godziny otwarcie sklepów wigiliaMarek BAZAK/East News

Dzisiaj ogromne zmiany w sklepach spożywczych. Możesz się mocno zdziwić

Biedronka jest jednym ze sklepów, w których jeszcze dziś zrobimy ostatnie zakupy przed samą wigilią, jednak warto pamiętać o zmianie godzin otwarcia. Należy wziąć pod uwagę, że jest to ostatnia możliwość na zrobienie zakupów na kolejne 3 dni. Jak wiemy, sklepy będą zamknięte przez pół tygodnia. Dodatkowo godziny dla seniorów w dzień Wigilii przestają obowiązywać.

Biedronka jak i część popularnych dyskontów, zamknie się dzisiaj o tej samej godzinie. Najbardziej znane sklepy czynne będą do godziny 13.00, zatem jest to ostatni moment na dopełnienie świątecznej listy zakupów. Podstawą zamknięcia punktów sprzedaży w dzień przed samym Bożym Narodzeniem jest ustawa o ograniczeniu handlu w niedzielę i święta.

Wigilijny czwartek jest również dniem nietypowym z uwagi na wprowadzone przez rząd zmiany. Dotyczą one godzin dla seniorów, które dzisiaj nie obowiązują w całej Polsce. Wszystko z uwagi na chęć usprawnienia zakupów i zapewnienie wszystkim takich samych możliwości uzupełnienia brakujących produktów.

Jeśli chodzi o zakupy, warto zrobić je teraz, ponieważ po Wigilii czekają nas 3 dni bez handlu. Z pewnością po świątecznych przygotowaniach będziemy mieć lodówki pełne przysmaków, jednak jeśli są produkty pierwszej potrzeby, których może nam zabraknąć, warto wybrać się do sklepu już teraz.

Biedronka oraz inne supermarkety informują o godzinach otwarcia

Zgodnie z najnowszą ustawą 24 grudnia sklepy mogą być czynne jedynie do godziny 14.00. Dla klientów będą więc otwarte maksymalnie do godziny 13.30, aby pracownicy zdążyli rozliczyć kasy oraz uporządkować salę po wizycie ostatnich klientów. Ograniczenie nie dotyczy aptek czy właścicieli sklepów, którzy sami mogą stanąć za ladą i prowadzić sprzedaż na własną rękę.

Jak pozbyć się ości z karpia? Nie ma nic prostszegoJak pozbyć się ości z karpia? Nie ma nic prostszegoCzytaj dalej

Biedronka, Auchan, Aldi, Lidl, Carrefour, Dino, Kaufland, Netto, Tesco czy Polomarket otwarte będą dzisiaj do godziny 13:00. Sieci sklepów Spar czy Eurospar oraz Stokrotka Express również będą zamykać się o godzinie 13.

Warto podkreślić, że jeśli chodzi o Żabki czy sieci sklepów Carrefour Express, godziny mogą się różnić z uwagi na decyzję właścicieli. We franczyzowych punktach obsługi to właściciel decyduje o tym, w jakich godzinach będzie funkcjonować sklep.

Zmiany dotyczące godzin dla seniorów

Jedną z najbardziej istotnych kwestii są godziny dla seniorów, które zniesiono w dzień Wigilii. To niejako krótki powrót do normalności, z uwagi na to, że zostały one wprowadzone już kilka miesięcy temu. Dzisiejszy dzień jest zatem jedynym w najbliższym czasie, kiedy możemy swobodnie dokonać zakupów od otwarcia sklepów, aż do ich zamknięcia. Godziny dla seniorów uznawane są jeden z najbardziej kontrowersyjnych tematów tego roku. Wzbudzają emocje nie tylko wśród młodych czy właścicieli, ale również samych seniorów. Pisaliśmy o tym tutaj.

Przypominamy jednak o stosowaniu się do pozostałych obostrzeń, a więc pamiętaniu o dystansie społecznym, zasłanianiu ust oraz nosa i regularnej dezynfekcji rąk.

Przerwa w handlu

W ciągu najbliższych dni czeka nas najdłuższa przerwa w handlu od lat. Postanowiono, że sklepy będą zamknięte przez trzy dni po Wigilii, co skutecznie uniemożliwi ewentualne dopełnienie naszych zapasów o brakujące produkty. Warto zatem przemyśleć listę zakupów raz jeszcze i w razie potrzeby, udać się do najbliższego sklepu do godziny 13.00. Przypominamy o świątecznej ofercie Lidla czy Biedronki, w których znajdziemy wiele produktów za grosze. Pisaliśmy o tym w tym artykule.

Sklepy otworzą się dla klientów dopiero 28 grudnia, jednak część z pozostanie zamknięta z uwagi na najnowsze obostrzenia, które wejdą w życie właśnie od tego dnia.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: businessinsider.com.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł