Biedronka, Lidl i Mere kuszą obniżkami, ale w jednym ze sklepów jest najtaniej.eastnews/ARKADIUSZ ZIOLEK

Biedronka, Lidl czy Mere? Wiemy, gdzie jest najtaniej, 1 ze sklepów rozkłada konkurencję na łopatki

Biedronka i wiele innych popularnych sieci chcą uchodzić za najtańsze sklepy. Tymczasem warto porównać ofertę największych dyskontów, aby dowiedzieć się, gdzie tak naprawdę jest najtaniej. Zestawienie może zadziwić wszystkich.

Biedronka czy Lidl zwykle są wysoko w rankingu najtańszych sklepów, bo sieci mocno starają się sprawiać wrażenie miejsc, w których wydamy bardzo mało. Bardzo atrakcyjne obniżki i kolejne promocje robią swoje, ale rozsądniejsi konsumenci sprawdzają niekiedy ceny poszczególnych produktów w kilku różnych sklepach. Różnice okazują się niekiedy ogromne, dlatego od czasu do czasu warto prześledzić różnice w sumach, jakie wydamy w poszczególnych popularnych sklepach.

Media podają, że Piotr Żyła spotyka się z gwiazdą TVN. W internecie zamieszcza ona zdjęcia obłędnych dańMedia podają, że Piotr Żyła spotyka się z gwiazdą TVN. W internecie zamieszcza ona zdjęcia obłędnych dańCzytaj dalej

Biedronka, Lidl czy Mere? Wiemy, gdzie jest najtaniej

Biedronka czy Lidl lubią chwalić się niskimi cenami w porównaniu z ich konkurencją. Ostatnio jednak w Polsce otwierają się kolejne sklepy nowego "twardego dyskontu" - Mere. Rosyjska marka chwali się hasłem "Najtańsze ceny każdego dnia" i mocno podkreśla, że tanie ma być w niej wszystko. Właściciele zdecydowali się na zupełny brak kampanii reklamowej czy półek sklepowych i wszelkich dekoracji. Czy rzeczywiście znane sieci mogą się czuć zagrożone?

Dzisiaj grzeje:

  1. Rafał Trzaskowski przekazał smutną wiadomość. Niestety, nie żyje wielki Polak
  2. Głodny bezdomny wszedł do restauracji i zapytał o jedzenie za 2 zł. W odpowiedzi kasjer zrobił niewyobrażalną rzecz
  3. Najdroższe psy na świecie. Oczarowują swoim wyglądem i kosztują fortunę

Gazeta.pl postanowiła porównać we wszystkich 3 sklepach ceny 10 najczęściej kupowanych produktów. Wśród nich znalazły się: papier toaletowy, proszek do prania, wędlinę, parówki, kawę, herbatę, makaron spaghetti, napój gazowany, mrożoną pizzę i piwo - wszystkie wyprodukowane przez daną sieć. W nowym Mere Za 6 kg proszku marki "LENA" zapłacimy tylko 11,70 zł, zaś w Lidlu na największe opakowanie produktu marki OMO - 4,9 kg - trzeba wydać aż 39,99 zł, zaś w Biedronce prawie 12 zł wydamy na proszek Ultra o wadze zaledwie ponad 2 kg za prawie 12 zł. Porównywalne różnice zauważymy też w cenach kawy rozpuszczalnej, polędwicy sopockiej i makaronu. Niemal we wszystkich kategoriach wygrywa nowa sieć Mere. Również w porównaniu koszyków rosyjski dyskont wypada najlepiej - za wspomniane produkty wydamy w nim nawet dwa razy mniej niż w Lidlu.

Najlepsze newsy:

  1. Nie żyje Andrzej Cisowski. Nic nie dało się zrobić, śmierć zabrała go młodo
  2. Mąż Magdaleny Ogórek został oskarżony. Szykuje się gigantyczny skandal
  3. Pierwsza osoba na Podhalu nie żyje po pogrzebie. Czarny scenariusz się spełnia
  4. Domowe Rafaello jest o niebo lepsze niż sklepowe. Zrobisz je szybko i bez pieczenia, domownicy będą zachwyceni
  5. Najczęstsze błędy podczas uprawy ogórków. Przez nie warzywo może być gorzkie
  6. Niestety media podają, że Małgorzata Socha jest zakażona. Wstawiła zdjęcie z córeczką, razem robią przetwory na zimę
  7. Tragiczna wiadomość obiegła media. Legenda przegrała z ciężką chorobą, kochały go miliony

Źródło: Gazeta.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł