Aronia - sok z niej jest istną bombą witaminowąPixabay / sergei_spas

Kojarzysz owoce ze zdjęcia? Sok z nich jest prawdziwą bombą witaminową, zalety zachwycą każdego

Najprawdopodobniej wszyscy odgadli, że na zdjęciu widnieje aronia. Jej owoce idealnie nadają się do wykonywania najróżniejszych przetworów cechujących się wyjątkowym przysmakiem. Warto jednak przyjrzeć się temu jakie właściwości posiada aronia. Sok na jej bazie jest istną bombą witaminową. Każdy kto dba o zdrowie powinien o tym wiedzieć.

Aronia słynie ze swojego ciemnego koloru. Jednak w jej wnętrzu skrywają się istotne składniki odżywcze, które możemy dostarczyć swojemu organizmowi regularnie spożywając sok z jej owoców. Już teraz możesz przekonać się, dlaczego warto go pić.

Nawet nie próbuj wylewać wody po kiszonych ogórkach. Ma 3 niesamowite nieznane zastosowania, które pokocha cała rodzinaNawet nie próbuj wylewać wody po kiszonych ogórkach. Ma 3 niesamowite nieznane zastosowania, które pokocha cała rodzinaCzytaj dalej

Aronia i bogactwo drzemiących w niej witamin

Nie da się ukryć, że przetwory, w których skład wchodzi aronia, są uwielbianymi przysmakami wielu osób. Jednym z najpopularniejszych wydań tych owoców jest wyśmienity sok, który oprócz fantastycznego smaku zawiera wiele witamin. Jego wpływ na zdrowie jest powalający.

Aronia jest bogata w witaminy C, B2, B3, B9 oraz witaminę E. Już sama ich obecność powinna nas przekonać do picia soku z jej owoców. Jednak obok wspomnianych składników aronia zawiera również witaminę P. Inaczej określa się ją mianem bioflawonoidy. Jak ona wpływa na nasz organizm?

Dzisiaj grzeje:

  1. TVN przekazał pilną wiadomość. Dziś żywioł zagraża wszystkim Polakom
  2. Gwiazda jest załamana po wyrzuceniu z Pytania na śniadanie. Zastąpi ją Kasia Cichopek, kulisy zwalają z nóg
  3. Co najmniej 2400 zł emerytury, pakiet ulg i dodatków. Seniorzy mają na co czekać

Sekrety, które skrywa aronia mogą okazać się niezwykle użyteczne

Bioflawonoidy są barwnikami występującymi w owocach. Mają za zadanie chronić je przed bakteriami, wirusami, grzybami oraz słońcem. Nie tylko aronia czerpie z nich korzyści. Witamina P działa w naszym ciele jak przeciwutleniacz i zapobiega powstawaniu wolnych rodników. Warto również zauważyć, że aronia pomaga w przypadłościach takich jak nadciśnienie, miażdżyca oraz schorzenia oczu. W związku z tym warto urozmaicić jadłospis o jej sok. Z pewnością nikt tego nie pożałuje.

Dramatyczny wypadek w McDonaldzie w polskim mieście. Nowe ustalenia policji i prokuraturyDramatyczny wypadek w McDonaldzie w polskim mieście. Nowe ustalenia policji i prokuraturyCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Krystyna Pawłowicz nie wytrzymała. Agata Duda będzie zadowolona z podobnej "pomocy"?
  2. Rząd zmienił zdanie. Od dziś obowiązują nowe przepisy. Polacy mogą nie być zadowoleni
  3. Dzisiaj z półek Biedronki wyleje się morze słodyczy. Wystarczy mieć ze sobą 5 zł, by niesamowicie się obłowić
  4. Niestety, niemal wszyscy Polacy jedzą je każdego dnia. 7 Najbardziej rakotwórczych produktów w naszych kuchniach
  5. Sekielski pokazał fanom swój tygodniowy jadłospis. 1 punkt jest szczególnie ważny, każdy powinien brać przykład
  6. Lionel Messi wybrał nowy klub. Argentyńczyk chce udowodnić swoją klasę na przekór krytykom

Źródło: Poradnik Zdrowie

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł