Łukasz SzumowskiEast News

Już wkrótce nowe restrykcje w Biedronce, Lidlu, Auchan i innych sklepach. Jest zapowiedź Ministra Zdrowia

Łukasz Szumowski zapowiada nową normę prawną. W nowej rzeczywistości kliencki sklepów Biedronka, Lidl czy Auchan będą musieli liczyć się z nowymi ograniczeniami. Nikt nie będzie wyłączony z przestrzegania najnowszych przepisów.

Biedronka, Lidl i inne sklepy są teraz pod szczególną obserwacją władz państwa. Wszystko za sprawą powiększającej się liczby zakażeń wirusem. Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział daleko idące zmiany, które dotkną każdego podczas codziennych zakupów. Już w ciągu najbliższego miesiąca zostanie wprowadzona norma prawna, a w co najmniej 28 powiatach z największą liczbą zakażeń - dodatkowe restrykcje. Klienci sklepów muszą być świadomi jak będą wyglądały zakupy w najbliższym czasie.

Ważne, niestety. Nagły komunikat z GIS ws. weselWażne, niestety. Nagły komunikat z GIS ws. weselCzytaj dalej

Biedronka, Lidl, Auchan i inne sklepy - zakupy w nowej rzeczywistości

Oprócz sklepów Minister zwrócił także uwagę na inne miejsca, gdzie zaostrzenie zasad bezpieczeństwa może przynieść wiele korzyści - Trzeba pamiętać, że z ogniskami mamy do czynienia przede wszystkim w zakładach pracy i najczęściej – dużych. Jeżeli na danym terenie mamy więc firmę, w której człowiek pracuje przy człowieku, istnieje ryzyko, że z jednego przypadku zrobi nam się ognisko - tak tłumaczy potencjalne niebezpieczeństwo Łukasz Szumowski w wypowiedzi dla "DGP". Mimo, że z dnia na dzień rośnie liczba zakażonych, wiele osób nie rozumie kolejnych ograniczeń, które są nakładane. Nowe przepisy, które niedługo będą obowiązywać w sklepach dla niektórych klientów są całkowicie niedopuszczalne.

Dzisiaj grzeje:

  1. Na zaprzysiężeniu Prezydenta wszyscy patrzyli tylko na jego żonę. Dlaczego Agata Duda zrobiła coś podobnego?
  2. Awantura w Biedronce pań 60+. Wściekła złapała za ziemniaka, maseczkę miała źle założoną
  3. Porażający skok zakażeń, kolejny rekord. Liczba, która mrozi krew

Na mocy nowych przepisów do sklepów nie wyjdzie nikt, kto nie ma maseczki ochronnej na twarzy. Noszenie maseczek na terenie sklepów ma być obowiązkowe dla wszystkich. Jak sam Minister Szumowski mówi - Przy noszeniu maseczek ludzie często wymawiają się przeciwwskazaniami medycznymi. Na palcach jednej ręki mogę policzyć takie sytuacje, w których naprawdę nie powinno się jej zakładać. Z tym, że to są tak poważne stany zdrowotne, że człowiek zwykle nie jest w stanie chodzić. Jeżeli ktoś naprawdę nie może nosić maseczki, bo ma trudności z oddychaniem, zawsze może zastąpić ją przyłbicą - Nowe prawo ma być respektowane przez wszystkich, bez wyjątków. Według Ministra, przestrzeganie nowych przepisów miałaby kontrolować policja bądź straż miejska.

Jak podają Wiadomosci Handlowe Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji do której należą sklepy takie jak Lidl, Biedronka, Auchan i wiele innych, także apeluje o powstanie jak najszybciej takiego prawa. Postuluje także usunięcie zapisu mówiącego o tym, że nie jest konieczne okazania zaświadczenia o stanie zdrowia osoby, która nie nosi maseczki. POHiD zwraca uwagę, że potrzeba normy prawnej, która umożliwiłaby pracownikom sklepu odmowę obsługi osób bez maseczek oraz nie wpuszczanie ich na teren sklepu. Dzięki ujednoliceniu przepisów, sklepy stałyby się bardziej bezpiecznym miejscem dla nas wszystkich.

Najlepsze newsy:

  1. Kinga Duda zrobiła coś niezwykle wymownego podczas zaprzysiężenia. Drobny szczegół mówi więcej niż tysiąc słów
  2. Rzecznik rządu zabiera głos. Chodzi o kwarantannę dla Polaków wracających z wakacji
  3. Awantura w Biedronce pań 60+. Wściekła złapała za ziemniaka, maseczkę miała źle założoną
  4. GIS w trybie pilnym wycofuje z Biedronki uwielbiany przez Polaków produkt. Zwróć go natychmiast, może wywołać listeriozę
  5. Pobili mężczyznę w Lidlu. Chciał tylko zrobić ważną rzecz, wszystko się nagrało
  6. Polski sport w żałobie. Z samego rana dowiedzieliśmy się o śmierci legendy, dawnego selekcjonera

Źródło: wiadomoscihandlowe

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł