Borowiki w potężnej ilościpixabay.com/stux

We włoskiej Straży Leśnej złapali się za głowy widząc, że ludzie wynoszą 100 kg borowików z lasu. Skonfiskowali je

Borowiki mają w kuchni szczególne miejsce. Ludzie uwielbiają ich smak i często wywyższają je ponad inne grzyby. Grzybiarze postanowili zebrać ile tylko zdołają - kiedy zobaczyła ich Straż Leśna nie dali rady się ukryć.

Borowiki są dla niektórych ludzi najlepszymi grzybami. Grzyby te darzy się wielkim uczuciem za ich smak, szlachetny wygląd i sposobność do przygotowania na najróżniejsze sposoby. Niektórzy grzybiarze nie mogą się powstrzymać i postanawiają, że będą zbierać ich tak dużo jak tylko będą mogli. Z tego powodu Straż Leśna ma ręce pełne roboty, ponieważ wyniesienie 100 kilogramów grzybów z lasu, w niektórych miejscach jest zakazane.

Zapłacił za kiełbasę banknotem 500 zł. Ekspedientka wydała 490 zł reszty, zamarła odkrywając prawdę o banknocieZapłacił za kiełbasę banknotem 500 zł. Ekspedientka wydała 490 zł reszty, zamarła odkrywając prawdę o banknocieCzytaj dalej

Borowiki były dla nich tak ważne, że ryzykowali wysoka kare finansową

W Polsce prawo dotyczące eksploatacji lasów pod względem grzybów jest stosunkowo łagodne. Zakazane są oczywiście nieuprawnione wjazdy samochodem czy innym pojazdem spalinowym do lasu, parkowanie w złych miejscach, śmiecenie czy nieumiejętne wyrywanie grzybów. Pod żadnym pozorem nie można także niszczyć tych okazów, których nie zdołaliśmy bądź nie chcieliśmy zebrać.

Dzisiaj grzeje:

  1. Placki ziemniaczane inaczej, czyli po szwajcarsku. Chrupiąca alternatywa zachwyca dzięki nietypowym składnikom
  2. Już za kilka godzin zamykają sklepy. Największa swoboda będzie w miejscach turystycznych
  3. Pij rano zamiast kawy, dodaje jeszcze więcej energii i opóźnia procesy starzenia. Jej niezliczone właściwości odczujesz już po paru dniach

O ile polskie prawo jest łagodne, tak inne kraje nie mogą się tym pochwalić. Aby móc w ogóle zbierać grzyby we Włoszech należy mieć licencję. Koszt takiej licencji nie jest wysoki jak na miejscowe zarobki, jednak jej brak spowodować może wysokie kary. Tygodniowa licencja kosztuje 40 euro, można jednak wykupić także jej roczna wersję, która kosztuje 100 euro.

W tym kraju obowiązuje także limit zbieranych grzybów, który po przekroczeniu karany jest grzywna w wysokości 100 euro. Podobnej kary spodziewać się mogą osoby, które nie zakupiły licencji. Regulacje obowiązuje także wobec takich spraw jak oczyszczenie grzybów na miejscu ich zerwania, czy odpowiednie pojemniki do przechowywania i przenoszenia grzybów.

Przepisy przewidują oprócz kar finansowych także konfiskatę zbiorów, co przeprowadzili miejscowi Strażnicy Leśni na zbieraczach, którzy wynosili z lasu 100 kilogramów grzybów. W ciągu kilku ostatnich dni wymierzyli około 30 kar w wysokości 100 euro za wyżej wymienione przewinienia. Grzybiarze w Polsce mogą się cieszyć zdecydowanie łagodniejszym prawem.

7 dni piła wodę po ogórkach kiszonych. Osłupiała już 2 dnia widząc nieziemski rezultat7 dni piła wodę po ogórkach kiszonych. Osłupiała już 2 dnia widząc nieziemski rezultatCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Przełomowe odkrycie astronomów. Znaleźli planetę podobną do Ziemi
  2. Kobieta zarażona niebezpieczną chorobą tropikalną. Do zakażenia miało dojść w czasie wakacji
  3. Media właśnie potwierdziły, rozstali się po 13 latach związku. Już mówią o nowej miłości
  4. Już jest, za symboliczną złotówkę i bez żadnych haczyków. W Biedronce poszaleli
  5. Jedna z najpopularniejszych polskich surówek. Polacy kochają ją za uniwersalność i prostotę wykonania
  6. Pola Raksa gwiazdą “Czterej pancerni i pies”. Tak dzisiaj wygląda gwiazda serialu

Źródło: tvp.info

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł