W sklepach Biedronka lepiej nie kupuj surówekpixabay.com/krzys16

Kupujesz w Biedronce gotowe surówki? Nawet nie wiesz, jaki wielki błąd popełniasz

Biedronka ma w swojej ofercie gotowe surówki, które większość z nas z wielką ochotą kupuje. Surówki te są bardzo wygodne, ponieważ oszczędzamy czas na ich zrobienie oraz pracę. Niestety, mało kto wie, że kupując je, popełnia się ogromny błąd, który ma opłakane skutki.

Biedronka od dawna sprzedaje gotowe surówki, które możemy podawać do obiadu zamiast domowych wyrobów. Takie surówki są bardzo wygodne i tanie, lecz skrywają w sobie wielką tajemnicę, o której praktycznie nikt nie wie. Jeśli regularnie je kupujesz, powinieneś natychmiast przestać, nawet nie wiesz jakie konsekwencje to ze sobą niesie.

Zużyte torebki po herbacie są bardzo cenne, źle że lądują w koszu. Przenigdy ich nie wyrzucaj, można je wykorzystać i zaoszczędzić pieniądzeZużyte torebki po herbacie są bardzo cenne, źle że lądują w koszu. Przenigdy ich nie wyrzucaj, można je wykorzystać i zaoszczędzić pieniądzeCzytaj dalej

Biedronka nie jest najlepszym miejscem na zakup surówki - lepiej zrób ją samodzielnie w domu

Surówki kojarzą nam się ze zdrową żywnością, która jedzona wspiera nasze zdrowie i dostarcza ważnych składników odżywczych. W końcu warzywa pełne są witamin i minerałów, które w głównej mierze odpowiadają za nasze dobre zdrowie. Niestety, sklepowe gotowe surówki nie są wcale takie zdrowe jak myśleliśmy. Ich skład jest porażający, jedząc je, wyrządzasz swojemu organizmowi wielką krzywdę.

Dzisiaj grzeje:

  1. Wykiełkuje w 3 dni. Wytrawny ogrodnik wyjawił trik na gigantyczne plony marchwi
  2. Kierowcy nie mogą liczyć na wyrozumiałość policji za jedno przewinienie. A w czasie pandemii popełniają je dużo częściej

Kiedy zaczniemy zgłębiać się w skład gotowych surówek z biedronki zauważymy, że nie jest on do końca taki zdrowy. O ile często na etykiecie widnieje wielki napis "bez konserwantów" tak mało który producent informuje, że surówka nie zawiera dodatku cukru. A ten wrzucany jest do praktycznie każdej.

W przeciętnej gotowej surówce znajdziemy aż 13 gramów cukru na 100 gram produktu. Na 450 gramowe opakowanie wychodzi około 12 łyżeczek cukru. Spożywając regularnie taką kaloryczną bombę zwiększamy ryzyko otyłości, cukrzycy czy chorób naczyniowych. O wiele bezpieczniej jest zrobić surówkę w domu samodzielnie. Ten nieduży, dodatkowy nakład pracy pozwoli nam upewnić się, że wiemy co jemy.

Najlepsze newsy:

  1. Znalazł w ogródku bardzo dziwne jajko. Po chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wykluło
  2. Rząd niespodziewanie zmienił obowiązujący zakaz. Wielu z nas będzie zaskoczona naglą decyzją
  3. Wyrzucanie obierek po ogórkach jest niewybaczalnym błędem. Zachowaj je z ważnego powodu
  4. Stosuj wodę z cukrem 2 razy w tygodniu, działa nieziemsko. Mąż szybko oniemieje na twój widok, wspaniała kuracja
  5. Majowy kwiat kasztanowca jest niewyobrażalnie cenny. Zerwij nim inni cię uprzedzą i zrób miksturę
  6. Znane są najnowsze prognozy dla Polski. Trzeba przygotować się na zmiany

Źródło: pomyslodawcy.pl

Następny artykuł