Dożyła 127 latFlickr / licencja: CC 2.0 / autor: Anne Roberts / zdjęcie poglądowe

Dożyła 127 lat w doskonałym zdrowiu i całe życie bez umiaru jadła jeden produkt. Lekarze przed nim ostrzegają

Jeśli ktokolwiek posiadł wiedzę o długowieczności, to jest to 127 letnia babcia. Kobiecie udało się osiągnąć niesamowity wiek i to nie dzięki ścisłej diecie. Przyznała bowiem, że zawsze miała wielką słabość do produktu uważanego za niezdrowy.

Babcia, które udało się przeżyć ponad stulecie niebywale budzi nasze zaciekawienie. Powszechnie wiadomo, że średnia długość życia na świecie wzrasta, jednak 127 lat to nadal dla większości ludzi nieosiągalna wartość. Badacze od dawna zajmują się odkryciem sekretu diety, która zapewniłaby długowieczność. Okazuje się, że kobieta która żyła ponad stulecie wcale się stosowała się do tych zaleceń. Mimo kontrowersyjnej diety, zachowała do końca życia doskonałe zdrowie.

Chciał jedynie w spokoju zjeść jabłko w lesie, nagle został otoczony ze wszystkich stronChciał jedynie w spokoju zjeść jabłko w lesie, nagle został otoczony ze wszystkich stronCzytaj dalej

127-letnia babcia raczyła się całe życie jednym produktem

Diety stulatków od zawsze zbudzają wiele emocji. Badacze co i rusz przypominają nam o zasadach zdrowej diety, która ma nam zapewnić długowieczność. Praktyka jednak bardzo często rozmija się w teorią i w rzeczywistości sławni seniorowie jadają niekoniecznie najzdrowsze przysmaki. Susannah Mushatt Jones z Alabamy dożyła 116 lat i jej największą miłością był boczek, ociekający tłuszczem i najlepiej mocno wysmażony. Najstarsza Włoszka natomiast codziennie spożywała surowe jajka, czego efektem było długie i szczęśliwe 115 letnie życie. 127 latka podeszła do tematu diety jeszcze bardziej ekscentrycznie i jak widać, ryzyko się opłacało.

Dzisiaj grzeje:

  1. Marysia kupiła przedziwne pierogi w Biedronce. Podgrzała je i oniemiała
  2. W TVN zdradzili wszystko. Wyszła cała prawda na temat zamknięcia kraju i granic. Straszne
  3. Zapłacił za kiełbasę banknotem 500 zł. Ekspedientka wydała 490 zł reszty, zamarła odkrywając prawdę o banknocie

127- letnia Becerra Lumbreras z Meksyku wprost uwielbiała czekoladę. To właśnie ona towarzyszyła jej przez całe życie. Co ciekawe, mimo swojego uwielbienia do czekolady kobieta nigdy nie cierpiała na cukrzycę czy nadciśnienie. Dlatego do końca życia jadała ją niemal codziennie, racząc się jej cudownym smakiem. Czekolada często traktowana jest jako zło koniecznie w diecie, przed którym ostrzegają nas lekarze. Jak widać od każdej zasady jest wyjątek, który daje nam nadzieję, że małe kulinarne grzeszki nie zawsze muszą zaważyć na zdrowiu, a najważniejsza jest radość życia i robienie tego, co się kocha.

Włożyła czosnek do zalewy na dwa dni i nie wierzyła własnym oczom. Teraz błaga o wyjaśnieniaWłożyła czosnek do zalewy na dwa dni i nie wierzyła własnym oczom. Teraz błaga o wyjaśnieniaCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Emerytura bez podatku. Jesteś za pobieraniem przez seniorów pełnej kwoty świadczenia?
  2. Minister Zdrowia przekazał pilny komunikat. Dotyczy każdego Polaka
  3. Jest czego pozazdrościć - kuchnia Ewy Wachowicz odbiera mowę. Bije o głowę Gessler i Rozenek, przepiękna
  4. Karolina Szostak "niknie w oczach". Sama skóra i kości, jest na kontrowersyjnej diecie
  5. 7 dni piła wodę po ogórkach kiszonych. Osłupiała już 2 dnia widząc nieziemski rezultat
  6. 1500 zł dodatku miesięcznie. Wiceminister właśnie potwierdził wejście nowej dopłaty

Źródła: zywienie.abczdrowie

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł