Auchan zamyka dwa sklepy i rozdaje niemały sumy.eastnews/auchan/Piotr Molecki/East News

Auchan zamyka sklepy i rozdaje wielkie pieniądze

Auchan pod koniec czerwca poinformował o zamknięciu dwóch sklepów na Śląsku. Przyczyną jest oczywiście panująca pandemia oraz brak rentowności. W związku z tym nastąpiły oczywiście konieczne zmiany, ale szokujące okazują się pieniądze, jakie sieć postanowiła rozdać w związku z likwidacją dwóch dużych sklepów. Przyczyny tej decyzji mogą szokować.

Auchan dość mocno zaskoczyło sympatyków sieci, gdy poinformowało, że zamyka dwa sklepy na Śląsku - w Mysłowicach i Dąbrowie Górniczej. Sieć nie jest może tak popularna, jak Lidl czy Biedronka, ale istnieje w Polsce od lat, więc zmiana może dziwić. Nie bez znaczenia okazała się trudna sytuacja sprzed kilku miesięcy, gdy niską rentowność potęgowały jeszcze utrudnienia związane z koronawirusem. Francuska marka zdecydowała jednak nagrodzić pieniężnie zasłużone dla sklepu osoby.

Hańba, nikt nie zauważył. Pan Artur spojrzał na bób z Biedronki i dostrzegł porażającą prawdę, teraz nagłaśnia ogromną aferęHańba, nikt nie zauważył. Pan Artur spojrzał na bób z Biedronki i dostrzegł porażającą prawdę, teraz nagłaśnia ogromną aferęCzytaj dalej

Auchan likwiduje sklepy na Śląsku Sieć zamierza jednak rozdać dość duże pieniądze na otarcie łez

Auchan, podobnie jak wiele innych sklepów, niekiedy nie radzi sobie na polskim rynku, co skutkuje zamykaniem wybranych punktów, które radzą sobie najgorzej. Niestety taka sytuacja wydarzyła się na Śląsku, co mogło mocno zasmucić klientów lubiących robić zakupy w znanym supermarkecie. Pisaliśmy o tym jakiś czas temu, zastanawiając się, czy przyczyną zamknięcia dwóch punktów jest zakaz handlu w niedzielę. Od pewnego czasu wiadomo, że sieć zamierza jednak zadbać nie tylko o odpowiednią rentowność.

Dzisiaj grzeje:

  1. Wsadził zardzewiałe gwoździe do wszystkich doniczek. Najpierw go wyśmiali, potem robili tak samo
  2. Lepiej wypłać pieniądze wcześniej. W weekend będzie o to ciężko

Warto pamiętać, że zamknięcie sklepu odbija się nie tylko na konsumentach i właścicielach całej sieci, ale też pracownikach, którzy tracą źródło utrzymania, a w tym przypadku zwolnienia grupowe obejmą aż 293 osoby. Na szczęście Auchan zadbał o odprawy, w ramach których pracownicy ze stażem nieprzekraczającym 2 lat otrzymają równowartość jednomiesięcznej pensji (ustawowe) plus 3000 zł dlaosób ze stażem do 2 lat. Wyższe wynagrodzenie w postaci dwóch miesięcznych pensji oraz 5500 zł są przeznaczone dla osób, które mogą pochwalić się stażem od 2 do 8 lat. Trzy miesięczne pensje plus 8500 zł dostaną z kolei pracownicy z największym stażem. Zwolnieni pracownicy mogą też otrzymać pakiet Alianz za 1 gr przez trzy miesiące od zakończenia umowy.

Najlepsze newsy:

  1. Poważne problemy tysięcy klientów PKO BP, znika ważna usługa. Takiej sytuacji jeszcze nie było
  2. Porażający wypadek na Pomorzu. Na miejscu zjawiły się służby ratunkowe. Dla turystów wyznaczono objazdy
  3. Wielka plaga mandatów w Lidlu, Biedronce i innych sklepach. Wszystko przez 1 błąd, lepiej go nie popełniaj
  4. Wstrząsające sceny przed Biedronką, nie żyje jedna osoba. Do tragedii doszło na północy Polski
  5. Lasy Państwowe wprowadziły 4 obostrzenia. Niebywale ważny komunikat dla wszystkich grzybiarzy
  6. Adam Małysz w końcu przekazał informacje, na które wszyscy czekali. Gratulujemy, wspaniała wiadomość

Źródło: biznes.radiozet.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł