Agrest jest zapomnianym owocem, a szkodatwitter.com/lata8290

Kiedyś obrastał płoty w ogrodach i ludzie za nim przepadali. Agrest dzisiaj jest niedoceniany, a szkoda bo ma niewyobrażalne właściwości

Agrest dawniej był jedną z najsmaczniejszych roślin w Polsce, jego owoce mające charakterystyczny smak były zjadane w kilka chwil. Obecnie agrest został zapomniany i rzadko kiedy obrasta nasze płoty. Wielka szkoda, ponieważ zawiera w sobie wyjątkowo wartościowe składniki odżywcze.

Agrest ciężko jest obecnie znaleźć w sklepach, chociaż znajdą się stragany, w których możemy kupić te małe owoce. Niestety, powód dla którego agrestu jest tak mało na rynku jest bardzo smutny i ciężko go rozwiązać. Za wszystkim stoją konsumenci. A szkoda, ponieważ agrest jest bardzo wartościowym owocem, który warto jeść.

W 7 minut zaprezentował jak zrobić pizzę z patelni za 1,75 zł. Prawie 4 miliony osób obejrzało hitowe nagranieW 7 minut zaprezentował jak zrobić pizzę z patelni za 1,75 zł. Prawie 4 miliony osób obejrzało hitowe nagranieCzytaj dalej

Agrest jest niedocenionym owocem - kiedyś do znalezienia wszędzie, teraz trudno go spotkać

Agrest jest niewielkim krzewem kolczastym z drobnymi i jadalnymi owocami. Od dawna wykorzystywany w wielu kuchniach na świecie, pełen jest wielu składników odżywczych, które są nam potrzebne. Agrest wyróżnia się sporą zawartością luteiny, pektyn (rodzaj błonnika), kwasów organicznych a także dużego udziału witaminy A.

Niestety, wielu ludzi zamiast agrestu woli iść do hipermarketu i kupić na przykład awokado albo kiwi i te owoce spożywać. Szkoda, ponieważ mogliby rozkoszować się wspaniałym i jedynym w swoim rodzaju smakiem polskiego agrestu, który jest przepyszny.

Dzisiaj grzeje:

  1. Uważaj, jeśli cierpisz na pewne schorzenia jedzenie rzodkiewki może ci poważnie zaszkodzić. Nie wszyscy mogą ją jeść
  2. Janów Podlaski po głośnej kontroli. O "zbrodni na zwierzętach" mówi cała Polska, interweniował sam minister

Agrest wspaniale działa na oczy, zawiera dużo przeciwutleniaczy, które zmniejszają ryzyko zachorowania na nowotwór. Owoce agrestu pełne są również witaminy C wspomagającej układ odpornościowy oraz zmniejszającej ryzyko zachorowania na różne choroby. Agrest polecany jest osobom z problemami z wzdęciami oraz zaparciami, ponieważ pektyna działa oczyszczająco i wspomagająco trawienie.

Najlepsze newsy:

  1. Tuż przed porodem Małgorzata Rozenek dostała powalającą wiadomość. Nie mogła powstrzymać swojej reakcji
  2. Nie żyją 3-letnie bliźniaczki, mama nie mogła nic zrobić. ”Trzymały się za rączki”
  3. Skórki po arbuzie mają zawrotną wartość. Już na pewno nigdy ich nie wyrzucisz
  4. Biedronka właśnie poszła na całość. W Lidlu, Kauflandzie i Auchan razem wziętych nie ma nic lepszego
  5. Eksperci z EFI podali piorunujące dane. Grzyby, jagody, orzechy czy zioła zbierane w lesie są warte miliardy
  6. Nie wie, kim jest, ale mówi tylko po Polsku. Znaleźli go w Belgii, ważny apel policji

Źródło: twitter.com

Następny artykuł