Banany i ich właściwościPixabay / PublicDomainPictures

Wyrzucasz skórki z bananów? Ogromny błąd, zadziałają jak cudowny eliksir na twoje rośliny

Nie da się ukryć, że banany to owoce, które cieszą się ogromną popularnością. Po ich zjedzeniu zazwyczaj każdy wyrzuca skórki do śmieci. Warto jednak wiedzieć, że można je wykorzystać w sposób, o którym mało kto by pomyślał. Twoje rośliny domowe z pewnością będą wdzięczne jeśli wykonasz tę miksturę.

Banany to wyjątkowo apetyczne owoce, które są uwielbiane na całym świecie. Jako jedne z nielicznych nie brudzą nas podczas jedzenia, a ich skórka sprawia, że bardzo łatwo można je transportować nawet w podręcznej torebce. Okazuje się jednak, że banany mogą mieć wyjątkowe zastosowanie.

Popisywał się na wakacjach przed dziewczyną, aż kelner przyniósł mu paragon na 700 zł. Upokarzające do granic możliwościPopisywał się na wakacjach przed dziewczyną, aż kelner przyniósł mu paragon na 700 zł. Upokarzające do granic możliwościCzytaj dalej

Banany i ich niezwykła skórka

Mało kto przywiązuje wagę do skórki, którą są pokryte banany. Warto jednak się nad nią przez chwilę pochylić, ponieważ może być niezwykle użyteczna. Zwłaszcza dla osób, które lubią dbać o rośliny. Skórka bananów idealnie nadaje się na nawóz, jednak najbardziej namacalne rezultaty osiągniemy wówczas, gdy przerobimy ją na pewien eliksir.

Jeżeli chcemy wykorzystać skórki banana jako nawóz wystarczy, że pokrojone w plasterki wsadzimy je do ziemi na 3 tygodnie przed posadzeniem rozpoczęciem sadzenia. Sposób ten sprawdza się w przypadku roślin ogrodowych i sprawia, że gleba staje się bardziej żyzna. Z kolei do roślin doniczkowych sprawdzi się wysuszona i zmielona skórka banana. Jak jednak przygotować z niej eliksir do opryskiwania?

Dzisiaj grzeje: 1. Tajemny dodatek do rosołu, który zupełnie odmienia jego smak. Nie chodzi o warzywa ani przyprawy, dodaje go również Ewa Wachowicz
2. Mandat na 500 zł podczas grzybobrania. Straż leśna może wlepić go także tobie

Eliksir ze skórki banana

Nawet na domowych roślinach pojawiają się niekiedy mszyce. Okazuje się, że banany mogą pomóc nam przeciwdziałać ich pojawianiu. Eliksir na bazie ich skórki bardzo dobrze sprawdza się w walce z tymi szkodnikami. Wystarczy, że jedną skórkę banana wsadzisz do słoika i zalejesz gorącą wodą. Na 2 dni postaw naczynie w ciemnym miejscu. Po tym czasie możesz powstałym eliksirem opryskiwać liście i gałązki roślin. Taki zabieg odstraszy mszyce. Warto pamiętać, że ten naturalny nawóz powinniśmy rozcieńczać w wodzie z zachowaniem proporcji 1 do 1.

Najlepsze newsy:

  1. Atak nożownika, nie żyją trzy osoby, dwie w stanie krytycznym. Tragiczne doniesienia z Wielkiej Brytanii
  2. Koronawirus opanowany, najlepsza wiadomość od długich miesięcy. W końcu ogłoszono spektakularny sukces w Hiszpanii
  3. Kupili dwie kawy i dwa gofry na Krupówkach. Gdy zobaczyli rachunek, złapali się za głowy
  4. Niesamowicie zdrowy domowy syrop z natki pietruszki oczyszczający tętnice. Jego zalety powalają
  5. Nigdy nie wylewaj wody po ugotowaniu ziemniaków. Jest cenna z 5 imponujących powodów
  6. Marcin Gortat pojawił się w TVP i zaatakował Alicję Bachledę-Curuś. Ostre słowa padły przed tysiącami widzów

Źródło: DziennikPolski24

Następny artykuł