Biedronka i błąd podczas zakupówWikipedia / Henryk Borawski / CC BY-SA 3.0

Ogromna strata. Ostrzeżenie dla Polaków robiących zakupy w Biedronce, Lidlu i innych

Klienci odwiedzający sklepy takie jak Biedronka czy Lidl powinni wystrzegać się jednej rzeczy podczas zakupów. Ciężko uwierzyć, że niepozorny błąd może ich wiele kosztować. Każdy powinien zdawać sobie z tego sprawę. W czym rzecz?

Zakupy w supermarketach Lidl oraz Biedronka są dla wielu z nas elementem dnia codziennego. Przechadzając się między półkami sklepowymi wybieramy najróżniejsze produkty. Niefortunnie znaczna część osób popełnia ogromny błąd, przez który można wiele stracić.

Nie pij ich. Tylu ludzi codziennie popełnia niewybaczalny błądNie pij ich. Tylu ludzi codziennie popełnia niewybaczalny błądCzytaj dalej

Odwiedzasz supermarkety Biedronka i Lidl? Pamiętaj o jednej ważnej zasadzie

Nie da się ukryć, że Biedronka oraz Lidl są miejscami, w których codziennie roi się od osób uzupełniających zasoby żywności. Część z nich wybiera się do sklepów prosto po pracy. Wówczas może doskwierać im głód. Okazuje się, że przyczynia się on do kupowania wielu zbędnych produktów. Finalnie mogą one nawet wylądować w koszu na śmieci. W rozmowie z portalem Wprost wypowiedział się na ten temat słynny kucharz Pascal Brodnicki.

- W żadnym wypadku nie rób zakupów "na głodniaka", wtedy na pewno rzucisz się na rzeczy, których wcale nie potrzebujesz. Jeśli tylko możesz, przemyśl, czy warto zabierać do sklepu dzieci. Bez nich łatwiej ograniczysz ilość śmieciowego jedzenia w koszyku, a co za tym idzie sporo oszczędzisz. I unikniesz scen rozpaczy rozczarowanego odmowami malucha - wyjaśnił popularny mistrz kuchni. Wyjaśnił również jak w prawidłowy sposób podczas wizyty w sklepach takich jak Biedronka przygotować listę zakupów. Jego wskazówki są niezwykle przydatne.

Dzisiaj grzeje:

  1. Przed chwilą Lech Wałęsa wrzucił zdjęcie posiłku. 15 minut później fani zastygli, nikt się nie spodziewał
  2. Dramat na zachodzie Polski. Nic nie zwiastowało tragedii. A jednak
  3. 70-letni rodzice przygotowali ucztę, zaprosili sześcioro ukochanych pociech. Dzieci okrutnie złamały im serce

Jak w oszczędny sposób robić zakupy?

- Listę zakupów fajnie jest trzymać w widocznym miejscu, np. na drzwiach lodówki i uzupełniać w miarę, jak znikają z niej produkty. Lista zmusza nas do zaplanowania menu z pewnym wyprzedzeniem, ale jednocześnie pozwala oszczędzić czas. Większe zakupy wystarczy zrobić raz na tydzień. Raz w miesiącu radzę uzupełnić produkty podstawowe: olej, ocet, musztardę, mleko, wodę. To też jest rodzaj oszczędzania pieniędzy i czasu - powiedział Pascal Brodnicki w rozmowie z Wprost. Warto wziąć sobie takie rady do serca podczas następnych wizyt w sklepach Biedronka i Lidl.

Nie jedz ich i nie używaj, wyrzuć, jeśli masz w domu. Są na czarnej liście, ostrzeżenie o zagrożeniu, wycofano niebezpieczne produktyNie jedz ich i nie używaj, wyrzuć, jeśli masz w domu. Są na czarnej liście, ostrzeżenie o zagrożeniu, wycofano niebezpieczne produktyCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Dowód osobisty czeka ogromna zmiana. Umieszczą w nim kluczową informację o tobie
  2. Młoda mama z Bydgoszczy znaleziona martwa na balkonie. Przez lata była okazem zdrowia, problemy pojawiły się nagle
  3. Anię zamurowało podczas grzybobrania. Zajrzała do czarnej dziury w ziemi i nie mogła uwierzyć własnym oczom
  4. Dramatyczny finał grzybobrania. Na pomoc ruszyło 20-tu strażaków
  5. Zacznie się za kilkanaście godzin. Biedronka już ogłosiła
  6. Za 5-złotówkę możesz dostać 1,5 tysiąca złotych. Od razu zacznij przeglądać szuflady

Źródło: Wprost

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł