Jaki jest statut sklepu Biedronka w świetle obecnych wydarzeń?pixabay.com reverent

Jutro protestujące Polki nie pójdą do pracy. Czy ekspedientki Biedronki i Lidla też powinny nie przystąpić do pracy?

Biedronka, tak jak wiele innych sklepów, wśród swoich pracowników ma mnóstwo kobiet. Większość z nich pracuje na kasach czy magazynach. Czy także one powinny nie przystąpić do pracy?

Biedronka, Lidl i wiele innych sklepów ma w swoich szeregach wielką liczbę kobiet. Z uwagi na obecną sytuację, wiele z nich protestuje czynnie, biorąc udział w marszach czy bojkotach. Jutro są zapowiadane protesty szczególnej formy - Polki łączą się i nie idą do pracy.

Nie żyje wyjątkowy Polak. Od 30 lat gromadził jedzenie na najmroczniejsze czasyNie żyje wyjątkowy Polak. Od 30 lat gromadził jedzenie na najmroczniejsze czasyCzytaj dalej

Biedronka, Lidl i inne sklepy zatrudniają wiele kobiet - czy one także powinny zrezygnować jutro z pracy?

Jak czytamy na portalu wiadomosci.wp: "Trybunał Konstytucyjny orzekł w czwartek, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z konstytucją." Wyrok ten sprawił, że ulice zaroiły się od protestujących.

Do protestów dołączają się nie tylko kobiety wściekłe z powodu zabranego wyboru, lecz także mężczyźni, którzy solidaryzują się i starają pomóc jak tylko mogą. Do wydarzeń dołączają także przeróżne grupy społeczne w tym chociażby rolnicy, którzy traktorami blokują wiele ulic.

Na jutro zaplanowane są strajki kobiet, które na jeden dzień przestają pracować. Redakcja portalu wiadomosci.wp postanowiła sprawdzić, z których grup zawodowych kobiety dołączą do strajku.

Dzisiaj grzeje:

  1. Najłatwiejsze ciasto "minutka". Wymieszaj wszystko i upiecz, efekt powalający
  2. Ważny komunikat ws. wyjazdów 1 listopada. Polaków może czekać ogromne zdziwienie na cmentarzach, lepiej wiedzieć wcześniej
  3. Zostało ci mięso z rosołu? Cudownie, zrobisz z niego najlepszy farsz do pierogów

Jedną z nich są nauczycielki. Lidia, nauczycielka z województwa śląskiego tłumaczy dla WP, że nauczyciele prawdopodobnie na jeden dzień odejdą od komputerów z uwagi na nauczanie zdalne.

- Pracujemy zdalnie i możemy lekcje ze środy przenieść na inny dzień. W mojej szkole toczą się o tym rozmowy i tak chyba zrobimy, ja jestem gotowa - tłumaczy dziennikarzom WP Lidia.

Jedną z największych grup zawodowych stanowią sprzedawczynie w sklepach. Za kasami często siedzą kobiety, więc zapytano się Związku Polskich Pracodawców Handlu i Usług czy planowane są strajki w tej gałęzi gospodarki.

"Od początku powstania ZPPHiU nadrzędnym celem działalności organizacji jest ochrona polskich miejsc pracy i zapobieżenie dramatycznym dla polskich przedsiębiorców skutkom pandemii. Jako organizacja nie przewidujemy zaangażowania w wydarzenia związane z reakcją społeczną na decyzje Trybunału Konstytucyjnego" czytamy w oświadczeniu przesłanym do WP.

Warto jednak nadmienić, że w tej samej wiadomości ZPPHiU podkreśla, że każda firma członkowska sama decyduje o swoim zaangażowaniu w takie inicjatywy, więc możliwe, że kasjerki i inne pracownice sklepów także nie przyjdą w środę do pracy.

Kuroń zdeklasował Gessler przepisem na gołąbki. Królowa gastronomii może przecierać oczyKuroń zdeklasował Gessler przepisem na gołąbki. Królowa gastronomii może przecierać oczyCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Niewielu wie, od tygodnia ruszył nowy program. Dostać można nawet 37 tys. zł
  2. Jeszcze tylko 4 dni. Pieniądze dostaną tylko ci sprytni, którzy zdążą na czas
  3. Woda po gotowanych ziemniakach jest niezwykle drogocenna. Przenigdy jej nie wylewaj
  4. Ulepszony i jeszcze skuteczniejszy syrop z cebuli. Jego moc potęgują nietypowe dodatki
  5. Udało się. Zdobyliśmy najprostszy i najzdrowszy przepis na barszcz kiszony bez gotowania, wszyscy powinni go poznać
  6. 9 osób nie żyje. Wszyscy zjedli identyczny mrożony posiłek, dramatyczne informacje zza granicy
  7. Oburzający materiał "Wiadomości" TVP o "lewackich zadymiarzach". Pasek przebił wszystko, co dotąd widzieliśmy

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł