Biedronka podjęła trudną decyzję.Wikipedia / Jacek Halicki / CC BY-SA 4.0

Biedronka właśnie potwierdziła smutne dla wielu Polaków wieści. Największa sieć handlowa w kraju kończy z programem dla pracowników

Nikt nie spodziewał się, że Biedronka tak postanowi. Każde spore przedsiębiorstwo musi czasami podejmować niezwykle trudne decyzje. Tym razem padło na popularną sieć supermarketów. Niestety, oficjalnie potwierdzono koniec programu.

Biedronka posiadając tysiące placówek rozsianych po całym kraju, jest jednym z największych pracodawców w Polsce. Nie da się ukryć, że sieć supermarketów wciąż prężnie się rozwija i regularnie otwierane są kolejne sklepy. Taki stan rzeczy wymaga dbałości o odpowiednią kadrę pracowniczą. Ostatnio Biedronka postanowiła zakończyć program, który cieszył się sporą popularnością.

Michała zwolnili z pizzerii w Kraśniku. Zemścił się na właścicielce w najbardziej perfidny sposóbMichała zwolnili z pizzerii w Kraśniku. Zemścił się na właścicielce w najbardziej perfidny sposóbCzytaj dalej

Na jaki krok zdecydowała się Biedronka?

Sieć Biedronka od lat przyzwyczajała swoich klientów do promocyjnych cen. Za odpowiednią ekspozycję towarów i obsługę odpowiadają pracownicy, którzy często nie mają sobie równych. Wzrost zapotrzebowania na kolejne ręce do pracy sprawił, że Biedronka w pewnym momencie postanowiła wprowadzić program "Polecam Biedronkę". Dzięki niemu pracownicy mogli polecać swoim znajomym podjęcie zatrudnienia w supermarketach sieci. Wiązało się to oczywiście z premiami finansowymi.

Za polecenie pracownicy sieci Biedronka mogli otrzymać nawet 1000 złotych. Niestety, okazuje się, że program dobiega właśnie końca. Mało kto spodziewałby się tak drastycznej decyzji. Ciężko uwierzyć, czym jest ona spowodowana.

Dzisiaj grzeje:

  1. Mszyce niszczą twoje krzewy owocowe? Zasiej obok nich jedną konkretną roślinę
  2. Dokładnie 57 lat temu we Wrocławiu ogłoszono stan epidemii. Choroba zbierała straszne żniwa

Dlaczego Biedronka rezygnuje z systemu poleceń?

- W związku ze wzrostem zainteresowania naszymi ofertami pracy w ostatnim kwartale, na co wpływ ma bez wątpienia sytuacja na rynku pracy związana z pandemią, zdecydowaliśmy się zawiesić czasowo program "Polecam Biedronkę" - wyjaśniła w Agnieszka Chojnacka-Moroz, dyrektor ds. rekrutacji, wizerunku pracodawcy i rozwoju kadry menedżerskiej sieci Biedronka, przytaczana przez portal Interia.

Nie da się ukryć, że kryzys związany z pandemią odbił się na życiu wielu osób. Niefortunnie niektórzy stracili przez to pracę i poszukując nowej, postanowili zgłosić się do sieci supermarketów Biedronka. Niewykluczone, że za jakiś czas program "Polecam Biedronkę" ponownie zostanie wcielony w życie. Jednak, póki co, pracownicy muszą obejść się bez tej formy wsparcia.

Najlepsze newsy:

  1. Ksiądz chciał zasiąść w komisji ds. pedofilii. Nie przeszło, ale pewna część PiS była za
  2. 21 ofiar i ponad 1600 osób ewakuowanych. Porażający dramat w Azji. Koszmar nadszedł w jednej chwili
  3. Planujesz grilla lub domówkę w weekend? Szybko leć do Lidla, dziś dostaniesz aż 6 sztuk popularnego napoju
  4. Konfitura z buraków jest lepsza i zdrowsza niż owocowe wersje. Obłędnie słodki smak sprawi, że będziesz wracać do niej bez końca
  5. Pokroiła ogórka obieraczką do warzyw i wrzuciła 2 składniki. Letnia surówka podbiła serca gości
  6. Robert Lewandowski pokazał niesamowity talent małej Klary. Aż trudno uwierzyć, że ma dopiero 3 lata

Źródła: biznes.interia.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł