Biedronka i inne sklepy sprzedają niezdrowe produkty.Марьян Блан @marjanblan Unsplash.com

Bardzo złe wieści dla wszystkich, ale zawierające cenną prawdę o kupowanych przez niemal każdego produktach z Biedronki, Lidla i innych. Unikaj ich

Biedronka, podobnie jak Lidl i wiele innych znanych sieci sklepów, niezmiennie ma w swojej ofercie produkty kupowane przez wiele osób. Nawet miłośnicy zdrowego odżywiania żyją nadzieją, że przynoszą one wyłącznie same korzyści, ale prawda okazuje się zgoła inna. Ich producenci nadal podkreślają, że są one zdrowe, ale nie dajmy się nabrać na ich zapewniania.

Biedronka, Lidl, Auchan niezmiennie kuszą konsumentów sporym wyborem produktów i wiele z nich uchodzi za niezywkle zdrowe. Nie od dzisia jednak wiadomo, że reklama nie zawsze jest zgodna z prawdą, a jedzone kiedyś produkty wcale nie muszą być dodatkowo modyfikowane, aby dostarczać nam wielu cennych składników odżywczych. Czasem lepsze okazuje się wrogiem dobrego i "ulepszanie" pewnych artykułów spożywczych nie jest wcale korzystne.

Lasy Państwowe wprowadziły 4 obostrzenia. Niebywale ważny komunikat dla wszystkich grzybiarzyLasy Państwowe wprowadziły 4 obostrzenia. Niebywale ważny komunikat dla wszystkich grzybiarzyCzytaj dalej

Biedronka i wiele innych dużych sklepów sprzedaje pozornie zdrowe produkty. Unikaj ich, by zadbać o zdrowie

Biedronka, Lidl czy Tesco kuszą klientów nie tylko świeżymi warzywami i owocami oraz sporym wyborem mięs, ale też specjalnymi produktami, które przyciągają wzrok zwłaszcza tych, którzy chcieliby zrzucić kilka zbędnych kilogramów albo po prostu zadbać o zdrowszy jadłospis. Niestety wśród nich znajduje się wiele niezdrowych rzeczy, bo silnie krytykowana przetworzona żywność niemal nigdy nie okazuje się zdrowsza od prostych produktów, które nasze mamy i babcie znają od lat. Na podium takich produktów znajduje się popularny nabiał.

Dzisiaj grzeje:

    1. Kupowany w Lidlu, Biedronce, Auchan i innych napój wywołuje ogromne zmiany w organizmie. Co się dzieje 60 minut po jego spożyciu?
    2. Złożono już 6000 wniosków. Polacy masowo ruszają po 5 tys. zł, ty też możesz zyskać dodatkowe pieniądze

Wszelkie mleka, serki, jogurty i mleczne napoje, które zostały odtłuszczone okazują się dużo bardziej niezdrowe niż tłusty nabiał. Tłuszcz jest w nich bowiem zastępowany cukrem, syropem glukozowo-fruktozowym i rakotwórczymi słodzikami - i to w ogromnych ilościach. Oczywiście takie zmiany nie mogą skutkować poprawą zdrowia. Chyba nikogo nie trzeba już przekonywać, że nadmiar cukru jest dużo gorszy niż tłuszcz i w dużym stopniu przyczynia się do występowania cukrzycy, nowotworów i chorób układu krążenia. Dietetycy od pewnego czasu przekonują w końcu, że dieta białkowo-tłuszczowa bywa dla nas zbawienna, natomiast o cukrze i słodzikach na pewno prędko nie usłyszymy niczego dobrego.

Do najbardziej szkodliwych produktów, po które lepiej nie sięgać ze sklepowych półeka należą płatki śniadaniowe, przetwory mięsne, napoje gazowane, margaryna, chipsy ziemniaczane i odtłuszczone produkty mleczne.

Najlepsze newsy:

  1. Agata Duda nagle przerwała milczenie i przemówiła wydając apel. Padły słowa, których nikt się nie spodziewał
  2. Trąba powietrzna na Pomorzu. Są ranni, służby w akcji
  3. Bardzo złe wieści dla wszystkich, ale zawierające cenną prawdę o kupowanych przez niemal każdego produktach z Biedronki, Lidla i innych. Unikaj ich
  4. Pieczone ziemniaki z bajecznie chrupiącą skórką są lepsze niż frytki. Mamy niezawodny przepis
  5. Dwuskładnikowa surówka z młodej kapusty z dodatkiem, który podkręci jej smak. Błyskawiczny przepis zrobisz w kilka minut
  6. Piękna polska siatkarka skąpana w górskim jeziorze. Cudowne widoki i jeszcze piękniejsza figura (FOTO)

Źródło: zdrowepasje.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł