana jest do karotenoidów będącymi silnymi przeciwutleniaczami. Częściej natkniemy się na nie w czerwonej odmianie rośliny. Związek ten może przeciwdziałać wystąpieniu chorób układu krążenia, nowotworów i chorobach oczu. Kto w szczególności powinien jeść czerwony agrest?

Dzisiaj grzeje:

  1. Uwielbiana surówka z KFC jest wyjątkowo prosta do zrobienia w domu. Najważniejszym składnikiem jest kapusta
  2. Lepiej przejrzyj szuflady w domu. Za dawne fotografie możesz otrzymać małą fortunę

Wyjątkowe właściwości, które posiada agrest

Czerwony agrest szczególnie powinny jadać osoby, które często pracują przy komputerze lub regularnie oglądają telewizję. Luteina dzięki swoim właściwościom chroni oczy przed promieniowaniem UVA i UVB. To jednak nie koniec wpływu agrestu na nasze zdrowie.

Agrest jest niskokaloryczny i dzięki wspomaganiu pracy układu pokarmowego może pomóc nam w zgubieniu zbędnych kilogramów. Warto również zauważyć, że posiada on niski indeks glikemiczny. W związku z tym bez obaw mogą spożywać go osoby cierpiące na cukrzycę.

Osoby, którym doskwiera stres również powinny sięgnąć po agrest. Zawartość magnezu i witamin z grupy B pozytywnie wpływa na nasz układ nerwowy. Wspomagają naszą pamięć i koncentrację. Wszystkie powyższe właściwości mogą sprawić, że będziemy jadać agrest z jeszcze większym smakiem.

Najlepsze newsy:

  1. Zdumiewające sceny w komisji wyborczej. Członkini próbowała schować karty w kuriozalny sposób
  2. Mama z synem patrzyli na śmierć 6-latki i ojca. W Polsce doszło do tragedii
  3. Hańba, nikt nie zauważył. Pan Artur spojrzał na bób z Biedronki i dostrzegł porażającą prawdę, teraz nagłaśnia ogromną aferę
  4. Niezawodny sposób szefa kuchni na gęsty i odżywczy rosół. Wystarczy wlać 1 nieoczywisty składnik
  5. Wrzuciła do małosolnych nietypowy składnik. Wszyscy poprosili o przepis
  6. Wielka radość w domu Adama Małysza. Córka przekazała radosną informację, w końcu się doczekała

Źródło: Poradnik Zdrowie

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł