Arbuz - który wybrać?lolmania.pl

Tylko jeden z arbuzów nadaje się do spożycia. Pewien drobny szczegół zdradza wszystko

Nie da się ukryć, że arbuz jest jednym z najczęściej wybieranych owoców w okresie letnim. Soczyste wnętrze daje nam ukojenie w upalne dni. Okazuje się, że wygląd arbuza może wiele powiedzieć nam o tym, czy nadaje się on do spożycia. Jak jest w przypadku owoców widocznych na zdjęciu?

Który arbuz będzie najsmaczniejszy? Takie pytanie często pojawia się w naszych głowach podczas zakupów. Odpowiedź na nie jest jednak taka oczywista. Na szczęście istnieją pewne kryteria, dzięki którym możemy ocenić, czy arbuz jest już odpowiednio dojrzały.

Są we wszystkich Lidlach i Biedronkach, codziennie je gotujemy. Media ostrzegają, przekazują alarmujące słowa ekspertówSą we wszystkich Lidlach i Biedronkach, codziennie je gotujemy. Media ostrzegają, przekazują alarmujące słowa ekspertówCzytaj dalej

Arbuz arbuzowi nierówny

Niejednokrotnie mogliśmy się przekonać, że arbuz jest smakowitym owocem. Jego walory smakowe idealnie nadają się do potraw, które są lekkie i orzeźwiające. Jakiś czas temu przedstawialiśmy przepis na sałatkę, w której główną rolę gra arbuz. Tym razem możesz przekonać się jak wybrać najlepszy owoc.

Już po samym wyglądzie zewnętrznym możemy określić, czy arbuz jest odpowiednio dojrzały. Sama wielkość nie odgrywa dużej roli. Istotna natomiast jest waga i to właśnie na ten czynnik powinniśmy zwracać uwagę. Im cięższy owoc tym lepiej. Warto również rzucić okiem na wygląd ogonka arbuza. Jeżeli jest suchy, wówczas owoc będzie słodki i dojrzały. Przebarwienia na skórce są jednak kluczowym kryterium. Który arbuz z tych zawartych na zdjęciu będzie najlepszym wyborem?

Dzisiaj grzeje:

  1. Nie żyje młodszy brat prezydenta USA. Okoliczności śmierci są wstrząsające
  2. Rozenek niewyspana, bez makijażu, nieuczesana nagle weszła do spożywczego. Słowa kasjerki zapamięta do końca życia
  3. Skradzione setki tysięcy złotych zamienili na 14 sztabek złota. O złotej klatce w więzieniu mogą zapomnieć

Który arbuz będzie najsmaczniejszy?

Przebarwienia takie jak te widoczne na zdjęciu tworzą się wówczas, gdy arbuz leży na ziemi. Niedojrzały owoc będzie miał ją o wiele jaśniejszą i prawie białą. Natomiast idealny arbuz powinien się wyróżniać przebarwieniem żółtym lub pomarańczowym. Warto o tym pamiętać podczas zakupów.

Zobaczyli co Wałęsa zjadł na obiad i wstrzymali oddech. Nagle zamarli, zaczęli alarmować po chwiliZobaczyli co Wałęsa zjadł na obiad i wstrzymali oddech. Nagle zamarli, zaczęli alarmować po chwiliCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Pilne zmiany w emeryturach, może chodzić też o ciebie. W grę wchodzą niemałe dodatkowe pieniądze
  2. Wprowadzają stan zagrożenia. Zaskakująca wiadomość z turystycznego kraju
  3. Wyśledzili Magdę Gessler. Nie miała doczepów ani makijażu, z ukrycia zrobili jej kompromitujące zdjęcie
  4. Dariusz znalazł borowika. Zobaczył co na nim jest i zamarł, szybko zaczął uciekać
  5. Pod żadnym pozorem nie wyrzucaj obierek z ogórka. Dzięki nim pozbędziesz się bardzo irytującego problemu
  6. Tragedia zwycięzcy Tour De Pologne. Kolarz spadł z wiaduktu w przepaść, wszystko zostało nagrane (WIDEO)

Źródło: Webniusy


Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł