Chcieli pozbierać borowiki - skończyło się tragediąpixabay.com/_Alicja_, Alehandra13

Tragedia, mąż nie żyje. Zmarł na rękach żony podczas grzybobrania

Borowiki są jednymi z najbardziej lubianych przez Polaków grzybów. Grzybobrania często są organizowane z myślą właśnie o tym smacznym gatunku. Na jednym z nich doszło do straszliwej tragedii - żona nic nie mogła zrobić.

Borowiki cenione są za specyficzny, szlachetny smak. W kuchni polskiej piastują szczególne miejsce - od dawna dodawane są do dań klasy premium, które dawniej jedzone były przez szlachtę i bogatych mieszczan. Do dzisiaj obfite zbiory borowików wywołują ogromne emocje.

Zenek Martyniuk ma powód do wstydu, syn opublikował poniżające zdjęcia. Jeszcze niedawno próbował swoich sił jako restauratorZenek Martyniuk ma powód do wstydu, syn opublikował poniżające zdjęcia. Jeszcze niedawno próbował swoich sił jako restauratorCzytaj dalej

Wyjście na borowiki zakończyło się tragicznie - kobieta błagała o pomoc

Często można usłyszeć informacje, jakoby grzyby nie dostarczały żadnych wartości odżywczych człowiekowi. Spowodowane to ma być specyficzną budową grzybów, których ściany komórkowe są stworzone z chityny, której nie jesteśmy w stanie strawić. Jest to jedynie półprawda.

Grzyby nie są zbyt bogate w wartości odżywcze, jednak można znaleźć w nich mnóstwo cennych mikroelementów. Można uznać je za dobre źródło witamin z grupy B, a także witaminy C, tiaminy, kobalaminy (wit. B12), witaminy D oraz E. Niektóre okazy, takie jak kurki, są także całkiem bogate w witaminę A.

Na całym świecie grzyby cenione są jednak głównie za walory smakowe. Są pełne piątego smaku, czyli tak zwanego umami. Odkryty pod koniec XX wieku przez japońskich naukowców smak znaleźć można także w mięsie, pomidorach, wodorostach czy produktach poddanych procesowi fermentacji. Przez wielu ludzi uważany jest za, obok słodkiego, najprzyjemniejszy smak.

Dzisiaj grzeje:

  1. Żona słynnego piłkarza wściekła na godziny dla seniorów. Zwróciła uwagę na zaskakującą rzecz
  2. Wielkie ostrzeżenie od WHO. Szczęki opadają. Nie jest dobrze
  3. Przez 7 dni piła sok z kiszonych ogórków. Niewiarygodne, jakiego problemu się pozbyła

W potrawach najczęściej stosuje się suszone grzyby, ponieważ pozbawienie ich wilgoci znacznie wydłuża czas przechowywania. Na bazie grzybów przygotowuje się pyszne sosy, wywary, gulasze. Korzysta się z nich także jako przyprawy - niektóre gatunki, takie jak shitake czy trufle mają bardzo intensywny aromat, który często gra pierwsze skrzypce w potrawach.

Dla zebrania swojego ulubionego okazu duża grupa ludzi jest w stanie zrobić naprawdę dużo. Na grzybobraniu w ostatnią niedzielę wydarzyła się straszliwa tragedia. Starsze małżeństwo spacerowało po lesie i zbierało dorodne okazy. Wtem 63-letni mężczyzna nagle padł na ziemie, stracił przytomność i przestał oddychać.

Zrozpaczona i spanikowana żona szybko wykręciła numer do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Pabianicach i zawiadomiła dyspozytora o wydarzeniu. Na miejsce natychmiast zostały wysłane jednostki z Pabianic i ochotników z Piątkowiska oraz Lutomierska. W niedługim czasie przyjechał także patrol policji oraz karetka pogotowia.

Kobieta nie była w stanie określić dokładnej lokalizacji, podała jedynie opis miejsca oraz samochodu, którym przyjechała wraz z mężem. Tak opisane zostały poszukiwania na profilu Osp Lutomiersk na Facebooku:

- Ponieważ w pobliżu pojazdu nie było nikogo, strażacy wraz z policjantami weszli do lasu szukając osoby potrzebującej pomocy. Po krótkim czasie poszukiwania przyniosły rezultat. Kobieta wraz z nieprzytomnym mężem zostali odnalezieni około 500 metrów od drogi asfaltowej, przy której zostawili samochód

Strażacy po przybyciu na miejsce, wraz z funkcjonariuszami policji, natychmiast udali się w głąb lasu, aby znaleźć poszkodowanego. Szybko przeszli do reanimacji, jednak nawet po przybyciu sanitariuszy, nie udało się przywrócić mężczyźnie funkcji życiowych. Nie podano informacji o przyczynie zgonu męża, który skonał na rękach swojej żony.

Oszałamiające ciasto bez pieczenia, sprawdzi się na każdym przyjęciu. Wystarczy nieco herbatników, masa i kilka minut wolnego czasuOszałamiające ciasto bez pieczenia, sprawdzi się na każdym przyjęciu. Wystarczy nieco herbatników, masa i kilka minut wolnego czasuCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Pod osłoną wczorajszych strajków, Sejm przeforsował niepokojącą ustawę. Dotyczy niemal nas wszystkich
  2. Za 68 dni ogromne zmiany dla tysięcy rolników. Powód do radości czy smutku?
  3. Niemożliwe, a jednak. W chwilę zrobisz chleb domowy, ale tak pyszny, że brakuje słów
  4. Królowa surówek, soczysta i pełna smaku, nie można się od niej oderwać. Nieoceniona porcja witamin na jesień
  5. Ogromny protest przeciwko obostrzeniom w Warszawie. Uczestnicy otoczeni przez policję, użyto gazu
  6. Ujawniono, ile ma na koncie fundacja Tadeusza Rydzyka. Sumy nie mieszczą się w głowie

Źródło: lodz.se.pl

Zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł