Biedronka oferuje dużo produktów, które są bardzo niezdrowewikipedia.org/Henryk Borawski https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl

Wywołują niewiarygodne skutki uboczne. Niestety, kupujemy je i jemy każdego dnia

Biedronka i inne supermarkety mają w swojej ofercie mnóstwo różnych produktów, duża część z nich jest dla ludzkiego organizmu bardzo niezdrowa. Regularne spożywanie ich wywołuje w ludzkim ciele straszliwe skutki uboczne. Niestety wiele osób kupuje je i zjada praktycznie codziennie nie licząc się z katastrofalnymi efektami.

Biedronka tak jak i pozostałe supermarkety dogadza swoim klientom i stara się wychodzić na przeciw ich oczekiwaniom. Każdy może znaleźć w jej ofercie coś dla siebie, lecz duża część produktów możliwych do zakupienia jest oceniania przez ekspertów jako szkodliwa. Częste spożycie tego typu żywności może prowadzić do opłakanych skutków. Lepiej się ich wystrzegać, aby w przyszłości nie musieć cierpieć na nieprzyjemne dolegliwości.

Mąż Maryli Rodowicz zobaczył co gwiazda dodaje do potraw i nie wytrzymał. Tajemnica wyszła na jaw w przykrych okolicznościachMąż Maryli Rodowicz zobaczył co gwiazda dodaje do potraw i nie wytrzymał. Tajemnica wyszła na jaw w przykrych okolicznościachCzytaj dalej

Biedronka czy Lidl - sklepy, w których kupimy praktycznie wszystko

Cukrzyca, nadwaga, choroby układu krwionośnego czy problemy z metabolizmem są chorobami cywilizacyjnymi. W dużej części za ich obecność odpowiada tryb życia i zła dieta, która pełna jest wysoko-przetworzonych produktów, cukru, tłuszczu i małej ilości zdrowych, ekologicznych składników. W sklepach takich jak Biedronka czy Lidl znaleźć możemy całą gamę produktów, które wabią nas kolorami, niską ilością tłuszczu czy prozdrowotnymi właściwościami. Jak jest naprawdę?

Dzisiaj grzeje:

  1. Mszyce niszczą twoje krzewy owocowe? Zasiej obok nich jedną konkretną roślinę
  2. Zapłacisz i nie dostaniesz towaru, sprzedawca zasłoni się obostrzeniami. Coraz więcej Polaków się skarży

Weźmy na przykład nisko-tłuszczowy jogurt. Klientom wydaje się, że odtłuszczony produkt jest dietetyczny. Niestety, niska zawartość tłuszczu powoduje, że smak jogurtu jest nijaki. Aby rozwiązać ten problem producenci dodają bardzo duże ilości cukru, które mają maskować zły smak. W efekcie spożywamy jeszcze bardziej kaloryczny produkt, pod przykrywką dietetycznego jogurtu.

W podobnej sytuacji są lody. Niska temperatura podania powoduje, że zmysł smaku jest delikatnie znieczulony. Aby wzmocnić intensywność smaku dodaje się ogromne ilości rafinowanego cukru, który odkłada się w ciele pod postacią tłuszczu.

Biały chleb jest bardzo smaczny i równie niezdrowy. Białe pieczywo wykonywane jest z rafinowanej mąki pszennej, która pozbawiona jest wartościowych składników odżywczych. W dodatku białe pieczywo prowadzi do gwałtownego wzrostu poziomu cukru we krwi, co powoduje że po kilku chwilach znowu jesteśmy głodni.

Soki owocowe ze świeżo wyciśniętych owoców są pełne witamin i składników odżywczych. Niestety sklepowe soki mają nie wiele do czynienia z naturalnym produktem. Wykonywane są w rzeczywistości z zagęszczonych syropów, które jedynie smakują jak prawdziwe soki. Pełne cukru i barwników źle działają na metabolizm, a picie ich wcale nie daje nam ulgi w pragnieniu.

Najlepsze newsy:

  1. Wielki protest pod Sejmem, ludzie wyszli na ulice, mają dość. Co się dzieje i o co chodzi?
  2. Wicepremier podała pierwszy termin wypłaty 500+ na wakacje
  3. Żałoba w polskiej miejscowości. Nie żyją znany kucharz i sołtys, policja otoczyła mężczyznę, chwilę później stało się najgorsze
  4. Mamy nagranie, trwa 3 minuty i widać na nim wszystko. Zaczął kroić kapustę, po chwili miał gotową najlepszą surówkę świata
  5. Bardzo wielu ludzi przed wyjściem z domu zostawia w ogródku łyżeczkę cukru. Wiesz dlaczego?
  6. Bohaterski czyn reprezentanta Polski. Rzucił się w ogień, by ratować człowieka

Źródło: motywatordietetyczny

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł