Biedronkasmakosze.pl

Biedronka właśnie opublikowała niezwykle istotny komunikat. Klientom może się bardzo nie spodobać

Biedronka wydała oficjalne oświadczenie w sprawie oskarżeń o wprowadzanie w błąd klientów. Te słowa mogą nie przypaść do gustu wielu konsumentom. Jak Biedronka radzi sobie z kryzysem wizerunkowym?

Biedronka w ostatnim czasie nie miała najlepszego czasu. Niedawno pisaliśmy o ogromnej karze nałożonej na sieć Biedronka. Aż 115 mln oraz zmiana regulaminu obowiązującego w sklepach ma być zadośćuczynieniem za domniemanie ukrywanie cen produktów przed klientami. Skala skarg była tak wielka, że UOKiK bez cienia wątpliwości podjął decyzję o surowym wyroku nałożonym popularnym dyskoncie. Teraz Biedronka postanowiła odpowiedzieć na oskarżenia w oficjalnym komunikacie.

Mało kto zwraca uwagę na 3 szczegóły podczas kiszenia ogórków. A szkoda, bo wiele od nich zależyMało kto zwraca uwagę na 3 szczegóły podczas kiszenia ogórków. A szkoda, bo wiele od nich zależyCzytaj dalej

Czy Biedronka przyznaje się do zarzucanych jej praktyk?

Skargi klientów najczęściej dotyczyły sytuacji, w których na półce produkt miał niższą cenę, niż ja która pojawia się przy kasie. Według UOKiK Biedronka była upomniana w tej sprawie, jednak nie zauważono postępów. Dlatego zdecydowano się na bardzo wysoką karę pieniężną oraz nakaz poinformowania klientów za pomocą regulaminu o możliwości odstąpienia od zakupu, jeśli pojawi się taka różnica. Wyrok w tej sprawie był nieprawomocny, co oznacza, że Biedronka ma prawo do odwołania się od niego. Dla sieci sklepów sprawa ewidentnie nie jest zakończona, ponieważ postanowiła wystosować kontrowersyjny komunikat.

Dzisiaj grzeje:

  1. Mama przyjrzała się zdjęciu synka i osłupiała. Było o krok od tragedii
  2. Dramatyczna wiadomość Polsatu obiega Polskę. Wszyscy klienci Biedronki przecierają oczy po komunikacie
  3. Zmiany w obostrzeniach. Już jutro resort wyda decyzję, chodzi o nowe czerwone strefy

Właściciel sklepów Biedronka pisze: Nie podzielamy wniosków zawartych w decyzji ogłoszonej przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Od wielu lat jesteśmy zaangażowani i lojalni wobec naszych klientów, a wartości te były wielokrotnie wystawiane na próbę w ciągu tych 25 lat działalności, w tym w bardzo trudnych i bezprecedensowych okolicznościach wywołanych pandemią. W dalszej części oświadczenia Jeronimo Martins komunikuje, że nie zgadza się z decyzją UOKiK i zapowiada złożenie odwołania od niej do sądu odpowiedniej instancji.

Różnice pojawiające się w cenach produktów dostępnych w sklepach sieci Biedronka, przedstawiciel tłumaczy jako nieumyślne błędy ludzkie, nie mające odzwierciedlenia w polityce firmy. Częstotliwość incydentów cenowych wyjaśnia za pomocą danych o 3 tysiącach sklepów na terenie Polski. Dalej komunikat daje do zrozumienia, że niejednokrotnie to Biedronka była w przegranej pozycji podczas nieporozumień z cenami, a tak o tym mówi: Warto jednak zauważyć, że pomyłki cenowe zdarzały się w obie strony, a część z nich miała również negatywne skutki finansowe dla przedsiębiorstwa. Dlatego nie zgadzamy się z zarzutem dotyczącym czerpania przez spółkę korzyści z postępowania opisanego w decyzji.

Komunikat Biedronki, może nie spodobać się setkom klientów, którzy składali zażalenia i na własnym portfelu przekonali się o istniejących nieprawidłowościach.

Ważne ostrzeżenie dla wszystkich kupujących w Lidlu. Zdenerwowany klient zamieścił mnóstwo zdjęć zdradzających bolesną prawdęWażne ostrzeżenie dla wszystkich kupujących w Lidlu. Zdenerwowany klient zamieścił mnóstwo zdjęć zdradzających bolesną prawdęCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Dziennikarka TVP Info nie wytrzymała. Odpowiada na niestosowne wypowiedzi
  2. Stało się. Rząd znosi ważny zakaz. Tysiące Polaków nie mogło się doczekać
  3. Raptownie zastygł i zamarł zbierając grzyby. Błyski pod ściółką zapamięta do końca życia, znalazł ich źródło
  4. Cudowny przepis Gessler na kotlety mielone po lwowsku. Z orzeźwiającą mizerią rozpływają się w ustach
  5. Okropne z 5 porażających powodów. Nie używaj do gotowania sprzedawanego w Biedronce, Lidlu i innych, niebezpiecznego produktu
  6. Nowa dziewczyna Piotra Żyły pokazała swoje obłędne ciało. Justyna pęknie z zazdrości? (FOTO)

Źrodło: Warszawa w Pigulce

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł