Ważnesmakosze.pl

Dramatyczna wiadomość Polsatu obiega Polskę. Wszyscy klienci Biedronki przecierają oczy po komunikacie

Polsat zamieścił informację o zaskakującej treści. Klienci sieci Biedronka dowiedzieli się jako ostatni o praktykach sklepu. W tej szokującej sprawie wszyscy są stratni. Biedronka będzie musiała odzyskać zaufanie wielu konsumentów.

Polsat poinformował klientów sklepów Biedronka o szokujących zdarzeniach, jakie miały miejsce w ich ulubionej sieci. Na łamach serwisu PolsatNews pojawiła się informacja, która będzie niezwykle przydatna dla wszystkich konsumentów. Ciężko uwierzyć, że sprawa ciągnęła się od 2016 roku, a dopiero teraz znalazła swój finał. Dla wielu klientów może oznaczać to zmianę ulubionego sklepu.

Pilny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Szczególnie teraz każdy Polak powinien natychmiast przeczytaćPilny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Szczególnie teraz każdy Polak powinien natychmiast przeczytaćCzytaj dalej

Polsat informuje klientów sieci Biedronka o wielkim wykroczeniu

O nieprawidłowościach, jakie klienci zauważają w sklepach sieci Biedronka informowaliśmy na bieżąco. Wielu konsumentów uskarżało się na niedopuszczalne praktyki, które zauważyło w sklepach. Wydawało się, że sprawa przejdzie bez echa. Jednak dziś Polsat poinformował o jej szokującym finale. Okazuje się, że Biedronka wcale nie wyszła bez szwanku, a UOKiK ogłosił więcej niż sprawiedliwy wyrok w tej sprawie. Klienci nie posiadają się ze zdumienia, że Biedronka otrzymała tak niebotycznie wielką karę.

Przez ostatnie 4 lata do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów napływały skargi klientów dotyczące polityki informowania o cenach produktów w Biedronce. Najczęstszym zarzutem były wyższe ceny przy kasie, niż były ukazane na półkach. Zażalenia wpływały do Urzędu setkami, stąd podjęto decyzję o wszczęciu śledztwa. Kontrole Inspekcji Handlowej wykazały, że wszelkie nieprawidłowości rzeczywiście miały miejsce.

Dzisiaj grzeje:

  1. Z ostatniej chwili: Jest ostateczna decyzja MEN w sprawie uczniów. Właśnie przekazano informacje
  2. Dramatyczna wiadomość Polsatu obiega Polskę. Wszyscy klienci Biedronki przecierają oczy po komunikacie
  3. Poszli na spacer z psem i pożałowali. Mandaty były już przygotowane, łatwo się naciąć

Z komunikatu wydanego przez UOKiK wynika, że długotrwała praktyka spowodowała realne straty w portfelach konsumentów, a Biedronce zapewniła bezpodstawne wzbogacenie się ich kosztem. Sama spółka, do której należy Biedronka przyznała się do błędu, jednak to za małe zadośćuczynienie. Prezes UOKiK powiedział - Niedopuszczalne jest wprowadzanie konsumentów w błąd co do właściwej ceny towarów. W przypadku Biedronki klienci przez długi czas płacili najczęściej więcej niż wynikało to z ceny na sklepowych półkach. Nie zawsze mieli nawet tego świadomość - co oznacza, że konieczna okazała się kara dla sieci Biedronka.

Prezes UOKiK zamieścił także przykładową skargę klienta, którą zamieszczamy w całości - Zachęcony gazetką oraz kartką nad produktem postanowiłem zakupić pierś z kurczaka w promocyjnej cenie 9.99zl. Po zrobieniu zakupów udałem się do kasy za towar zapłaciłem lecz w chwili zapłaty nie zauważyłem na paragonie że piersi są w cenie regularnej czyli 16.89 za kg (...) Poprosiłem o możliwość zwrotu towaru, lecz usłyszałem że niestety nie, bo z tym towarem opuściłem sklep i pani nie przyjmie go. Więc powiedziałem że to oszustwo i tego tak nie zostawię i zgłoszę to do UOKiK, inna z pań obsługi powiedziała "i co z tego, co nam zrobią" - taki opis może być szokujący dla wielu konsumentów.

Na sieć Biedronka nałożono karę aż 115 mln złotych oraz obowiązek umieszczenia informacji w regulaminie sklepu o możliwości zwrotu towaru, jeśli cena przy kasie okaże się inna niż ta na półce. Wyrok w tej sprawie jest nieprawomocny, co oznacza, że Biedronka może od niego się odwoływać do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Emerytka poszła z wnuczką do Biedronki. Przy kasie rozegrały się zatrważające sceny, brak słów na zachowanie kasjerkiEmerytka poszła z wnuczką do Biedronki. Przy kasie rozegrały się zatrważające sceny, brak słów na zachowanie kasjerkiCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Myśleliście, że widzieliście już wszystko? Przedstawiamy kolosalne zarobki kierowcy Kaczyńskiego, będziecie zdumieni
  2. Polscy studenci zaginęli za granicą. Rodzina prosi o pomoc
  3. Raptownie zastygł i zamarł zbierając grzyby. Błyski pod ściółką zapamięta do końca życia, znalazł ich źródło
  4. Cudowny przepis Gessler na kotlety mielone po lwowsku. Z orzeźwiającą mizerią rozpływają się w ustach
  5. Okropne z 5 porażających powodów. Nie używaj do gotowania sprzedawanego w Biedronce, Lidlu i innych, niebezpiecznego produktu
  6. Artur Boruc migdali się z żoną na basenie. Uczucie aż kipi (FOTO)

Źródło: polsatnews

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł