Biedronka i próba oszustwa.wikipedia.org/Henryk Borawski https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl

Jesteście klientami Biedronki? Uważajcie na okropne działania oszustów w internecie, dziesiątki osób już są ofiarami ponurych praktyk

Nie da się ukryć, że Biedronka jest wyjątkowo popularna siecią supermarketów. Okazuje się, że oszuści starają się wykorzystać zaufanie klientów do marki. Niektórzy dają się na to nabrać. Warto jednak zachować czujność, ponieważ cena, którą możemy zapłacić za nieuwagę jest wysoka. Czego powinniśmy się wystrzegać?

Oszuści regularnie znajdują sposoby na to, aby wykorzystać łatwowierność. Coraz częściej w tym celu wykorzystują Internet. Ostatnie doniesienia są wyjątkowo niepokojące. Tym razem oszuści zdecydowali podszyć się pod sieć sklepów Biedronka.

Cudowny nawóz z 3 składników. Pomidory i ogórki będą po nim rosły jak szaloneCudowny nawóz z 3 składników. Pomidory i ogórki będą po nim rosły jak szaloneCzytaj dalej

Biedronka i nowy podstęp oszustów

Niejednokrotnie mogliśmy przekonać się o tym, że oszuści potrafią opracowywać skuteczne sposoby na wyłudzenie danych bądź pieniędzy. Najczęściej wykorzystują w tym celu podszywanie się pod znane marki. Jakiś czas temu w na Facebooku pojawiały się wpisy zamieszczane przez profil o nazwie Biedronka Polska. Niektórzy nie podejrzewali, że nie ma on nic wspólnego z supermarketami należącymi do firmy Jeronimo Martins. Jak tym razem oszuści starają się nabrać nieświadomych użytkowników?

Dzisiaj grzeje:

  1. Piła własnej roboty napar z liści laurowych tylko 3 dni. Z ciałem kobiety zaczęły dziać się nieprawdopodobne rzeczy
  2. Nowy sondaż przedwyborczy. Widać przetasowanie, Duda straci stołek?

Fałszywa okazja w sieci Biedronka

Wpis zamieszczony przez fałszywy profil Biedronka Polska obwieszcza, że wypełniając krótką ankietę możemy zyskać 10 minut na wzięcie ze sklepu wszystkiego co tylko zechcemy. Pierwszy etap polega na odpowiedzeniu na dwa trywialne pytania. Drugi można uznać już za ewidentną próbę oszustwa.

W drugim etapie fałszywego konkursu okazuje się, że 10 minut darmowych zakupów zmienia się w bon na kwotę 500 złotych. Oszuści wyjaśniają, że w celu ich zdobycia konieczne jest uzupełnienie danych osobowych. Warto jednak zauważyć, że wymagane jest również wyrażenie zgody na ich wykorzystanie w celach reklamowych przez firmę zarejestrowaną w Singapurze. Rzekomy bon na 500 zł teoretycznie przysługiwałby tylko jednej osobie. Jednak jego otrzymanie jest raczej wątpliwe, a cały cel akcji oszustów nie ma innego celu niż wyłudzenie danych osobowych.

Najlepsze newsy:

  1. Maryla Rodowicz ujawniła wysokość swej emerytury. Artystka może już tylko załamać ręce\
  2. Są ofiary i setka rannych. Podali dramatyczny bilans jednej z największych tragedii na świecie. Łzy same cisną się do oczu
  3. GIS dokonał strasznego odkrycia w kupowanych przez wszystkich talerzach. Właśnie są utylizowane
  4. Trzeba się spieszyć, tylko dziś Biedronka rozdaje niezastąpiony produkt w niebywałej ilości. Zupełnie za darmo
  5. 1 nietypowy składnik sprawi, że kotlety mielone będą niewiarygodnie puszyste. Znajomi od razu poproszą o przepis
  6. Ponętne zdjęcie narzeczonej Artura Szpilki. Pokazała niemal wszystko, zasłoniła się tylko kwiatkiem (FOTO)

Źródło: dobreprogramy.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł