Biedronka i inne sklepy owarte w niedzielę?wikipedia.org/Henryk Borawski CC 4.0

Znów zrobimy zakupy w niedziele Biedronce, Lidlu i innych sieciach? Ekspert nie ma wątpliwości

Biedronka, Lidl i inne sklepy stoją pod znakiem zapytania. Najnowsze rozwiązania rządu przyczyniają się do co raz żywszej dyskusji. Ekspert nie ma wątpliwości czy niedziele powinny być handlowe.

Biedronka, Lidl i wiele innych sklepów od dłuższego czasu w niedziele są zazwyczaj zamknięte. Wszystko przez stopniowe wprowadzanie zakazu handlu w niedziele od 2018 roku. Obecnie mało która niedziela pozwala na zrobienie zakupów jak dawniej. Czy z uwagi na teraźniejsze wydarzenia możemy mieć możliwość zrobienia zakupów w niedziele? Ekspert nie ma wątpliwości.

Idealne połączenie, któremu nikt się nie oprze. Prosta i pyszna surówka z pora, marchewki i jabłkaIdealne połączenie, któremu nikt się nie oprze. Prosta i pyszna surówka z pora, marchewki i jabłkaCzytaj dalej

Biedronka i inne sklepy takie jak Lidl będą mogły pracować w niedzielę?

Przez ostatnie kilka dni obywatele Polski obserwują statystyki Ministerstwa Zdrowia z wielkimi emocjami. Z dnia na dzień bije się kolejne rekordy zakażeń oraz zgonów na COVID-19. Społeczeństwo i rządzący obawiają się pandemii, więc niedawno z powrotem wrócono do rozwiązania skierowanego wobec starszych. Ludzie powyżej 60 roku życia będą mogli robić zakupy w sklepach otwartych tylko dla nich od godziny 10 do 12. Rozwiązanie wchodzi już 15 października, więc emeryci mają powody do zadowolenia.

Dzisiaj grzeje:

  1. Najlepszy syrop na odporność, zaledwie 3 składniki potrafią zdziałać cuda. Rozprawi się z każdym przeziębieniem
  2. Mało kto wiedział, można dostać dużą karę. Decyzja rządu uderza zwłaszcza w turystów
  3. Nie było żadnej nadziei, dawali jej 2 lataMartyniuk przyłapany na zakupach spożywczych w Biedronce. Wszyscy patrzyli tylko na jedno, jest afera

Niestety, ekspert dr Sławomir Dudek, główny ekonomista Pracodawców RP, wskazuje, że takie rozwiązanie może stworzyć pewne problemy dla klientów.

- Będzie mniej czasu na sprzedaż dla innych klientów. To sprawi, że w pozostałych godzinach nastąpi spiętrzenie odwiedzających. Trudne będzie też utrzymanie obrotów na dotychczasowym poziomie - tłumaczy Dudek dla money.pl.

Czy w takim razie powinno zrezygnować się z handlu w niedzielę?

- Od razu nasuwa się, że należy wrócić do apelu, który zgłaszają chyba wszystkie organizacje pracodawców. Czyli żeby zlikwidować zakaz handlu w niedziele. Przynajmniej czasowo - twierdzi ekonomista.

Otwarte sklepy w niedziele zmniejszyłyby także tłumy, które pojawiają się w sobotę i piątek przed niehandlowym dniem. Teraz jest to szczególnie ważne, ponieważ duże skupiska ludzi sprzyjają transmisji choroby. Dziennikarze money.pl zapytali się rządu, czy przewidywane jest czasowe zrezygnowanie z niehandlowych niedziel, lecz do tej pory nie dostali odpowiedzi.

- Byłoby ważne, aby dało się handlować w niedziele. Uniknęlibyśmy ryzyka większej liczby osób w piątki i soboty. To zapewniłoby bezpieczeństwo i klientów, i pracowników sklepów - mówiła dla money.pl Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji.

Myśleli, że wykopali dorodnego ziemniaka. Prawda ich poraziła, od razu wezwali policjęMyśleli, że wykopali dorodnego ziemniaka. Prawda ich poraziła, od razu wezwali policjęCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Policja ruszyła na łowy. Masowe kontrole na polskich ulicach
  2. Zrozpaczona mama przedstawiła ważny apel. Nie widziała swojego dziecka od 6 tygodni
  3. Gotowała uwielbiane uszka do barszczu. Gdy jej mama zobaczyła białą pianę, kazała natychmiast wszystko wyrzucić, powód poraża
  4. Najgorszy, niewybaczalny błąd podczas pieczenia ciast. Nigdy nie wyjdą dobre, a wiele osób nagminnie go powtarza
  5. Mięso wyszło suche i twarde? Najprawdopodobniej przez karygodne błędy przy pieczeniu, popełnia je większość Polaków
  6. Została okrzyknięta najładniejszą babcią na świecie. Ma 63 lata, a figury zazdroszczą jej nawet nastolatki

Źródło: money.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł