Biedronka zmieniła zasady dla polskich plantatorów.allegro.pl/print screen

Dostaniesz kosmiczne pieniądze za 1 dzień pracy. Ogromna dniówka za zbieranie jagód i innych sezonowych owoców

Biedronka postanowiła wspomóc polskich plantatorów skracając termin płatności za pochodzące od nich zbiory. Jednak mają oni wielki problem, bowiem brakuje chętnych do zbierania jagód, truskawek i innych owoców sezonowych. Dlatego oferują za 1 dzień pracy kosmiczne pieniądze, proponowana przez nich dniówka jest ogromna.

Biedronka po protestach rolników postanowiła skrócić termin płatności dla polskich producentów warzyw i owoców do 21 dni. Jednak plantatorzy teraz mają inny problem. W związku z wyjazdem z Polski pracowników z Ukrainy w związku z pandemią, brakuje rąk do pracy przy zbieraniu sezonowych owoców takich jak truskawki czy jagody. Dlatego oferują kosmiczną dniówkę za pracę w polu, za 1 dzień zbierania można zarobić oszałamiające pieniądze.

Dniówka za pracę przy zbiorze truskawek jest astronomiczna. Niestety, Polacy nie chcą iść do pracy w poluDniówka za pracę przy zbiorze truskawek jest astronomiczna. Niestety, Polacy nie chcą iść do pracy w poluCzytaj dalej

Biedronka zmieniła zasady, ale plantatorzy mają problem ze zbiorami

Choć Biedronka zmieniła zasady i polscy producenci nie muszą już tak długo czekać na zapłatę za sprzedaż owoców i warzyw to teraz muszą zmierzyć się z kolejnym problemem, którym jest brak rąk do pracy. Aby znaleźć chętnych oferują kosmiczne dniówki za pracę przy zbiorach, można w 1 dzień zarobić nawet 400 złotych.

- Mamy dobrą ofertę. Realną pracę, w momencie, kiedy wiele osób ją straciło. Pracę w warunkach, które dziś są bardzo atrakcyjne. Praca na akord, na powietrzu, w dużej odległości od współpracowników. To oferta, która nie jest dostępna w innych sektorach - stwierdził Witold Boguta, Prezes Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw.

Plantatorzy na łamach materiału "Sezon na pracę" w Agrobiznesie przekonują, że średnia dniówka zbieracza truskawek w zeszłym roku wynosiła około 250 zł, a wielu osobom zdarzała się zarobić nawet 400 zł. Ponadto są przekonani, że stawki w tym roku pójdą w górę więc dniówka będzie jeszcze większa niż w roku ubiegłym.

Dzisiaj grzeje:

  1. 1 łyżeczka miodu przed snem pomaga nawet w zaawansowanych przypadkach. 6 powodów, by zjeść miód przed pójściem spać
  2. Jest wielki sukces w walce Polski z koronawirusem. Ostatnia doba była przełomowa, możesz odetchnąć z ulgą

- Jesteśmy bardzo otwarci, zapraszamy. Dla nas to największa troska, by zebrać owoce. Truskawki, a po nich kolejne owoce jagodowe, muszą być zebrane ręcznie - zapewnił dr Janusz Andziak, Prezes Stowarzyszenia Plantatorów Truskawek.

Niektórzy z plantatorów oferują nawet zakwaterowanie, środki higieniczne oraz szeroką opieką socjalną.

- Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby podjąć pracę na plantacjach truskawki, borówki
i innych owoców. Oferujemy zakwaterowanie, artykuły higieniczne i pełne świadczenia opieki socjalnej - przekonuje Ireneusz Komorowski, który jest Prezesem Zarządu Stowarzyszenia Plantatorów Borówki Amerykańskiej SPBA.

Najlepsze newsy:

  1. Jak długo zostaniemy w maseczkach? Szumowski wygadał się w programie na żywo, ogromne zaskoczenie
  2. Małgorzata Socha potwierdziła smutne plotki. Aktorka drży na samą myśl
  3. Okropnie wyglądająca, oślizgła biała skrętka na żółtkach jajek jest ważniejsza niż myślisz. Nie jedz jaj, na których jej nie ma, konsekwencje mogą być opłakane
  4. Przekomiczna pomyłka Lidla. Dowiesz się jaką nazwą podpisali agrest i nie wytrzymasz ze śmiechu
  5. Prawie nikt nie potrafi rozpoznać na zdjęciu, pod którym numerem jest najzdrowsze żółtko. Mylą się niemal wszyscy
  6. Nowe informacje ws. noszenia maseczek. Ściągniemy, ale nie wszędzie

Źródło: media.biedronka.pl, sad24.pl

Następny artykuł