Auchan wycofuje chochlęGIS

Jeśli masz ją w kuchni, natychmiast się jej pozbądź. Może być niezwykle groźna dla zdrowia

Sieć sklepów Auchan niezwłocznie rozpoczęła procedurę wycofywania z obrotu produktu, który jest niezbędny w kuchni. Chodzi o chochlę, w której stwierdzono migrację do żywności pierwszorzędnych amin aromatycznych. GIS ostrzega, by nie używać produktów objętych komunikatem.

Supermarkety Auchan to nie tylko miejsca, gdzie znajdziemy ciekawe oferty na produkty spożywcze, ale również sklepy, w których kupić można wszelkie artykuły gospodarstwa domowego. Proponowany przez sieć asortyment powinien zaspokoić potrzeby nie tylko smakoszy, ale również i pasjonatów gotowania. Jak się jednak okazuje, niektóre z nich mogą być niebezpieczne dla zdrowia.

GIS ostrzega przed chochlą dostępną w Auchan

Mało kto spodziewałby się, że chochle dostępne w Auchan staną się obiektem zainteresowania GIS. Jak się okazuje, Główny Inspektor Sanitarny w ostrzeżeniu publicznym poinformował o wyniku badań przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną, z których wynika, że w próbkach chochli dostępnej w Auchan stwierdzono migrację do żywności pierwszorzędowych amin aromatycznych.

To nie pierwszy taki przypadek. Niedawno sieć sklepów Auchan zmuszona była wycofać łyżkę szumówkę, której używanie również mogło mocno szkodzić zdrowiu. Sieć sklepów deklarowała wtedy, że w każdym punkcie pojawi się informacja o możliwości zwrotu łyżki i pieniędzy za zakupiony towar.

Dodano, że organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej prowadzą postępowanie wyjaśniające w przedmiotowej sprawie. Tym razem jest podobnie.

Zostały Ci fusy po kawie? Nie wyrzucaj, włóż do zlewu lub lodówki, efekt Cię zaskoczyZostały Ci fusy po kawie? Nie wyrzucaj, włóż do zlewu lub lodówki, efekt Cię zaskoczyCzytaj dalej

Informacje o wycofanym produkcie

Polski dystrybutor produktu, czyli firma Auchan, natychmiast rozpoczęła procedurę wycofywania produktu z obrotu. Tak jak w przypadku łyżki, w sklepach sieci zawisną ogłoszenia z ostrzeżeniem dla klientów.

Co trzeba wiedzieć o niebezpiecznym produkcie, w którym wykryto nieprawidłowości zagrażające zdrowiu? Oto najważniejsze informacje:

  • Produkt: Chochla
  • Numer partii: 08/2019
  • Kod kreskowy: 3245676703573
  • Dystrybutor w Polsce: AUCHAN POLSKA Sp. z o.o., ul. Puławska 46, 05-500 Piaseczno

Aminy aromatyczne, których migrację do żywności stwierdzono, są substancjami niezwykle szkodliwymi dla człowieka. GIS zaleca więc, aby nie używać produktów objętych komunikatem.

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofywania chochli ze sprzedaży, jednak to przede wszystkim konsumenci powinni mieć się na baczności. Aby ułatwić rozpoznanie produktu, na końcu materiału zamieszczamy jego zdjęcie. Z pewnością pomoże w identyfikacji chochli, która może stwarzać zagrożenie.

Niestety, niebezpieczeństwo zatrucia może przejawiać się w różnych formach. Czasami są to chochle lub łyżki, czasami uwielbiane przez wszystkich jedzenie, jak było to w przypadku sera górskiego, który został wycofany ze sprzedaży.

Zalecamy monitorowanie informacji, które podaje Główny Inspektor Sanitarny. Często produkty i żywność wycofywane są ze sklepów po pozytywnych wynikach w trakcie badań na obecność bakterii. Najczęściej jest to Listeria, a o jednym z takich przypadków pisaliśmy tutaj.

Chochla z Auchan

Źródło: GIS

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: rmf.fm

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł