Biedronka przyłapana na największej ściemieYouTube.com

Jest nagranie. Biedronka w polskiej miejscowości przyłapana na największej ściemie

Biedronka na celowniku Agrounii. Okazuje się, że sieć sklepów stosuje nieuczciwe praktyki i ukrywa prawdę o sprzedawanych przez siebie produktach. Śledztwo rolników ujawnia skandaliczne praktyki. Jest nagranie.

Biedronka starała się skrzętnie ukryć prawdę o pochodzeniu swoich produktów. Jednak działacze Agrounii - oddolnego ruchu rolników - sieją potężny zamęt w Polskim internecie. Wchodzą do sklepu i wnikliwie czytają każdą etykietę i oznaczenie, zwłaszcza te na warzywach i owocach. Z powodu oszustw sprzedawcy do akcji wkroczyła nawet policja.

Afera solna. Wszyscy długo jedliśmy sól drogową z wszystkimi rakotwórczymi zagrożeniamiAfera solna. Wszyscy długo jedliśmy sól drogową z wszystkimi rakotwórczymi zagrożeniamiCzytaj dalej

Biedronka nie chciała, by konsumenci się o tym dowiedzieli

Zarówno ekolodzy jak i ekonomiści coraz częsciej zalecają kupowanie lokalnie wyprodukowanych dóbr. Polacy lubią wspierać rodzimych rolników i przedsiębiorców. Doskonale wiedzą o tym właściciele sieci Biedronka. Jeszcze parę lat temu prowadzili szeroko zakrojoną kampanię marketingową mającą przekonać kupujących, że sklep stawia na polskie produkty. Dziewięć na dziesięć produktów dostępnych w dyskoncie miało pochodzić właśnie z Polski. Między innymi za to osiągnięcie w Biedronka została wyróżniona w konkursie Indeks Patriotyzmu Gospodarczego w 2018 roku.

Interwencja Agrounii wyłania jednak całkowicie inny obraz. Wywołali w Internecie burzę ujawniając błędne oznaczenia na produktach spożywczych. Przykładem jest opublikowane na ich profilu Facebook zdjęcie opakowania zawierającego filet z pstrąga tęczowego. Na froncie napis "wyhodowano w polskiej akwakulturze" i wyraźnie zaznaczony na grafice kontur Polski. Tylko najdociekliwsi klienci obrócą opakowanie na drugą stronę, by znaleźć mały napis "wyhodowano:Włochy". To tylko mały przykład, a takich przypadków jest wiele. "Podwójne pochodzenie" produktów to jednak oszustwo i wprowadzanie klienta w błąd. Dlatego też wezwali do Biedronki w Sieradzu policję gdy zauważyli holenderskie ziemniaki oznaczone jako polskie.

Dzisiaj grzeje: 1. Lidl oszukuje wszystkich Polaków? W sklepach trwa ukrywana przed nami skandaliczna praktyka

2. Afera mięsna. W nocy odświeżali stare mięso w tajemnicy i szykowali do sprzedaży

Tym razem na tapet Agrounii trafiła największa Biedronka w Kaliszu. Nagranie ujawnione przez działaczy jest oburzające. Niestety znaleźli tam między innymi holenderskie ziemniaki. Jak piszą na swoim profilu Facebook : "Okolice Kalisza słyną z produkcji warzyw w tym ziemniaków! Tym bardziej przywożenie ziemniakow z Niemiec i sprzedawanie ich tutaj jest chore."

Według Agrounii jest to działanie celowe. Uważają, że w grę wchodzi wielka polityka i wielki biznes. Korporacje mają miec na celu wykończenie polskich rolników, by przejąć rynek i dyktować własne ceny. Zapowiadają pozew o naruszenie zasad uczciwej konkurencji i łamanie praw konsumentów.Źródło: Strona Agrounia na Facebook

Najlepsze newsy:

  1. Huragan wyrzucił na brzeg potwora. Brytyjczycy już zaczęli nazywać go Nessie
  2. Powoduje co piąty zgon onkologiczny. W Polsce postawienie diagnozy często trwa zbyt długo
  3. Biedronka oszukała wszystkich? Przed chwilą policja pilnie wkroczyła do sklepu, Polacy będą wściekli
  4. Przypadkiem wykryto mafię parówkową. Wszyscy jedliśmy kiełbasę z mięsa do utylizacji
  5. Straszne, kebaby i kiełbasy w Polsce powstają z MOM. Znajdziemy w nim niejadalne, niestrawne i trujące rzeczy?
  6. Miliony Polaków jedzą go codziennie, konsekwencje mogą być opłakane w skutkach. Eksperci biją na alarm i nie pozostawiają złudzeń

Następny artykuł