Biedronka i godziny dla seniorówpxfuel.com

Już pewne, będą zmiany w godzinach dla seniorów. Znamy szczegóły

Czy Biedronka także będzie miejscem, w którym będą obowiązywały zmiany? Nowelizacja rozporządzenia już oficjalnie. Znamy wszystkie szczegóły.

Biedronka, tak jak wiele innych sklepów, w określonych godzinach jest udostępniona jedynie dla seniorów. Jeśli klient, poniżej 60 roku życia, zrobi zakupy w markecie lub innym sklepie pomiędzy godzinami 10 a 12 ryzykuje sporym mandatem w wysokości nawet 500 złotych.

Najlepsze ciasto bez pieczenia zrobisz w 10 minut. Potrzebujesz tylko 3 składnikINajlepsze ciasto bez pieczenia zrobisz w 10 minut. Potrzebujesz tylko 3 składnikICzytaj dalej

Biedronka i inne sklepy będą miały zmiany w pracy w trakcie godzin dla seniorów?

Godziny dla seniorów zostały wprowadzone na początku pandemii, kiedy Polska zaczynała wdrażać rozporządzenia mające zmniejszyć ilość zakażeń. Obecnie obserwuje się mocną tendencję zwyżkową, co sprawia, że często bite są rekordy ilości zakażonych.

Branża handlowa postulowała jednak o zniesienie lub zmianę zasady działania tychże godzin - analitycy zauważyli duże spadki w ruchu w wielu placówkach handlowych pomiędzy godzinami wyłączonymi z normalnej sprzedaży. To spowodowało ogromne spadki finansowe właścicieli sklepów.

Jak podaje serwis RMF24 "będzie nowelizacja rozporządzenia o godzinach dla seniorów", która ma zmienić dotychczasowe zasady obowiązujące sklepy i klientów. Jak będą one wyglądały?

Dzisiaj grzeje:

  1. W 3 dni możesz oczyścić kości i stawy, różnicę odczujesz od razu. Wystarczy pić w odpowiednich ilościach wywar z liści laurowych
  2. Druzgocząca decyzja Ryanaira. Najbardziej uderza w pasażerów, turyści rwą włosy z głów
  3. Ogromna awantura w sklepie spożywczym. Rodzicom puściły nerwy, sprawą zajmie się sąd

Po pierwsze ma zostać wprost zapisane, że godziny dla seniorów nie będą obowiązywały w sklepikach szkolnych. Do tej pory rozporządzenie wyłączało z handlu sklepiki, w których z wiadomych powodów, żaden senior i tak nie robiłby zakupów.

Podobna sytuacja jest także w sklepach w hotelach czy w hurtowniach, które obsługują dużych przedsiębiorców. Aby wyeliminować nadinterpretacje prawa, nowelizacja wykluczy te placówki z godzin dla seniorów.

jak czytamy na RMF24: "Godziny dla seniorów obowiązują od czwartku 15 października w sklepach spożywczych, drogeriach, aptekach i na poczcie. Od poniedziałku do piątku między 10:00 a 12:00 obsłużeni zostaną tam wyłącznie klienci powyżej 60. roku życia."

Warto nadmienić, że godziny dla seniorów nie obowiązują w sklepach odzieżowych, RTV i AGD, meblowych, a także budowlanych.

Istnieje także wyjątek, który pozwala w nagłym wypadku zrobić zakupy w godzinach osobie poniżej 60 roku życia. "Przepisu nie stosuje się w przypadku, gdy wydanie produktu leczniczego, wyrobu medycznego albo środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego następuje w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia" przewiduje ustawa.

Mikstura z ogórków kiszonych i czosnku ma piorunujące działanie. Przykra dolegliwość znika w klika chwilMikstura z ogórków kiszonych i czosnku ma piorunujące działanie. Przykra dolegliwość znika w klika chwilCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Popularny bank ostrzega klientów. Już niebawem czekają ich spore utrudnienia
  2. Fani oniemieli po wyznaniu. Szczena z "Chłopaków do wzięcia" zdradził wstydliwy sekret
  3. Dolej łyżkę podczas wyrabiania kotletów mielonych, wyrosną puszyste i soczyste. Rewolucyjny sposób onieśmiela prostotą
  4. Sposób naszych babć na elastyczne ciasto na pierogi. Zawsze dodawały jedną łyżkę przed wyrobieniem, wychodziły jak marzenie
  5. Domowy syrop z czosnku jest silniejszy nawet od cebulowego. Poradzi sobie z grypą i chorobami dróg oddechowych
  6. "Ból jakiego nie znałam". Maja Ostaszewska opowiada o walce z COVID-19
  7. Wiadomość z ostatniej chwili. Waśnie zapadła zatrważająca decyzja ws. aborcji w naszym kraju

Źródło: rmf24.pl

Zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł