Półki sklepowepixabay.com/MichiBieri

POHiD nagle wezwał do wielkich zmian. Chodzi o wszystkie sklepy w Polsce

Biedronka, jak wszystkie większe sieci sklepów są zrzeszone pod szyldem POHiD. Organizacja zaapelowała do rządu w bardzo ważnej sprawie. Chodzi o dobro konsumentów.

Biedronka należy do Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji, w której szeregach jest większość dużych sieci sklepów. Ostatnio wystosowany został apel, dotyczący handlu w niedzielę.

Kiszonki mają zupełnie inne właściwości niż wszyscy myśleli. Są fenomenalneKiszonki mają zupełnie inne właściwości niż wszyscy myśleli. Są fenomenalneCzytaj dalej

Biedronka inne sklepy chcą prowadzić handel w niedzielę

Zakaz handlu w niedzielę ogranicza nasze możliwości zakupów. Szczególnie, kiedy mamy epidemię i wychodzenie z domu powinno zostać ograniczone do minimum. Organizacja zwraca się do rządu o złagodzenie przepisów dotyczących zakazu handlu w niedzielę. Co ciekawe, chcą dyspensy również po skończonej epidemii.

Dzisiaj grzeje: 1. Lidl naraził wszystkich podczas epidemii koronawirusa? Niedowierzanie, nikt nie myślał o konsekwencjach

2. Wuhan skrywa sekrety, o których ludzie nie mają pojęcia. Miejsce, w którym zaczęła się cała pandemia

Renata Juszkiewicz, prezes POHiD tłumaczyła, że nie ma żadnej ustawy dotyczącej dostaw w niedzielę, chociaż sklepy otrzymały informację że jest taka możliwość. Pani Juszkiewicz zaznacza jednak, że mniejsze sklepy mogą mieć trudności, ponieważ zostały zbyt późno poinformowane.

- Dla naszej branży cały czas bardzo ważne jest, byśmy mogli zaopatrywać sklepy w sposób ciągły, we wszystkie dni tygodnia, ponieważ obecnie w wielu sklepach mamy puste półki, co wywołuje panikę wśród konsumentów, przekonanych o braku zapasów towaru. Tymczasem zapasy są, tylko towar musi być szybko i sprawnie dostarczany do placówek handlowych i wykładany na półki w trybie ciągłym - opowiada Juszkiewicz na antenie radia TOK FM.

Prezeska przyznaje, że po epidemii również będzie domagać się zniesienia zakazu handlu. Powodem takiej decyzji jest chęć odrobienia strat spowodowanych koronawirusem.

Najlepsze newsy:

  1. Stan 74-letniej zakażonej Polki coraz lepszy. Otrzymała pionierską mieszankę leków
  2. Polski minister zarażony koronawirusem czuje się gorzej. Znamy szczegóły
  3. Apogeum witamin. Dodaj do surówki z kiszonej kapusty 1 składnik, podniebienie odleci
  4. Jest zdrowsza od czosnku, ogórków kiszonych i zakwasu z buraków razem wziętych. Niemal nikt jej nie je
  5. Ratownicy z 1 linii walki z koronawirusem zamówili kebaby. Ujrzeli na paragonie piorunująca treść
  6. Szkoły będą zamknięte znacznie dłużej. Znamy konkretną datę

Źródło: fakt.pl

Następny artykuł