Biedronka i inne sklepy sprzedają straszne produktypompi/Pixabay

Są w Biedronce, Lidlu, Auchan, Dino, Stokrotce i innych. Nie wyciągaj portfela, niestety kupując je popełniasz fatalny w skutkach błąd

Biedronka, Lidl, Auchan czy Dino, w każdym ze sklepów znajdziemy poniższe produkty. Wiele osób kupuje je praktycznie codziennie i popełnia wtedy fatalny błąd o straszliwych skutkach. Choć leżą często przy samej ladzie, nie daj się zwieść - eksperci od żywienia człowieka odradzają je spożywać.

Biedronka ma swojej ofercie ogromna gamę produktów. Znajdziemy w niej praktycznie każdy potrzebny w domostwie produkt, lecz największą uwagę przykuwają rzeczy, których powinniśmy za wszelką cenę unikać. Są one często wystawione blisko lady sklepowej, bądź w miejscach, wokół których kręci się najwięcej klientów. Proste triki psychologiczne pozwalają sklepom sprzedawać ich ogromne ilości, a każdy człowiek, który je zjada wyrządza w swoim organizmie wielkie spustoszenie.

Basia Kurdej-Szatan pokazała kuchnię. Wiele osób o takiej marzy, uwagę zwraca 1 szczegółBasia Kurdej-Szatan pokazała kuchnię. Wiele osób o takiej marzy, uwagę zwraca 1 szczegółCzytaj dalej

Biedronka, Dino i Lidl - w każdym z nich znajdziemy produkty, których nikt nie powinien jeść

Każdy z nas lubi zjeść sobie od czasu do czasu niezdrowe jedzenie. Fast-food, słodycze, słodkie napoje. Wszystkie je łączy praktycznie zerowa zawartość wartości odżywczych, przy ogromnej kaloryczności. Takie produkty bardzo wpływają na rozwój otyłości, chorób układu naczyniowego czy nawet cukrzycy. Niestety duża ilość cukru i tłuszczu sprawia, że takie produkty są nadzwyczaj smaczne i chcemy jeść je jak najczęściej.

Sklepy jak Auchan czy Stokrotka doskonale wiedzą o naszych słabościach, dlatego słodycze czy lodówki ze słodkimi napojami znajdziemy praktycznie przy każdej kasie. Czego dokładnie powinniśmy się wystrzegać? Przede wszystkim zwracajmy uwagę na skład. Jeśli przeważają w nim składniki wysoko przetworzone, wypełniacze i wzmacniacze smaku, prawie na 100% ma się do czynienia z niezdrowym produktem.

Dzisiaj grzeje:

  1. Luksus - mało powiedziane. Perfekcyjna kuchnia Małgorzaty Rozenek zwala z nóg, gwiazda zadbała o każdy szczegół
  2. PKO wprowadza odważne i zaskakujące rozwiązanie. Klienci mogą być bardzo zdziwieni

Słodycze, chipsy, gotowe dania, biały chleb, ser topiony oraz parówki to tylko kilka z nich. Co ciekawe, produkty reklamowane jako odchudzające również mogą być złym pomysłem. Bardzo popularne batony o obniżonej zawartości cukru należą do grupy wysoko ryzykownej. W ich składzie znajdziemy bardzo przetworzone i sztuczne składniki, które nie mają żadnego związku ze zdrową żywnością.

Podobnie jest z margaryną, która swojego czasu reklamowana była jako zdrowszy zamiennik masła. Utwardzane tłuszcze sieją straszliwe spustoszenie w organizmie zatykając arterie i prowadząc do rozległych zawałów oraz zatorów.

Regularne spożywanie tego typu rzeczy może w krótkim czasie doprowadzić do rozwoju ciężkich chorób, które bardzo wpływają na jakość i długość ludzkiego życia. Eksperci zalecają, aby dokładnie czytać etykiety, jadać posiłki przygotowane własnoręcznie i zaopatrywać się w składniki pochodzące z ekologicznych upraw oraz hodowli.

Najlepsze newsy:

  1. Ujawniamy kulisy i mało znane fakty dot. rozwodu Jacka Kurskiego. Okoliczności pozostawiają wiele pytań
  2. Córka Adama Małysza wstawiła piękne zdjęcia. Była w magicznym miejscu
  3. Chrupiące ogórki w orientalnym wydaniu, zrobisz je w kwadrans. Pikantny smak idealnie pasuje do dań z grilla
  4. Ewa Chodakowska nigdy nie wrzuca do rosołu 1 rzeczy. Ma lepszą i zdrowszą alternatywę
  5. Basia Kurdej-Szatan pokazała kuchnię. Wiele osób o takiej marzy, uwagę zwraca 1 szczegół
  6. Polski narciarz wstrząsnął polskimi fanami. Andrzej Bargiel ma koronawirusa, zaapelował do Polaków

Źródło: motywatordietetyczny

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł