babciaPixnio / licencja: CC 0

100-letnia babcia podzieliła się naukami życiowymi, mówi niebywałe rzeczy o jedzeniu. Powinniśmy wziąć je do serca

100-letnia babcia wie o życiu bardzo wiele. Postanowiła podzielić się najważniejszymi radami z młodym pokoleniem. Łza kręci się w oku słysząc tyle mądrości. Fragmenty o jedzeniu uświadamiają nam bardzo wiele.

Babcia przeżyła na tej planecie już stulecie. Miała okazję przeżyć więcej niż my wszyscy. Życie nauczyło ja niebywałej mądrości, którą postanowiła się z nami podzielić. Stworzyła listę życiowych zasad, która jak na dłoni pokazuje jakim cudem jest życie oraz bliscy. Wiele z tym zdań sprawia, że oczy robią się wilgotne.

Niestety, otrzymała najgorszą diagnozę - złośliwy nowotwór, zrezygnowała z leczenia i wycięła zdrową część ciała. Przez chorobę zdecydowała się na zdumiewającą dietęNiestety, otrzymała najgorszą diagnozę - złośliwy nowotwór, zrezygnowała z leczenia i wycięła zdrową część ciała. Przez chorobę zdecydowała się na zdumiewającą dietęCzytaj dalej

100-letnia babcia opowiada nam jak żyć

Swój poradnik babcia nazwała 100 rad, jak dożyć 100 lat w zdrowym ciele i duchu i rozpoczyna się od przepięknej porady, aby pielęgnować w sobie dziecko oraz polubić swoje własne towarzystwo. Wielu z nas zapomina o tym, że jeśli nie czujemy się sami ze sobą dobrze to nie możemy dać szczęścia innym. Kolejne zasady traktują o poczuciu humoru, które możemy w sobie rozwijać całe życie i które pozwala przezwyciężać nam nawet ciężkie czasy. Zastanów się, co sprawia, że czujesz się piękna i spraw, by stało się to Twoim codziennym rytuałem - to jedna z bardziej istotnych spraw dla wszystkich kobiet. Babcia uczy nas, że należy lubić siebie, a miłość do świata przyjdzie sama.

100-latka wychowała aż szóstkę dzieci, dlatego doskonale poznała zarówno blaski jak i cienie życia rodzinnego. Wychodź z mężem potańczyć, nawet jeśli on nie umie tańczyć - tak radzi każdemu, kto chce zadbać o swoje relacje z ukochanym. Babcia radzi także, by mieć w domu strefę albo miejsce przeznaczone specjalnie dla dzieci, wnuków i ich młodych przyjaciół, aby mogli czuć się swobodnie. Posiadanie gromadki potomstwa nauczyło kobietę bardzo ważnej rzeczy - Kiedy wracasz do domu z nowonarodzonym dzieckiem, a tam czeka starsze – to właśnie jemu trzeba poświęcić więcej uwagi - uczy nas babcia. Bardzo istotne w życiu rodzinnym są także rytuały kulinarne, o których także zdecydowała się opowiedzieć.

Dzisiaj grzeje:

  1. Z rozpędu płuczesz mięso pod kranem? Konsekwencje mogą być opłakane, ludzie masowo popełniają tragiczny błąd
  2. Od 1 września matki mogą liczyć na dodatkowe pieniądze. Żeby się załapać, musisz się pospieszyć
  3. Przenigdy nie wkładaj 3 rzeczy do zmywarki. Skutki mogą być koszmarne

Niech codzienna herbatka stanie się rytuałem - tak na początek zachęca by zacząć pielęgnować własne tradycje. Gościnność jest niezwykle istotne dla babci, dlatego radzi, abyśmy zawsze mieli w domu przygotowane coś do jedzenia. Naucz się regionalnych przepisów kraju, z którego pochodzisz - my coś o tym wiemy, schabowe i idealne ogórki kiszone w Polsce to podstawa. Mimo, że babcia była zwolenniczką jedzenia naturalnego, czasem pozwalała sobie na odrobinę luzu, dlatego radzi: Czasem trzeba sobie odpuścić. Gotowe jedzenie bywa naprawdę dobre i bardzo wygodne. Widać, że doświadczeni życiowe uczyniło 100-latkę bardzo mądrą kobietą. Powinniśmy wszyscy uczyć się od naszych babć, które są skarbnicą wiedzy.

Prosta, ale obłędnie pyszna surówka z pora, nie ma nic lepszego do obiadu, same witaminyProsta, ale obłędnie pyszna surówka z pora, nie ma nic lepszego do obiadu, same witaminyCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. 142 zł na rękę więcej, cięcie urlopów i nowe odszkodowania. Idą zmiany w Kodeksie pracy
  2. Jest oficjalne potwierdzenie. Uczniowie renomowanego liceum natychmiast rozpoczną zdalne nauczanie
  3. Surówka z kalafiora bijąca rekordy popularności, nie musisz go nawet gotować, smak mówi sam za siebie
  4. Ponad 90% Polaków popełnia 1 karygodny błąd podczas robienia mizerii. Gdy poznasz banalny trik, nigdy więcej go nie powtórzysz
  5. Poszła w ślady znanej mamy? Wiemy, co robi córka Ewy Wachowicz, jej decyzja może zaskoczyć
  6. TVN pilnie alarmuje. Żywioł uderzy w Polskę, ostrzeżenia 1. stopnia

Źródło: aleteia

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł