Biedronka i internetowi oszuściWikipedia / Fotopolska.eu / CC BY-SA 3.0

Oferują 500 zł na zakupy w Biedronce, a tak naprawdę wykradają dane. Uważaj na działania internetowych oszustów

Niejednokrotnie mogliśmy się przekonać, że Biedronka potrafi zaskoczyć nas swoimi wyjątkowymi promocjami. Okazuje się, że zaufanie do sieci supermarketów postanowili wykorzystać oszuści, którzy wymyślili sposób na pozyskanie naszych danych. Warto mieć się na baczności.

Biedronka bez wątpienia jest jednym z tych sklepów, który cieszy się spora popularnością. Niestety, niektórzy decydują się na podszycie się pod sieć w celu wyłudzenia danych osobowych. Internauci powinni być ostrożni. Na co należy uważać?

O mięsnym jeżu mówiła cała Polska. Aktora spotkał tragiczny losO mięsnym jeżu mówiła cała Polska. Aktora spotkał tragiczny losCzytaj dalej

Biedronka i internetowi oszuści

Oszuści nie próżnują i wciąż potrafią zaskoczyć nas swoją kreatywnością. Tym razem podszywają się pod sieć supermarketów Biedronka. Z okazji 25-lecia sklepu na Facebooku krąży post zapewniający o promocji, w której można zyskać 500 złotych na zakupy. Opublikowany został przez profil Biedronka_Polska, który nie ma nic wspólnego z popularnymi supermarketami.

Wpis o promocji przekierowuje użytkowników do niepozornej ankiety. Nie można jednak dać się zwieść, jej wypełnienie może skutkować dostaniem się naszych danych w niepowołane ręce. Portal Dobre programy postanowił poinformować sieć Biedronka o zaistniałej sytuacji. Odpowiedź nie pozostawia najmniejszych wątpliwości

Dzisiaj grzeje:

  1. Zapadła decyzja ws. powrotu dzieci do szkół. Pada konkretny termin
  2. Głodny bezdomny wszedł do restauracji i zapytał o jedzenie za 2 zł. W odpowiedzi kasjer zrobił niewyobrażalną rzecz
  3. Lidl z kontrowersyjnymi zasadami, nie każdemu się spodobają. Kasjer może zadać pytanie przy kasie

Jak Biedronka skomentowała zaistniałą sytuację

- Dziękujemy naszym klientom za sygnały o fałszywych konkursach lub SMS-ach od firm podszywających się pod naszą sieć. Przypominamy i podkreślamy, że Biedronka nigdy nie wysyła klientom zachęt do podawania danych osobowych lub np. wpłat pieniędzy na konto. Zalecamy szczególną ostrożność w przypadku pojawienia się takich próśb. W przypadku wątpliwości dotyczących konkursów prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta, za pośrednictwem adresu: bok@biedronka.eu lub formularza kontaktowego: biedronka.pl/pl/kontakt. Informujemy też, że oficjalnym profilem sieci Biedronka na Facebooku jest facebook.com/BiedronkaCodziennie - napisała sieć Biedronka w komunikacie przytaczanym przez portal Dobre programy.

Najlepsze newsy:

  1. Europa znowu się zamyka. Kolejne kraje wprowadzają obostrzenia
  2. Ruszają masowe "kontrole", zapukają do milionów Polaków. Jeśli się nie zgodzisz, słono zapłacisz
  3. Była w kościele, na dyskotece i robiła zakupy. Miała koronawirusa. Pilnie szukają osób z północy Mazowsza
  4. Niestety media podają, że Małgorzata Socha jest zakażona. Wstawiła zdjęcie z córeczką, razem robią przetwory na zimę
  5. Do Biedronki weszli we dwóch, nikt nie przypuszczał jakie zrobią rzeczy. Zostali nagrani przez kamery monitoringu
  6. Domowa szarlotka z papierówek zachwyca obłędnym smakiem. Kruche ciasto nie ma sobie równych
  7. Justyna Żyła została zapytana o to, czy planuje mieć jeszcze dzieci. Piotr będzie zszokowany, gdy usłyszy jej słowa (WIDEO)

Źródło: Dobre programy

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł