Arbuz zaskakuje w formie pysznej wędzonej szynki.pixabay/Alehandra13

Niesamowite, robią szynkę z arbuza. Jej wygląda zwala z nóg, ciężko odróżnić od prawdziwego mięsa

Arbuz w niesamowitej "mięsnej" wersji stał się prawdziwym hitem w internecie. Gdy tylko miłośnicy jedzenia dowiedzieli się o istnieniu tak oryginalnej potrawy jak szynka zrobiona z popularnego owocu, natychmiast postanowili jej spróbować. Klienci restauracji, w której się ja podaje, ustawili się w kolejki.

Arbuz smakuje wyjątkowo właśnie teraz i niezmiennie kojarzy się z latem i wakacjami. Orzeźwiający owoc smakuje cudownie jako przekąska, składnik sałatek czy pysznych koktajli. Słodki i soczysty arbuz inspiruje jednak najlepszych i najbardziej kreatywnych kucharzy do tworzenia nowych dań. Wśród nich ogromną furorę zrobiła owocowa szynka, w której rozsmakowali się zwłaszcza ci smakosze, którzy rezygnują z jedzenia mięsa.

Biedronka, Tesco i inne sklepy wystosowały nagłe komunikaty. Dotyczą wszystkich klientówBiedronka, Tesco i inne sklepy wystosowały nagłe komunikaty. Dotyczą wszystkich klientówCzytaj dalej

Arbuz posłużył do stworzenia cudownej szynki. Potrawa stała się luksusowym rarytasem

Arbuz w niezwykle zaskakującym wydaniu zachwycił wiele osób. Chociaż coraz więcej knajp i restauracji decyduje się na wprowadzenie do swojej karty zamienników mięsa, najczęściej są to produkty sojowe, które imitują mięso zarówno smakiem, jak i konsystencją. Szynka z arbuza może więc szczególnie dziwić, bo przed odpowiednim przyrządzeniem, w niczym nie przypomina mięsistej faktury. Efekt eksperymentu okazał się jednak hitem - gdy pozycja zniknęła z menu, goście mocno domagali się jej przywrócenia.

Dzisiaj grzeje:

  1. Jolanta Kwaśniewska skomentowała pensje Agaty Dudy. Padły bardzo gorzkie słowa
  2. Bardzo przykre informacje o Annie Dymnej, jest ciężko. Trudno jej nawet zrobić ulubione przetwory
  3. Poszedł do lasu na grzyby, zauważył błyski pod ściółką. Znalazł ogromny skarb z VII wieku

O wyjątkowym smaku potrawy świadczy chociażby to, ile byli w stanie zapłacić za nią zachwyceni wegetariańską szynką klienci lokalu. Nowojorska restauracja Duck's Eastery wprowadziła arbuzowy przysmak już dwa lata temu i gdy lokal postanowił go wycofać, wiele osób prosiło o jego przywrócenie. Zarówno zachwyconych smakiem oryginalnej szynki, jak i ciekawskich, którzy nie mieli okazji jej spróbować, nie przeraziła nawet dość wysoka cena - cały wędzony arbuz kosztował bowiem aż 280 zł, ale podobno jest to porcja dla trzech osób. Na koszt dania spory wpływ może mieć dość długi proces przygotowania szynki, którą wędzi się od 4 do 6 dni. By jej spróbować trzeba też było czekać aż miesiąc.

Arbuz

Źródło: Facebook / DucksEatery

Porażające znalezisko w Biedronce. Od razu poinformowano odpowiednie służby, mamy komunikat sieciPorażające znalezisko w Biedronce. Od razu poinformowano odpowiednie służby, mamy komunikat sieciCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Prowadząca "Nasz nowy dom" spisała testament. Katarzyna Dowbor zapisała w nim nie tylko swoje dzieci
  2. Dramatyczne sceny w Gdańsku. Nikt nie reagował. "Cała drżę ze strachu"
  3. Stary skuteczny trick z liściem laurowym, który przyda się każdemu. Uratował niejedną domową katastrofę
  4. Niestety, nad rodziną Grażyny Torbickiej zawisły czarne chmury. Mąż usłyszał, że nic się nie da zrobić
  5. Bożena Dykiel nie wytrzymała. Gessler na długo zapamięta ich spotkanie
  6. Anna Lewandowska niespodziewanie pojawi się w TVN. Będzie rozpalać zmysły mężczyzn w stroju wartym tyle, co samochód (FOTO)

Źródła: Haps.pl


Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!Następny artykuł