Banany, kolor mówi wielepl.newsner.com

Jakiego koloru banana wybierzesz? Wybór zdradzi o tobie wiele

Banany są bardzo popularnymi owocami na całym świecie. Jesteśmy przyzwyczajeni do widoku żółtych podłużnych owoców w naszych kuchniach, choć nie są to wszystkie kolory jakie potrafią mieć. Lubisz bardziej zielone czy brązowe? Wybór mówi o tobie wiele.

Banany jemy zazwyczaj żółte, kiedy są jeszcze na tyle twarde że można je pogryźć, jednak na tyle miękkie, żeby sprawiało nam przyjemność. Warto wprowadzić do diety banany o różnych kolorach, ponieważ każdy stopień dojrzałości wnosi coś zupełnie innego.

Grającej Halinkę w Grającej Halinkę w "Kiepskich" aktorce puściły nerwy na widok robiących zapasy Polaków. Powiedziała kilka słów prawdyCzytaj dalej

Banany powiedzą o tobie prawdę

Każdy wie, że barwy owoców różnią się w zależności od stopnia dojrzałości. Ciemniejsze są słodsze, a bardziej zielone twardsze. Mało kto wie jednak, że w zależności od koloru owoce zawierają inne wartości odżywcze i możemy czerpać z nich rożne rzeczy. Jeśli wybierasz bardziej zielone banany, zależy ci na diecie. Mniej dojrzałe owoce z numerkami 1-3 zawierają mniej cukru, a ty wyczuwasz instynktownie że są mniej kaloryczne, dzięki niskiemu indeksowi glikemicznemu.

Banany o numerach 4-5 są dojrzałymi owocami, które zawierają więcej fruktozy, są bardziej kaloryczne, miękkie i smaczniejsze. Nadają się idealnie dla ludzi, którzy są sportowcami, więc jeśli najczęściej jesz te owoce, jest wielce prawdopodobne, że uwielbiasz sport. Dają mnóstwo energii, są źródłem przeciwutleniaczy i wspomagają regeneracje po wysiłku.

Dzisiaj grzeje: 1. Piecze się tylko 30 minut. Domowy chlebek z chrupiącą skórką, w środku miękki jak aksamit

2. 21-dniowy zakaz wychodzenia z domu w kolejnym kraju. Kto go złamie, tego biją i każą robić pompki

Numery 6-7 wybierają ludzie, którzy obawiają się nowotworów. W ciemniejszych owocach, na których widać brązowe plamy wytwarza się wyjątkowo silny przeciwutleniacz o nazwie kachektyna, który przeciwdziała powstawaniu komórek rakowych. Warto pamiętać, że ciemne owoce zawierają w sobie najwięcej cukru, więc jeśli dbasz o linię, warto z nich zrezygnować.

Najlepsze newsy:

  1. Niepokojące informacje o Jolancie Kwaśniewskiej. Z każdą godziną sytuacja się pogarsza
  2. Biedronka pilnie wycofuje popularny produkt. Należy go oddać lub wyrzucić
  3. Ludzie są okrutni, skandal. Załamana emerytka nie doczekała się na jedzenie
  4. Ręce opadają do samej ziemi. Polacy już zaczęli wyrzucać zapasy jedzenia
  5. Zjesz kawałek i obniżysz ciśnienie bez leków. Mało znane domowe sposoby
  6. Koronawirus może wrócić w przyszłym roku? Wirusolog tłumaczy

Źródło: pl.newsner.com

Następny artykuł