Babcia dożyła sędziwego wieku - wszystko dzięki jednemu produktowiHealthhacks, Aluxum/Getty Images

Stuletnia babcia wyznała światu sekret długiego życia. Wystarczy raz dziennie jeść popularny produkt

Pewna babcia dożyła wyjątkowo długiego wieku - za sobą ma aż 117 wiosen. Postanowiła, że nie będzie skrywać sekretu swojej długowieczności. Okazuje się, że wystarczy jeść jeden bardzo popularny produkt raz dziennie, aby żyć tyle co ona.

Stuletnia babcia pochodziła z Włoch i urodziła się jeszcze w XIX wieku. W 1899 roku przybyła na świat w niewielkiej mieścinie o nazwie Civiasco na północy Włoch. Przez pewien czas była nawet najstarszym człowiekiem na ziemi. Wiemy już dzięki czemu udało jej się tak długo żyć.

Wzięła kęs ogórka kiszonego i spojrzała z niedowierzaniem do wnętrza. Już wiedziała, że popełniła niewybaczalny błądWzięła kęs ogórka kiszonego i spojrzała z niedowierzaniem do wnętrza. Już wiedziała, że popełniła niewybaczalny błądCzytaj dalej

Babcia, która pobiła rekord

Pomimo ponad 100 lat na koncie do końca swoich dni mogła poszczycić się formą tak dobrą, że lekarze byli w szoku. Zarówno pod względem psychicznym jak i fizycznym Emma Morano zachowała zaskakujące zdrowie. Co ciekawe, jej sprawność intelektualna wyostrzała się z wiekiem.

Badacze, którzy zajmują się dietami ludzi z regionów o wysokim odsetku wiekowych osób twierdzą, że za ich rekordowe wyniki zazwyczaj odpowiada dieta wegetariańska, morskie powietrze i dużo ruchu. Czy tak samo było w przypadku Emmy?

Choć ówczesna medycyna, w porównaniu do dawnych czasów, poszła do przodu w w niewyobrażalnym stopniu, a średnia wieku sukcesywnie rośnie, stulatkowie ciągle są ewenementem, którym interesują się liczne zastępy naukowców. Wszak ciągle średnia dla wielu rozwiniętych krajów mieści się poniżej 80 lat.

Z tego powodu 117 lat życia Emmy wzbudzało tak wielkie emocje. Nie jest to jednak jedyny znany przypadek tak długiego wieku. Pewien Niemiec o imieniu Hermann Dornemann dożył aż 111 lat, lecz w jego przypadku nie można powiedzieć, żeby brał sobie do serca zalecenia specjalistów.

Dzisiaj grzeje:

  1. Wymieszaj składniki widelcem i wyłóż na patelnię. W mniej niż 5 minut zrobisz placuszki lepsze niż placki ziemniaczane
  2. Pilna konferenca premiera. Podjął decyzję ws. lockdownu
  3. Dzięki nim mamy świeże pieczywo, warzywa i zakupy. W końcu wyszło na jaw ile zarabiają kasjerzy, kwoty nie mieszczą się w głowie

Wiekowy mężczyzna bowiem uwielbiał napój aromatyzowany chmielem i ze zdecydowaniem unikał aktywności fizycznej. Miał jednak swój specyficzny sposób na długowieczność - ostatnie dziesięciolecia życia pił wodę po gotowaniu ziemniaków w ilości nawet dwóch litrów.

Jego patent może wydawać się dziwny i niezrozumiały, jednak w jego wypadku mógł mieć duży wpływ. Był w końcu najstarszym żyjącym Niemcem. Jak wynika ze słów Emmy, ona także miała własną praktykę, dzięki której żyła tak długo.

Choć dla wielu byłoby to nie do przełknięcia, Włoszka każdego dnia o poranku zaczynała dzień w ten sam sposób. Zanim zaczęła robić cokolwiek innego, najpierw wypijała dwa surowe jajka. Czy faktycznie mogło mieć to wpływ na jej zdrowie?

Możliwe, że jak najbardziej, wszak mnóstwo specjalistów wskazuje obecnie o zdrowotnych korzyściach płynących z częstego spożywania jajek. Zawierają one praktycznie wszystkie potrzebne nam aminokwasy, a ilość białka pozwala uzyskać całkiem sporo energii.

Obecnie naukowcy wskazują, że najlepszym sposobem na długie życie jest aktywność fizyczna, spożywanie dużych ilości warzyw, długi sen i mało stresu. Spróbowalibyście sposobu Emmy? Czy może jednak bardziej skłaniacie się do trybu życia najstarszego Niemca?

Klasyk w wydaniu, które was zaskoczy. Surówka z kapusty w połączeniu z jednym składnikiem daje spektakularny efektKlasyk w wydaniu, które was zaskoczy. Surówka z kapusty w połączeniu z jednym składnikiem daje spektakularny efektCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Jest prognoza na zimę 2021. Wizja najbliższych miesięcy może wielu wprawić wielu w kiepski nastrój
  2. Brak słów. Dramat zwierząt trwał od miesięcy, wiele z nich nie miało żadnych szans
  3. Porażająco dosadny apel wściekłej na seniorów kasjerki. "Głupota ludzka nie zna granic", wyjawiła porażające kulisy pracy w markecie
  4. Ujawniono druzgocącą kwotę emerytury Jolanty Kwaśniewskiej. Mało kto wie, że jest autorką książki kulinarnej
  5. Dosyp kilka łyżek. Schabowe robione inaczej wyjdą bardziej chrupiące niż kiedykolwiek, nieziemski przepis
  6. Wkrótce zakaz wychodzenia z domu? Jest komentarz wicepremiera
  7. 1500 zł od rządu co miesiąc. Sejm zdecydował, jakie są warunki?

Źródło: webniusy.pl

Zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł