Bananypixabay.com/alexas_fotos

Nigdy nie wrzucaj skórek po bananach. Niesamowite jak wpłyną na wygląd Twoich roślin

Banany możemy wykorzystać w całości, nie produkując przy tym żadnych odpadów. Jeśli dotychczas wyrzucałeś skórkę do kosza, warto wiedzieć, jak możesz wykorzystać jej właściwości. Przygotujesz z niej m.in. naturalny nawóz, który będzie mieć rewelacyjny wpływ na twoje rośliny. To jedno z wielu możliwych zastosowań, które z pewnością przydadzą się przy domowych czynnościach.

Banany są owocami, które rewelacyjnie wpisują się w trend zero waste. Wszystko ze względu na to, że jesteśmy w stanie wykorzystać nie tylko ich miąższ, ale i skórkę. Pełna jest ona drogocennych właściwości.

Warto zwrócić na to uwagę nim następnym razem wyrzucimy ją do kosza. Możemy wykorzystać skórkę na wiele sposobów, dzięki czemu zyskamy domowe i przede wszystkim naturalne produkty.

Nie tylko miąższ jest źródłem witamin oraz minerałów, ale i skórka. Możemy wykorzystać ją między innymi do przygotowania domowego nawozu, który rewelacyjnie wpłynie na nasze rośliny. To jednak jedno z wielu magicznych zastosowań.

Banany są źródłem drogocennych właściwości

Przede wszystkim jest to owoc dość kontrowersyjny z uwagi na zawartą ilość cukru oraz wysoką kaloryczność.Nie powinniśmy jednak rezygnować z niego w naszej codziennej diecie. Spożywanie bananów z umiarem może przynieść nam wiele prozdrowotnych efektów.

Polacy je uwielbiają, a niesamowicie szkodzą trzustce. Lepiej ograniczyć spożywaniePolacy je uwielbiają, a niesamowicie szkodzą trzustce. Lepiej ograniczyć spożywanieCzytaj dalej

Owoc jest doskonałym źródłem witaminy C, potasu, ale i witaminy B6. Oprócz pozytywnego wpływu na układ krążenia I pracę serca, banany są sprzymierzeńcem układu pokarmowego. Mają one zdolność neutralizowania szkodliwego działania czynników, które uszkadzających błonę śluzową żołądka.

Drogocenne właściwości samego owocu to jednak nie wszystko. Dzięki minerałom zawartym w skórce możemy wykorzystać ją nawet jako naturalne lekarstwo. Na temat wpływu skórek od bananów na trądzik i problemy z cerą, pisaliśmy tutaj.

Jak przygotować domowy nawóz ze skórki po bananie?

Zaczynamy od pokrojenia jej na mniejsze części. Kiedy ten etap będzie już za nami, napełniamy czysty słoik do połowy wodą.Pocięte skórki należy włożyć do niego i szczelnie zamknąć.

Tak przygotowaną miksturę zostawiamy na tydzień do odstania i wydostania się drogocennych składników ze skórek. Po tym czasie odcedzamy całość, żeby oddzielić skórki od przygotowanej mieszanki.

Następnie przelewamy powstałą wodę do konewki i podlewamy nią nasze rośliny. Szybko dostrzeżesz, jak rewelacyjny wpływ ma na nie naturalny nawóz. Na temat innych zastosowań skórki od bananów, pisaliśmy w tym artykule.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: webniusy.com; benecol.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł