Banany mogą mieć zupełnie nowe zastosowanieyoutube.com

16-latka nie wyrzuciła skórek po bananach. Nie mieści się w głowie co z nimi zrobiła

Banany spożywane są na całym świecie w ogromnych ilościach, ponieważ smakują słodko i wspaniale oraz są zdrowe. Mało kto jednak wykorzystuje do czegoś skórki, tylko zwyczajnie wyrzuca je do kosza. 16-latka postanowiła to zmienić, nie wyrzuciła skórek po bananach i zrobiła niespotykaną rzecz.

Banany są zdrowe i smaczne, dlatego poleca się jeść je między innymi sportowcom czy ludziom na diecie. Wielu z nas zadaje sobie pytanie, co mogę zrobić ze skórkami? Pewna nastolatka znalazła sposób, aby wykorzystać odpadki po banach. Efekt jej badań nie mieści się w głowie, prawdziwy naukowy przełom 16-latki.

Wlał mleko do Coca-Coli. Po 6 godzinach przecierał oczy ze zdumieniaWlał mleko do Coca-Coli. Po 6 godzinach przecierał oczy ze zdumieniaCzytaj dalej

Banany stały się czymś więcej niż tylko jedzeniem

Jeśli jesteś dosłownie pożeraczem bananów i nie wyobrażasz sobie nawet jednego dnia bez nich, wynalazek młodej dziewczyny jest dla ciebie idealny. 16-latka z Istambułu wynalazła sposób, na wykorzystanie skórek po bananach. Dzięki swojej pracy wygrała nagrodę Scientific American Science in Action Award 2013 podczas Google Science Fair.

Dzisiaj grzeje: 1. Najlepsze na świecie ciasto "skubaniec" zrobisz w 30 minut. Jest kruche, z bezą i owocami

2. Od kiedy będzie otwarty fryzjer i kosmetyczka? Rzecznik rządu podał termin

Udało jej się stworzyć bioplastki ze skórek, który może być alternatywą dla zwykłego plastiku niszczącego środowisko naturalne. Bioplastkik wykonywany jest ze skrobi, której pełno jest w bananach. Jej projekt zajął dwa lata, tyle czasu poświęciła na badania, dzięki którym zaprojektowała swoją nowatorską metodę.

Plastik, który udało jej wykonać przez zanurzanie skórek w chemikaliach, gotowanie, mielenie oraz pieczenie, może być wykorzystany w wielu gałęziach przemysłu. Według niej, można z niego robić protezy czy izolację do przewodów. Proces produkcji bioplastiku jest tak banalny, że można zrobić go w domowych warunkach.

Najlepsze newsy:

  1. Nikt się nie mógł spodziewać. TVN pokazał, jak operowali Pawła Królikowskiego, porażające sceny
  2. Komunikat Ministerstwa Zdrowia o kolejnym etapie znoszenia ograniczeń. Jest ważna uwaga
  3. Uczniowie zaczepili szkolną kucharkę mającą schorowaną matkę. Odwróciła się i odkryła sekret skrywany przez uczniów
  4. Jutro 2 zmiany w Biedronkach. Nowe godziny otwarcia i wielka niespodzianka dla wszystkich klientów
  5. Świetny przepis na zniewalające ciasto na pizze lepsze niż z pizzerii. Najtańsze i najlepsze, kucharz wyjawił nieziemską recepturę
  6. Polskie hotele dostały zalecenia na jutro. Są zawrotne, szczegóły aż trudno sobie wyobrazić

Źródło: podaj.to

Następny artykuł