Brak apetytu może okazać się bardzo strasznyflickr.com/ Carly Sheil CC 2.0

Zauważyłeś objaw związany z apetytem? Niestety, możesz mieć koronawirusa, eksperci biją na alarm

Apetyt na jedzenie jest nieodłączną częścią codziennego życia. Kiedy z jakiegoś powodu zaczyna go brakować, należy zbadać przyczynę. Eksperci biją na alarm, brak ochoty na jedzenie może mieć związek z koronawirusem.

Apetyt pozwala ocenić nam kiedy organizm potrzebuje kolejnej porcji jedzenia. Pokarm jest naszym paliwem, które pozwala funkcjonować w normalny sposób. Kiedy zaczyna brakować wyznacznika tego, czy ciało potrzebuje kalorii, można zacząć się martwić. Jak pokazują najnowsze badania, brak apetytu i inne objawy mogą oznaczać zakażenie koronawirusem. Lekarze biją na alarm.

5 minut i ani chwili dłużej, najszybsze ciasto na świecie. Wygląda niczym z najlepszej cukierni, a smak zachwyca5 minut i ani chwili dłużej, najszybsze ciasto na świecie. Wygląda niczym z najlepszej cukierni, a smak zachwycaCzytaj dalej

Apetyt w ostatnich dniach ci zniknął? Strzeż się, możesz mieć koronawirusa

Lekarze na całym świecie każdego dnia prowadzą liczne badania mające na celu wspomóc ludzi w walce z pandemią. Każdego miesiąca przeprowadzane są liczne testy, dzięki którym specjaliści dowiadują się nowych informacji na temat COVID-19. Według dziennikarzy z portalu WebMD, który jest w czołówce światowych internetowych serwisów medycznych, istnieje sporo niecodziennych objawów, które wykazują pacjenci chorzy na koronawirusa.

Dzisiaj grzeje:

  1. Mamy najcudowniejsze zdjęcie ze ślubu Wojciechowskiej. Podróżniczka często ujawnia kulinarne sekrety odwiedzanych miejsc
  2. Możesz mieć Covid-19 jeśli masz nietypowy objaw i niedawno byłeś za granicą. Lepiej od razu iść do lekarza
  3. Fani wstrzymali oddech, ukochany aktor zmienił się nie do poznania, wygląda jak inny człowiek. Wyznał głęboko skrywany sekret swojej diety

Do najpopularniejszych objawów koronawirusem należą: kaszel, gorączka, ogólne osłabienie, bóle mięśniowe, rozbicie, ból głowy i gardła. Niestety, jak każda choroba, u różnych ludzi objawia się często w bardzo niecodzienny sposób. Dlatego istnieją niecodzienne przypadki, które wykazują często zupełnie nowe symptomy.

Jedna na pięć osób zakażonych koronawirusem miała biegunkę, ból brzucha lub wymioty. Zdarza się, że do powyższych dolegliwości dochodzą także dreszcze oraz bóle mięśni.

Smakoszy z pewnością trapi możliwość braku apetytu podczas przechodzenia infekcji. Nikogo nie powinno to jednak dziwić, że brak węchu i/lub smaku może skutecznie obrzydzić chęć jedzenia - nie czerpie się wtedy z tego żadnej przyjemności, a jedynie dostarcza konieczne do życia kalorie. Mimo wszystko brak apetytu nie jest jednoznacznie powiązany z utratą zmysłów, lecz jest całkowicie osobnym objawem.

Możesz mieć COVID-19, jeśli masz choć 1 objaw z listy. Oprócz utraty smaku jest wiele innych symptomówMożesz mieć COVID-19, jeśli masz choć 1 objaw z listy. Oprócz utraty smaku jest wiele innych symptomówCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Pójdziesz do apteki i ostro się zdziwisz. Mało kto wie, że obowiązuje reglamentacja
  2. Prawdę długo ukrywano, nikt nie wiedział. Sekret Bandziorka z "Chłopaków do wzięcia" ujrzał światło dzienne
  3. 90% Polek psuje mizerię robiąc 1 błąd. Ujawniamy "magiczną" sztuczkę babć, dzięki niej smakuje bajecznie
  4. Pieczenie ciasta "mleczna dziewczyna" trwa tylko 7 minut. Cudowny przepis podbija sieć
  5. Koniec z Bożym Narodzeniem jakie znamy, pojawiły się nowe wytyczne. Ludzie nie kryją wściekłości
  6. Nowe, ogromne ognisko koronawirusa w Polsce. Wielu seniorów jest zagrożonych

Źródło: medonet.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł