Biedronka wcale nie najtańsza?wikipedia.org/Henryk Borawski Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International license

Sprawdzili, w którym sklepie najtaniej kupisz podstawowe produkty. Będziesz zaskoczony, Biedronka dopiero na 3. miejscu

Biedronka cieszy się opinią jednego z najtańszych, jeśli nie najtańszego sklepu w całej Polsce. Niedawno zostało opublikowany ranking sklepów, które mają najtańszą ofertę swoich produktów. Zadziwić może wynik Biedronki, która wcale nie uplasowała się na pierwszym miejscu.

Biedronka bez wątpienia jest najbardziej charakterystycznym sklepem w Polsce. Każdy zna jej "biedronkowe" logo, a liczba sklepów w całym kraju może przytłaczać. Agencja marketingowa ASM Sales Force przeprowadziła ranking sprawdzając ceny poszczególnych produktów w różnych sklepach. Wielu będzie zaskoczonych, ponieważ Biedronka wcale nie zajęła pierwszego miejsca.

40-letni Tomasz w piątkowy wieczór wybrał się na zakupy do Lidla. Nagle kasjerka zapytała o porażającą rzecz, od razu pobladł40-letni Tomasz w piątkowy wieczór wybrał się na zakupy do Lidla. Nagle kasjerka zapytała o porażającą rzecz, od razu pobladłCzytaj dalej

Biedronka prowadzi skuteczną ekspansję, która skutkuje wielką liczba sklepów w całym kraju. Łącznie Biedronka ma obecnie ponad 3000 sklepów, co jest wynikiem godnym podziwu. Szeroka dostępność sklepów, które znaleźć możemy nawet na wsiach spowodowała, że sieć osiągnęła tak wielki sukces. Drugim powodem, dla którego tak wielu rodaków zaufało Biedronce, są niskie ceny, którymi sklep chwali się przy każdej okazji. Najnowszy ranking wskazuje jednak, że w Biedronce wcale może nie być najtaniej.

Dzisiaj grzeje:

  1. GIS wycofuje z Biedronki uwielbiany przez Polaków produkt. Wykryto w nim groźne bakterie
  2. Ogromny wzrost w emeryturach. Nawet 600 zł, seniorzy sami mogą sprawdzić różnicę

Badanie polegało na szczegółowej analizie cen poszczególnych produktów. Skupiono się na markach, które dostępne są we wszystkich sklepach. W ten sposób udało się wyznaczyć 3 najtańsze opcje. Na pierwszym miejscu znalazł się Kaufland, które oferuje towary po najniższych cenach. Zaraz za nim znajduje się Tesco, które jest odrobinę droższe. Na trzecim miejscu uplasowała się Biedronka.

Czy taka sytuacja oznacza, że klienci, którzy na co dzień robili zakupy w Biedronce, zmienią swoje preferencje i powędrują do Kauflanda? Najbliższy czas pokaże, choć musimy pamiętać, że wiele lat skutecznego marketingu i promowania marki spowodowało, że Biedronka wywalczyła sobie mocną pozycję na rynku.

Najlepsze newsy:

  1. Policja wnioskuje o karę za pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka. Odbył się zgodnie z wolą rodziny
  2. Wielkie poszukiwania w Świnoujściu. Podali warunki, władze przystąpiły do działania
  3. Soczysta i lekka surówka z pomidorów malinowych. Fenomenalny smak zawdzięcza drugiemu składnikowi
  4. Cudowny nawóz z 3 składników. Pomidory i ogórki będą po nim rosły jak szalone
  5. Nagle zaczął rozpylać po ogrodzie mieszankę octu z solą. Efekt po 10 godzinach zwalił go z nóg
  6. Nie żyje wybitna postać polskiego sportu. Był pięciokrotnym mistrzem kraju

Źródło: otopress.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł