Biedronka ma kłopotysmakosze.pl

Niewyobrażalnie duża kara dla Biedronki, klienci poczują się oszukani. UOKiK potwierdził niedopuszczalne praktyki

Biedronka nie uniknęła potężnej kary, którą obarczył ją UOKiK. Ceny towarów na półkach były niższe niż te naliczane przy kasie, co wprowadzało klientów w błąd. Sieć sklepów komentuję karę, nie jest zadowolona.

Biedronka została objęta ogromną karą finansową przez prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Według niego sieć sklepów od lat naruszała prawa konsumentów przez wprowadzanie ich w błąd co do wysokości ceny danego produktu. Teraz sklep będzie musiał zapłacić wielką sumę pieniędzy. Biedronka postanowiła skomentować decyzję UOKiK, jest bardzo niezadowolona.

Tragedia na grillu, nie żyje 37-letni mężczyzna. Policja zatrzymała 3 osoby biorące udział w spotkaniuTragedia na grillu, nie żyje 37-letni mężczyzna. Policja zatrzymała 3 osoby biorące udział w spotkaniuCzytaj dalej

Biedronka ukarana - ma do zapłacenia miliony złotych

Od wielu lat wiele internautów skarżyło się na nieprzyjemne praktyki w sklepach sieci. Konsumenci wyjaśniali, że ceny na kasie są większe niż te podane na półkach, co wprowadza w błąd dużo kupujących. Z tego powodu Urząd postanowił zareagować i zlecił kontrole Inspekcji Handlowej. Te potwierdziły skale nieprawidłowości.

UOKiK poinformował wszystkich o nałożeniu na Biedronkę kary finansowej w wysokości 115 mln złotych. - Cena w kasie wyższa niż umieszczona na półce lub brak informacji o cenie produktu - w ten sposób przez kilka lat Biedronka naruszała prawa konsumentów - tłumaczy Urząd. Do urzędników wpływały liczne skargi niezadowolonych klientów.

Dzisiaj grzeje:

W komunikacie Urząd zamieścił przykładowe skargi, jakie wysłane zostały przez wściekłych klientów. Oto jedna z nich: - Chciałem zakupić kwiatek prymulka za 2.89. A przy kasie naliczyło mi 7.99. Poprosiłem kierownika o wyjaśnienie i zwrot nadpłaconej kwoty. Niestety nie wyraził zgody. Poinformowano mnie żebym dzwonił na infolinię sklepu -

Biedronka zabrała głos w sprawie decyzji UOKiK. - (...) Z zaskoczeniem przyjęliśmy decyzję Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, którą uważamy za niezasłużoną i nieuczciwą w obliczu naszego zaangażowania i konsekwencji w polityce niskich cen dla klientów - napisano między innymi w oświadczeniu biura prasowego sieci, wysłanego do redakcji Businessinsider.

Biedronka nie wyklucza jednak pojedynczych nieprawidłowości, których powodem jest niezamierzony błąd ludzki. Sklep tłumaczy, że z uwagi na skalę działalności Jeronimo Martins, nie są w stanie wyeliminować ich całkowicie, choć starają sie zrobić wszystko co w ich mocy.

Okropne z 5 porażających powodów. Nie używaj do gotowania sprzedawanego w Biedronce, Lidlu i innych, niebezpiecznego produktuOkropne z 5 porażających powodów. Nie używaj do gotowania sprzedawanego w Biedronce, Lidlu i innych, niebezpiecznego produktuCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

Źródło: businessinsider

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł