Bób za 60 zł za kilogram, tragedia na targowiskachtwitter.com/Wiktor99842152

Bób musieli wycenić za 0,5 kg, bo za 1 kg cena przytłacza. Spojrzał na niebotyczne ceny na targu, złapał za aparat i zrobił zdjęcie

Bób wyceniony został na targu przez niektórych handlarzy za pół kilograma, ponieważ cena za cały kilogram przytłaczała klientów. Warzywa i owoce na targowiskach kosztują niebotyczne sumy, mało kto jest w stanie pozwolić sobie na ich kupno. Mężczyzna nie mógł uwierzyć własnym oczom, więc złapał za aparat i zrobił zdjęcie stoiskom.

Bób kosztujący tak dużo, że ludzie nie kupują go już więcej na kilogramy, tak wyglądają obecne realia na targowiskach. Sprzedawcy wystawiają warzywa i owoce po przytłaczających cenach, klienci nie są w stanie uwierzyć w to co widzą. Krakowskie targowiska, bo właśnie na nich zrobione zostały powyższe zdjęcia, są miejscem takiej sytuacji.

Afera, pani Dominika kupiła mięso w Biedronce. Odkryła niesmaczną prawdę i zrobiła zdjęcie, żeby nagłośnić skandalAfera, pani Dominika kupiła mięso w Biedronce. Odkryła niesmaczną prawdę i zrobiła zdjęcie, żeby nagłośnić skandalCzytaj dalej

Bób który kosztuje więcej niż kilogram mięsa - takie są realia na targowiskach, klienci są oszołomieni

Dla wielu ludzi obecne ceny warzyw i owoców nie tylko na targowiskach, ale także w sklepach, marketach i na straganach są nie do przyjęcia. Wiele czynników złożyło się na taki obraz, jednak ciężko zaakceptować wydanie kolosalnych pieniędzy na kilogram jakiegoś produktu. Ciężko zapłacić 60 zł za kilogram bobu, a właśnie tyle życzą sobie sprzedawcy na jednym z krakowskich targów.

Dzisiaj grzeje:

  1. Cudowne, dziadek Bogumił otwiera pole truskawek dla wszystkich. Rwiesz sam i płacisz tanio jak barszcz
  2. Pojawiły się kolejne zalecenia rządu. W niektórych miejscach limity osób pozostają

50 złotych za kilogram czereśni, 30 złotych za kilogram fasolki szparagowej czy 38 zł za kilogram borówek, takie liczby wypisane są na plakietkach z cenami. Poraża cena bobu, który został wyceniony na 30 zł, ale uwaga, za pół kilogama, a nie za za kilogram. Problem jest bardzo złożony, jednak 3 główne powody takich cen to susza na początku wiosny, mrozy oraz brak rąk do pracy.

Od początku roku suma opadów w całej Polsce była wyjątkowo niewielka, co spowodowało, że ilość plonów zdecydowanie zmniejszyła się w porównaniu do zeszłego roku. Pandemia i obostrzenia poskutkowały tym, że pracownicy sezonowi, którzy w dużej mierze pochodzą z Ukrainy, nie przyjeżdżają do pracy. Musimy się więc przygotować, że tegoroczne warzywa i owoce będą szalenie drogie.

Najlepsze newsy:

  1. Schudła 100 kg, żeby w dniu ślubu swojego eks wyglądać lepiej niż panna młoda. Spektakularna przemiana
  2. 14-latka została matką. Pokazała zdjęcia, które są nie do uwierzenia
  3. Pani Dorota podjęła cudowną decyzję dla ciebie i wszystkich. Zaprasza każdego, otworzyła pole truskawek
  4. Nie wyrzucił łupin po cebuli, zrobił nawóz dla ogórków. Uzyskał przeogromne zbiory
  5. Przez pół roku piła sok z selera. Skończyły się jej problemy, przeszła piorunującą metamorfozę
  6. Organizatorzy wakacji mówią o największym zagrożeniu. Trzeba brać je pod uwagę

Źródło: twitter.com

Następny artykuł