Smakosze.pl
Biedronka ma problem z rolnikami

facebook.com/projektAGROunia, Vera_Petrunina, Getty Images Pro

Niepokojący paragon z Biedronki

1 Marca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Biedronka od jakiegoś czasu na paragonach ze swoich kas fiskalnych zamieszcza informacje o kraju pochodzenia produktów. Niestety, organizacja Agrounia pokazała na swoim profilu, że na jednym z paragonów poinformowano, jakoby holenderskie pom

Biedronka jest jednym z liderów na rynku sklepów z najniższymi cenami. Od lat uznawana jest za dyskont z dużym wyborem tanich produktów, a jej placówki rozsiane są po całej Polsce, co sprawia, że praktycznie każdy ma do nich bardzo wygodny dostęp. 

Niestety okazuje się, że sieć może wprowadzać w błąd swoich klientów - tak wynika z postu na Facebooku, zamieszczonego przez profil Agrounii, czyli ogólnopolskiego ruchu rolników. Chodzi o pomidory z Holandii, które oznaczone zostały jako polskie.

Biedronka krytykowana przez polskich rolników

Każdy klient na paragonie ze sklepu Biedronki może zobaczyć na dole duży napis "Kupuj co polskie". Poniżej zamieszczona jest suma, jaką konsument zapłacił za wszystkie polskie produkty obecne na paragonie. Dzięki temu ma się zwiększyć świadomość klientów. 

Akcja ta pozwala znacznie ułatwić identyfikację kraju, z którego pochodzi dany towar. Co więcej, dzięki temu możemy dowiedzieć się jak bardzo wsparliśmy polską gospodarkę, w końcu kupowanie krajowych towarów ma ogromny wpływ na kondycje gospodarczą Polski.

Niestety, ruch Agrounia pokazał, że system ten może nie działać do końca poprawnie. Teza ta podparta jest zdjęciem paragonu oraz pomidorów, które wcale nie zostały wyhodowane w Polsce - a na to wskazuje informacja na paragonie. 

Biedronka ściemnia nie od dziś, ale to wyjątkowo podłe kłamstwo. W akcji „Kupuj co polskie” biorą udział pomidory z Holandii. Celowe wprowadzanie klientów w błąd, czyli oszustwo w normalnym świecie zagrożone jest karą do 8 lat więzienia - napisano na profilu Agrounii na Facebooku. 

Wśród internautów wybuchła wielka dyskusja, wszak pod tym zdjęciem zamieszczono prawie 350 komentarzy. Komentujący podzielili się na dwa obozy: jeden z nich uważa taką praktykę za skandal, z kolei drugi ignoruje problem twierdząc, że istnieje on nie od dziś.

A ja kupuje co mi potrzebne i nie mam czasu czytać etykiet - (pisownia oryginalna) twierdzi jedna z komentujących. A jakiego zdania jesteś ty? Daj nam znać na naszym Facebooku w komentarzach. Poniżej możecie zobaczyć zdjęcie zamieszczone na profilu Agrounia na Facebooku. 

facebook.com/@projektAGROunia

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

  • Pierogi, które zachwyciły Roberta Makłowicza

  • Przepis na galaretkowiec

  • Wegetariańska i wegańska oferta Lidla

Źródło: facebook.com/projektAGROunia

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Plastikowe opakowania

Produkty

Od 1 lipca ze sklepów znikają plastikowe opakowania

Czytaj więcej >
1000-letnie jajo kury

Produkty

Niesamowite, 1000-letnie jajko znalezione w Izraelu

Czytaj więcej >
Zdrowe jedzenie dla dzieci

Produkty

Rząd obniża stawki dla dostawców. Zdrowa żywność w szkołach pod znakiem zapytania

Czytaj więcej >

Produkty

Dlaczego warto skusić się na flądrę bałtycką?

Czytaj więcej >
Kobieta pracująca na zbiorze truskawek

Produkty

Podwyżki płac dla zbierających truskawki

Czytaj więcej >

Produkty

Najniższa cena truskawek w sezonie, tylko jeden warunek

Czytaj więcej >