Biedronka i Lidl - popularny produkt został porównany.Wikipedia / Globetrotter19 / CC BY-SA 3.0 / Wikipedia / Pece / CC BY-SA 3.0 /

Zgroza, stwierdzili porażające. Porównali produkt kupowany na wakacje przez nas wszystkich w Lidlu i Biedronce

Nie da się ukryć, że sieci supermarketów takie jak Biedronka i Lidl cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Polacy wyjeżdżający na wakacje przeważnie robią zakupy własnie w tych sklepach. Jeden produkt nieodzownie kojarzy się z wyjazdami. Postanowiono wziąć go pod lupę i porównać czym różni się w tych dwóch sieciach. Rezultat nie pozostawia złudzeń. Konsumenci mogą być przerażeni.

Biedronka oraz Lidl bez wątpienia zdominowały rynek supermarketów w Polsce. Wszystko za sprawą korzystnych cen i bogatej oferty produktów. Klienci podczas wakacji szczególnie chętnie sięgają po jeden z nich. Ciężko uwierzyć jakie efekty przyniosło porównanie tego co możemy nabyć w sklepach Biedronka i Lidl.

Poszła do restauracji Magdy Gessler, gdy zobaczyła rachunek, omal nie zemdlała. Teraz mówi o oszustwie i ostrzega innychPoszła do restauracji Magdy Gessler, gdy zobaczyła rachunek, omal nie zemdlała. Teraz mówi o oszustwie i ostrzega innychCzytaj dalej

Popularny produkt sieci Lidl i Biedronka został poddany gruntownej analizie.

Nie od dziś wiadomo, że wakacje to specyficzny okres w ciągu roku, który rządzi się swoimi prawami. Wczasowicze często zaglądają do sklepów takich jak Biedronka w celu uzupełnienia zapasów spożywczych. Podczas wyjazdów podstawowym wyborem jest konserwa turystyczna. Niemal każdemu kojarzy się ona z wakacjami. Portal ABC Zdrowie zdecydował się na wykonanie porównania tego produktu. Co skrywa wnętrze konserwy turystycznej ze sklepów Biedronka oraz Lidl?

- Negatywnie na cały skład wpływa duża zawartość wody, MOM i sól. Jest też spora zawartość tłuszczu zwierzęcego, który ma poprawić smak i teksturę produktu - podsumowała konserwę turystyczną z Lidla, dietetyczka Emilia Kołodziejska, przytaczana przez portal ABC Zdrowie. Ponadto produkt zawierał zaledwie 54% mięsa wieprzowego. Jak ekspertka oceniła konserwę z sieci Biedronka?

Dzisiaj grzeje:

  1. Dzień po pogrzebie usłyszeli dźwięki dochodzące z trumny. Gdy ją otworzyli, ich oczom ukazał się wstrząsający widok
  2. Gotujesz rosół na kurczaku? Babcie ostrzegają, 1 część kury w ogóle się nie nadaje, nie wrzucajcie jej do garnka
  3. Gratka dla fanów. Na polskie drogi ma wrócić flagowy, rodzimy samochód

Czym różni się produkt z supermarketów Biedronka

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na portalu ABC Zdrowie, konserwa turystyczna ze sklepów Biedronka nie różni się mocno składem. Znajduje się w niej jednak więcej mięsa wieprzowego, którego zawartość w produkcie wynosi 60%. W obu przypadkach możemy natknąć się na konserwanty, stabilizatory, substancje wzmacniające smak oraz mięso oddzielane mechanicznie określane jako MOM. Bez wątpienia nie jest to coś co pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie i warto unikać tego typu dodatków.

- MOM to częsty składnik konserw. Jak sama nazwa wskazuje, jest to mięso oddzielane mechanicznie od kości. Ma ono niską jakość odżywczą i często traktowane jest jako zagęstnik, np. w konserwach - podsumowała przytaczana przez portal ABC Zdrowie Emilia Kołodziejska.

Najlepsze newsy:

  1. Wyciekła największa tajemnica ojca małej Madzi. Aż ciężko uwierzyć
  2. Niewyobrażalnie tragiczny finał urodzin nad jeziorem. Nie żyje 25-letni chłopak, rodzina załamana
  3. Samochód wjechał w grupę turystów. Są ciężko ranni. Druzgocące zdarzenie w europejskim mieście
  4. Pikantna surówka z marchewki posmakuje każdemu. Wystarczą 3 ząbki czosnku i dodatek, który każdy ma w lodówce, by stworzyć obłędny miks
  5. Steczkowska jest załamana, żali się. Wydała oszczędności, nie stać jej na remont kuchni
  6. Koniecznie dodaj ją do ciasta drożdżowego. Efekty zadziwią, nie będziesz już robić inaczej
  7. Adam Małysz został upokorzony przez swojego fana. Mistrz wyznał całą prawdę, wyjątkowo smutne

Źródło: ABC Zdrowie

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł