Banany trzymaj z dala od jabłekTwitter.com

Pod żadnym pozorem nie trzymaj bananów obok jabłek. Okropne konsekwencje pojawiają się momentalnie

Banany należy przechowywać osobno, szczególnie z daleka od jabłek, które źle na nie wpływają. Konsekwencje widać natychmiastowo, więc pamiętaj aby zachować specjalną ostrożność. Nieuskutecznianie tej reguły prowadzi niestety do zatrważających skutków.

Banany w obecności jabłek szybko tracą na wielu swoich walorach. Jeśli nie chcesz być zmuszonym do szybkiego wyrzucenia żółtych owoców do kosza, trzymaj je poza zasięgiem jabłek. Wystarczy już kilka godzin trzymania bananów z jabłkami, aby zauważyć pierwsze oznaki zmian.

Pozbywanie się obierek po ziemniakach jest wielką stratą. Możesz je cudownie wykorzystaćPozbywanie się obierek po ziemniakach jest wielką stratą. Możesz je cudownie wykorzystaćCzytaj dalej

Banany trzymaj z dala jabłek - dzięki temu dłużej zachowają świeżość oraz jakość

Wiele owoców ma stosunkowo krótką datę przydatności do spożycia, jeśli nie są przechowywane w odpowiednich warunkach. Aby utrzymać jak najwyższą świeżość, należy przechowywać je w niskiej temperaturze oraz bez dostępu do światła. Z bananami musimy być szczególnie ostrożni, ponieważ kiedy położymy je koło jabłek, szybko zgniją.

Dzisiaj grzeje:

  1. Skórki po arbuzie mają zawrotną wartość. Już na pewno nigdy ich nie wyrzucisz
  2. MR szykuje kolejną dopłatę. Aż 1500 zł miesięcznie, skorzysta bardzo wielu Polaków, nie tylko przedsiębiorcy

Wszystko za sprawą etylenu, gazu wydzielanego przez wiele owoców w czasie dojrzewania, który przyspiesza ich rozwój. Kiedy trzymamy banany obok jabłek, są szczególnie wystawione na działanie etylenu, więc o wiele szybciej dojrzewają. Pojawiają się na nich szybko ciemne plamy, które wielu uważa za oznakę zepsucia i pozbywają się bananów wyrzucając je do kosza.

Aby jeszcze bardziej wydłużyć żywotność bananów, owiń ich ogonki folią aluminiową. Dzięki temu wytrzymają o wiele dłużej, a ich smak nie będzie ani trochę zmieniony. Przez ogonki w bananach dostaję się najwięcej etylenu, który natychmiastowo przyspiesza dojrzewanie owoców i szybko zaczynają czernieć. Jeśli chcesz opóźnić ich dojrzewanie jak najbardziej, schowaj je do lodówki. Niska temperatura spowolni proces najlepiej.

Najlepsze newsy:

  1. Lekarz zdradza, jaki wpływ na płuca mają maseczki. Nie ma żadnych wątpliwości
  2. Pamiętacie Jolę z ”Rancza”? Przeszła spektakularną metamorfozę, mamy zdjęcia
  3. W 7 minut zaprezentował jak zrobić pizzę z patelni za 1,75 zł. Prawie 4 miliony osób obejrzało hitowe nagranie
  4. Uważaj, jeśli cierpisz na pewne schorzenia jedzenie rzodkiewki może ci poważnie zaszkodzić. Nie wszyscy mogą ją jeść
  5. Spojrzała na torby z zakupami synowej i pobladła. Teściowa 20-sekundową sztuczką zmieniła życie całej rodziny
  6. Od czerwca nowy plan znoszenia obostrzeń w Polsce. Będą 3 fazy, wiceminister potwierdził

Źródło: dompelenpomyslow.pl

Następny artykuł