Biedronka i kłopotliwe jabłkaWikipedia / Przemysław Czopor / CC BY-SA 3.0 / Pixabay / matthiasboeckel

Wzburzeni ustawili się przed Biedronką i się zaczęło. Powodem polskie jabłka

Najprawdopodobniej nikt nie spodziewał się, że Biedronka zetknie się z takimi problemami. Przed siedzibą pojawili się oburzeni ludzie z transparentami. Wszystko przez krajowe jabłka. Dlaczego Biedronka wywołała takie emocje?

Biedronka przeważnie przyciąga do siebie klientów szukających niecodziennych okazji. Jednak tym razem przed siedzibą Jeronimo Martins w Warszawie stawili się niezadowoleni sadownicy. Okazuje się, że postępowanie sklepów Biedronka mocno im nie odpowiada.

Zaczęło się dzisiaj, klienci już stoją w kolejkach w Biedronce. Tak pięknych sprzętów kuchennych za grosze dawno nie byłoZaczęło się dzisiaj, klienci już stoją w kolejkach w Biedronce. Tak pięknych sprzętów kuchennych za grosze dawno nie byłoCzytaj dalej

Biedronka i oburzeni sadownicy

Nie da się ukryć, że Biedronka zyskała swoją popularność głównie za sprawa niskich cen. Coś co przez konsumentów jest uważane za plus, nie uchodzi za taki w oczach producentów. Sadownicy zarzucają sieci narzucanie niskich cen, które ich rujnują. W czym rzecz?

Mało kto spodziewałby się, że Biedronka wywoła takie emocje wśród sadowników. Producenci jabłek sądzili, że w przypadku słabych tegorocznych zbiorów ich owoce będą kupowane po wyższych cenach, jednak stało się zupełnie inaczej. Niektóre odmiany kupowane są od sadowników za zaledwie 1zł/kg. Protestujący twierdzą, że supermarkety wykorzystują swoją dominującą pozycję i zaniżają ceny zakupu jabłek deserowych.

Dzisiaj grzeje:

  1. Śpiewała niczym anioł i miała niezwykłe zdanie o gotowaniu. Ze zgliszczy wyciągnięto jej ostatni list, słowa nie oddadzą ogromnego wzruszenia
  2. Podjęli decyzję. Wszystko wraca do normy. Już za kilka dni obywatele UE będą mieli więcej swobody
  3. Przyłapana, nikt nie spodziewał się, że nie zawsze robi je sama. Paparazzi zrobili kompromitujące zdjęcia

Pikieta pod siedzibą Jeronimo Martins

Sadownicy nie mogąc znieść postepowania koncernu, do którego należy sieć Biedronka, zdecydowali się na protest. 24 września zebrali się w Warszawie głosząc swoje postulaty. Ich słowa sa niezwykle przejmujące.

- Chcemy głośno powiedzieć, że nie akceptujemy polityki handlowej prowadzonej przez markety. Dlatego nie mogliśmy czekać, aż nas dorżną całkiem. Dziś jesteśmy przed siedzibą największej w Polsce sieci handlowej, która odgrywa wiodącą negatywną rolę w wykorzystywaniu dominującej pozycji na rynku - powiedział prezes Związku Sadowników RP, przytaczany przez portal TopAgrar.

- Ciągły spadek cen spowoduje długofalowy kryzys w branży w bieżącym sezonie. Brak reakcji ze strony sadowników będzie akceptacją takiej polityki handlowej przez markety - nadmienił Związek Sadowników. Nie da się ukryć, że sytuacja nie należy do najlepszych. Nie pozostaje nic innego jak obserwowanie rozwoju sytuacji.

Najlepsze newsy:

  1. Ile zarabia Dorota Wellman? Okazuje się, że gwiazda dzieli się swoim majątkiem
  2. Zapadła ważna decyzja Ministerstwa Zdrowia. Nowe obostrzenia już od przyszłego tygodnia
  3. Najgorsza rzecz, jaką możesz zrobić swojemu organizmowi zaraz po przebudzeniu. Chodzi o jedzenie i picie
  4. Sięgała po dorodnego borowika i zamarła, zobaczyła leśnego potwora. Alicja uciekła jak najdalej od strasznego miejsca
  5. Jest jej teraz pod dostatkiem, nasze babcie wiedziały jak wykorzystać dary natury. Jarzębina w formie konfitury była hitem na dawnych stołach
  6. Pola Raksa gwiazdą “Czterej pancerni i pies”. Tak dzisiaj wygląda gwiazda serialu

Źródła: Sad24 / TopAgrar

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł