Auchan podjęło trudną decyzjęwikipedia.org Henryk Borawski https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl

Niestety, Auchan podjął nagłą decyzję o zamknięciu sklepów, efekt zakazu handlu w niedzielę? W 1 województwie likwidują aż 2 placówki

Auchan to jeden z tych hipermarketów, w którym wielu klientów uwielbia robić zakupy. Najprawdopodobniej nikt by się nie spodziewał, że sieć zdecyduje się na zamknięcie aż dwóch sklepów. Dla wielu osób takie posunięcie może wydawać się niezrozumiałe. Czy jest to związane z zakazem handlu w niedzielę?

Nie da się ukryć, że Auchan jest hipermarketem, który w wielu aspektach może być uznawany za bezkonkurencyjny. Okazuje się jednak, że nawet taki gigant może natknąć się na problemy zmuszające do podejmowania niezwykle trudnych decyzji. Przez nie już wkrótce zostaną zamknięte dwie placówki sieci w jednym z województw.

Wstrząsające, właśnie trwają poszukiwania klienta Biedronki. Wywołał ogromny skandalWstrząsające, właśnie trwają poszukiwania klienta Biedronki. Wywołał ogromny skandalCzytaj dalej

Auchan podjęło radykalne kroki

Zgodnie z informacjami podanymi przez portal Wirtualna Polska, Auchan zdecydowało się na zamknięcie dwóch obiektów w województwie śląskim. Dotyczy to sklepów znajdujących się w Dąbrowie Górniczej oraz Mysłowicach. Niektórzy mogliby obwiniać za ten fakt zakaz handlu w niedzielę, jednak prawda jest o wiele bardziej zaskakująca.

Przyczyną podjęcia tak radykalnych rozwiązań są niskie obroty i wysokie koszty wynajmu powierzchni, które sprawiły, że sklepy zaczęły odnotowywać straty. Auchan Retail Polska poinformowało, że postara się zadbać o swoich pracowników. Jakie rozwiązania są przewidywane?

Dzisiaj grzeje:

  1. Cena za gałkę lodów u Magdy Gessler zwala z nóg. 3 kulki są warte tyle, co dobry obiad
  2. Prawie 18 tys. Polaków już niebawem otrzyma ważne wezwania. Będą zaskoczeni

Auchan chce zadbać o swoich pracowników

- Na tym etapie priorytetem naszych działań jest wsparcie pracowników zamykanych sklepów, którym, w miarę możliwości, zaoferujemy alternatywne stanowiska pracy w okolicznych sklepach należących do naszej sieci. Musimy natomiast pamiętać, że w perspektywie długoterminowej koncentrujemy się na zapewnieniu trwałej rentowności wszystkich sklepów, tak aby realizować założoną przez nas strategię Auchan 2022 - wyjaśnił dyrektor generalny Auchan Retail Polska, przytaczany przez portal Wirtualna Polska.

W sklepach Auchan w Dąbrowie Górniczej oraz Mysłowicach klienci po raz ostatni będą mogli zrobić zakupy 30 sierpnia. Rozwiązanie umów z pracownikami nastąpi w trybie zwolnień grupowych z zapewnieniem odpraw.

Najlepsze newsy:

  1. Jarosław Kaczyński nie będzie zadowolony z postawy swoich sąsiadów. Dziennikarze dotarli do zaskakujących wyników
  2. Nieoficjalnie: wyciekło, dla których krajów granice zostają kategorycznie zamknięte. UE ma mało czasu
  3. Obłędna sałatka z ogórków kiszonych. Takiego połączenia prawdopodobnie jeszcze nie jadłeś
  4. Wiele osób popełnia 2 błędy przy robieniu ogórków małosolnych. Wiemy, jak ich łatwo uniknąć
  5. Magda Gessler wbiła się w niemożliwie obcisły strój. Zatkało wszystkich, przesadziła?
  6. Jakub Błaszczykowski przeszedł badania medyczne. Klub wydał pilny komunikat

Źródło: finanse.wp.pl

Następny artykuł