Babcia i jej fantastyczne pierogi ruskie
Scena z filmu zamieszczonego na YouTube na kanale Tomasz Strzelczyk ODDASZFARTUCHA

Babcia Marysia ma 88 lat i robi najpyszniejsze pierogi ruskie. Tomasz w życiu nie jadł lepszych, pokazał krok po kroku jak je robić

Nie od dziś wiadomo, że najlepiej smakują dania, które przyrządziła babcia. Nie inaczej jest w przypadku pierogów ruskich. Jeden z uczestników programu MasterChef na YouTubie udostępnił nagranie, na którym możemy podziwiać jak jego 88-letnia babcia robi pierogi ruskie. Efekt przerósł jego najśmielsze oczekiwania.

Babcia przeważnie kojarzy nam się z troską i fantastycznymi potrawami, które na długo pozostają w pamięci. Z podobnego założenia wyszedł znakomity kucharz, który podzielił się na swoim kanale "Tomasz Strzelczyk ODDASZFARTUCHA" tym jak jego babcia przyrządza najlepsze pierogi ruskie.

Oskarżyli zakażoną gwiazdę TVN o kłamstwo. Nagraniem, na którym je znienawidzone warzywo, zamknęła wszystkim ustaOskarżyli zakażoną gwiazdę TVN o kłamstwo. Nagraniem, na którym je znienawidzone warzywo, zamknęła wszystkim ustaCzytaj dalej

88-letnia babcia i jej fantastyczne pierogi

Nie da się ukryć, że babcia należy do grona tych osób, które posiadają ogromne doświadczenie. Dotyczy to również kulinariów. Warto z niego korzystać, ponieważ smakowite dania według babcinych przepisów zazwyczaj wychodzą obłędnie. Uczestnik programu MasterChef uznał, że zaprezentuje na swoim kanale "Tomasz Strzelczyk ODDASZFARTUCHA" jak tradycyjne pierogi ruskie wykonuje jego babcia. Tym razem kucharz pełnił rolę asystenta. Przyznał, że nigdy nie jadł lepszych pierogów ruskich. Jakich składników użyła babcia Marysia?

Ciasto:

 • 700 g mąki pszennej
 • Około 400 ml letniej wody
 • 75 ml oleju

Nadzienie:

 • 1 kg ugotowanych ziemniaków
 • 500 g twarogu półtłustego
 • cebula
 • sól i pieprz

Dzisiaj grzeje:

 1. Pilne ostrzeżenie. GIS alarmuje Polaków, wydano zakaz zbliżania się do jednego miejsca, nastąpiła wielka awaria
 2. Stosujesz sól, czosnek, chrzan i koper kisząc ogórki? Głupi błąd i nie wyjdą dobre
 3. Nauczyciele mają dość, coraz więcej rezygnuje z nauczania. Zamiast tego wybierają specjalne świadczenie

Jak babcia Marysia przygotowuje swoje pierogi?

Nagranie zamieszczone na kanale "Tomasz Strzelczyk ODDASZFARTUCHA" jednoznacznie udowadnia, że babcia Marysia jest mistrzynią kuchni. Na początku rozsypała mąkę na stolnicy i polała ją olejem. Następnie ją przemieszała i zaczęła podlewać stopniowo letnią wodą. Babcia wstępnie urobiła ciasto. Później w tym zadaniu wyręczył ją Tomasz Strzelczyk. Ciasto powinno być delikatne i elastyczne. Po wyrobieniu powinniśmy położyć je pod przykryciem. W tym czasie przyrządzamy farsz.

Na patelni rozgrzewamy masło i dodajemy do niego cebulę pokrojoną w drobną kostkę. Kiedy już się zeszkli, wówczas wzbogacamy nią wcześniej ugotowane ziemniaki. Dodajemy również twaróg. Wszystko starannie mieszamy i doprawiamy solą oraz pieprzem.

Na nagraniu babcia z fragmentu ciasta zrolowała pasek, który pocięła na mniejsze części. Obtoczyła je w odrobinie mąki i spłaszczyła przy użyciu wałka. Następnie na środek powstałych krążków babcia Marysia umieściła farsz i zlepiła z nich pierogi. Jedyne co pozostało to ich ugotowanie. Po tej czynności możemy przystąpić do zajadania. Na kanale "Tomasz Strzelczyk ODDASZFARTUCHA" zaserwowano je ze smażoną wiejską śmietaną.

Zostało jej sporo rosołu z niedzieli. Zrobiła z niego 2 niesamowicie pyszne zupy na cały tydzieńZostało jej sporo rosołu z niedzieli. Zrobiła z niego 2 niesamowicie pyszne zupy na cały tydzieńCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

 1. Gwałtowne, niebezpieczne zmiany. Jest oficjalne ostrzeżenie, tysiące Polaków muszą się przygotować
 2. Zginęła cała rodzina. Wielki wybuch na wschodzie Polski. Prawdziwy horror
 3. Na ogórkach kiszonych zobaczyłaś białą pianę? Ważny sygnał dla każdej gospodyni
 4. 1 prosty trick sprawi, że schabowe będą idealnie kruche i soczyste. Korzystają z niego najlepsi kucharze
 5. Zapomnijcie o ogórkach kiszonych. Teraz na stołach rządzą kiszone buraki, symfonia smaku, niezwykłe doznania, nie sposób się im oprzeć
 6. Arkadiusz Milik przyjechał na zgrupowanie luksusowym autem. Ten potwór waży 2,5 tony, cena zwala z nóg

Źródło: YouTube / Tomasz Strzelczyk ODDASZFARTUCHA

Następny artykuł