Bezdomnypexels / autor: CC 0

Zobaczyła bezdomnego popijającego płyn ze szklanej butelki, gdy się dowiedziała co znajduje się w środku - zapłakała

Bezdomny tego dnia siedział na zimnym dworcu i popijał pewien płyn z przezroczystej butelczyny. Kobieta spojrzała na niego z odrazą i postanowiła powiedzieć mu do słuchu. Wtedy mężczyzna spojrzał jej w oczy i wyznał, co znajduje się w butelce. Kobieta zamarła.

Bezdomny to niestety bardzo częsty widok w polskich miastach. Na ulicach, przy dworcach osoby proszące o pomoc to codzienność. Mimo powszechności zjawiska, wielu z nas nie wie jak się zachować w obecności osób potrzebujących.

Najpyszniejsze kąski za mniej niż 10 zł, jest też największy jesienny hit. W Biedronce znowu zakupowy szałNajpyszniejsze kąski za mniej niż 10 zł, jest też największy jesienny hit. W Biedronce znowu zakupowy szałCzytaj dalej

Bezdomny wywołał wzruszenie

Nigdy nie wiemy, czy osoba która prosi nas o pomoc - rzeczywiście jej chce i potrzebuje. Takie rozterki sprawiają, że wiele osób reaguje agresją oraz poczuciem wyższości wobec osób bezdomnych. Niestety wiele jest historii, które pokazują, że wspomaganie bezdomnych pieniędzmi czy nawet jedzeniem może nie mieć szczęśliwego zakończenia. Internauci często opowiadają o swoich doświadczeniach, które nie zawsze pokazywały dobre intencje osób potrzebujących. Mówili o sytuacjach, w których kupione jedzenie bezdomni wyrzucali prosto do śmietnika.

Nic więc dziwnego, że przeważnie zakłada się, że bezdomny proszący o pieniądze wyda je na używki. Jednak nie zawsze tak jest. Przekonała się o tym Weronika, do której podszedł bezdomny mężczyzna i poprosił o jedzenie. W ręce trzymał butelkę. Kobieta pomyślała, że to alkohol. Prawda przyprawiła ją o wzruszenie.

Dzisiaj grzeje:

  1. Służby sanitarne ostrzegają wszystkich idących na grzyby. Jest ich 10, niepokojące
  2. Wystarczy kilka dni urlopu, by cieszyć się długimi weekendami. Podpowiadamy, kiedy wziąć wolne
  3. 7 dni piła wodę po ogórkach kiszonych. Osłupiała już 2 dnia widząc nieziemski rezultat

Co bezdomny mężczyzna miał w butelce?

- Zapytałam, dlaczego pije wódkę, skoro nie stać go na jedzenie. Okazało się, że do butelki po alkoholu przelał wodę z pobliskiej fontanny, gdyż nie miał się czego napić. Poczułam empatię. Zrobiłam mu małe zakupy spożywcze, dałam też jakiś grosz. Ja zawsze staram się pomagać takim ludziom, jednak nie będę ukrywać, że czasem towarzyszy temu lekki niepokój - powiedziała Weronika w rozmowie z portalem WP Kobieta. Kobieta nie mogła powstrzymać wzruszenia, myśląc o smutnym losie bezdomnego mężczyzny. Jej historia jest niezwykle pouczająca.

Nie powinniśmy oceniać ludzi jedynie po pozorach. Bezdomni to często ludzie niezwykle skrzywdzeni przez los, a nasza dobra wola: kupienie chleba czy czegoś do picia może dać im nieco nadziei na lepsze jutro.

Gessler jest nie do poznania, wyciekło nagranie z przystojnym kucharzem z 1996 roku. Ciężko uwierzyć, jak zachowuje się uwielbiana restauratorkaGessler jest nie do poznania, wyciekło nagranie z przystojnym kucharzem z 1996 roku. Ciężko uwierzyć, jak zachowuje się uwielbiana restauratorkaCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Miały być auta przyszłości, a są dwie szkarady. BMW pokazało nowe modele, komuś przypadną do gustu?
  2. Dziś wchodzi w życie nowy zakaz. Wielu Polaków może być niezadowolonych
  3. Elżbieta od lat dolewa 3 łyżki jednego produktu do kotletów mielonych. Jej rodzina jest pewna - są najlepsze pod słońcem
  4. Lidl w trybie pilnym wycofuje niebezpieczny produkt. Natychmiast go zwróćcie, inaczej może skończyć się tragedią
  5. Mąż zdemaskował Magdę Gessler, wyznał wstydliwą prawdę. Czy Magda powinna się wytłumaczyć?
  6. Klienci już stoją w kolejkach do Biedronki. Tak wspaniałych sprzętów kuchennych za grosze dawno nie było

Źródło: WP kobieta

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł