..

Nagły komunikat Ministra Zdrowia ws. Bożego Narodzenia. Spotkania przy wspólnym stole pod znakiem zapytania

Boże Narodzenie już za niecałe 2 miesiące, co oznacza zbliżający się wielkimi krokami okres przygotowań. Komunikat Ministra Zdrowia nie pozostawia złudzeń. Można zacząć się zastanawiać czy jakiekolwiek przygotowania mają sens.

Boże Narodzenie to święto na które czekamy całym rokiem. Dzieci mają w tym swój cel w postaci prezentów, a dorośli nie mogą się doczekać spotkania całą rodziną. Niestety, ostatni komunikat Ministra Zdrowia stawia pod znakiem zapytania wszystkie te przyjemności.

Przez ogromny błąd ogórki kiszone Ani są do wyrzucenia. Przestrzega przed nim sama GesslerPrzez ogromny błąd ogórki kiszone Ani są do wyrzucenia. Przestrzega przed nim sama GesslerCzytaj dalej

Boże Narodzenie - inne niż kiedykolwiek

Nie da się ukryć, że w ostatnim miesiącu sytuacja epidemiczna w kraju nie kształtuje się szczególnie optymistycznie. Z dnia na dzień przybywa zakażonych i koniecznie okazały się kolejne, dyskusyjne ograniczenia.

Wśród obostrzeń wprowadzonych z dnia na dzień, najbardziej kontrowersyjne okazało się zamknięcie restauracji na przyjmowanie gości chwilę przed weekendem. Jak nietrudno się domyślić, weekend to najbardziej dochodowy moment tygodnia dla lokali. Dlatego też, restauracje robią większe zapasy produktów spożywczych.

Zamknięcie restauracji z dnia na dzień, skutkuje ogromnym marnotrawstwem jedzenia oraz stratami finansowymi. A jest to jedynie jedno z obostrzeń, które zastanawiają Polaków.

Dzisiaj grzeje:

  1. Surówka w 3 minuty, błyskawiczna, zdrowia i przepyszna. Faworyt na polskich stołach, pasuje do każdego obiadu
  2. Zacznie się już dziś o 16:00. Władzę biją na alarm. Wszyscy Polacy i turyści powinni być gotowi
  3. Piorunujące i oszałamiające, mało znane zastosowania soku z ogórków kiszonych. Na odchudzanie, odporność i marynowanie mięsa

Jak będzie wyglądać Boże Narodzenie?

Polacy obawiają się, że sytuacja w kraju wpłynie na każdą dziedzinę życia i sprawi, że nawet wieloletnie tradycje będą zagrożone. Strach ten jest z wszech miar zrozumiały, jednak bezpieczeństwo w obecnej chwili jest priorytetem. Wiele osób żywiło nadzieję, że w ciągu 2 miesięcy być może sytuacja ulegnie zmianie. Jednak wypowiedź Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego, nie pozostawia wątpliwości.

Już wcześniej pisaliśmy o doniesienia zza oceanu, traktujących o możliwych obostrzeniach jakie pojawią się podczas Bożego Narodzenia. Zakładały one ograniczenie osób przy świątecznych stołach, zachowanie dystansu społecznego oraz noszenie maseczek w pomieszczeniach. Czy taki los czeka także Boże Narodzenie w Polsce?

Pierwsze pytania w kierunku Ministra Zdrowia musiały się w końcu pojawić. Adam Niedzielski odpowiedział bez cienia wątpliwości - na pewno nie będzie takiej poprawy, byśmy o świętach Bożego Narodzenia mogli myśleć w sposób tradycyjny - potwierdzając tym samym największe obawy Polaków.

Możemy więc mniemać, że przed Bożym Narodzeniem pojawią się nowe zasady oraz obostrzenia regulujące bezpieczne spędzanie ich przy wspólnym stole. Miejmy nadzieję, że tym razem rodziny będą miały więcej czasu na przygotowanie niż restauracje w ostatnich dniach.

Eksperci biją na alarm. Jeśli gotujesz rosół na udkach z kurczaka, popełniasz olbrzymi błądEksperci biją na alarm. Jeśli gotujesz rosół na udkach z kurczaka, popełniasz olbrzymi błądCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Segregacja śmieci znowu do zmiany? Nie wypełnisz obowiązku, spodziewaj się grzywny albo aresztu
  2. Nagły zwrot akcji. Magda z "Rolnik szuka żony" już nie musi się niczego obawiać
  3. Gessler wytknęła Polakom błąd w gotowaniu rosołu i zup. Popełnia go mnóstwo osób
  4. Otworzyła słoik z ogórkami kiszonymi i pobladła. Jej oczom ukazał się żenujący widok
  5. Jutro, od rana zapowiadają zablokowanie wszystkiego. Ulic, rond, skrzyżowań, paraliż, może być problem z dotarciem do sklepów spożywczych
  6. Minister Zdrowia zabiera głos w sprawie Bożego Narodzenia. Nie na takie słowa liczyli Polacy
  7. Pilna informacja, zmiany w godzinach dla seniorów. Chodzi o jeden wyjątek, który wprowadził rząd

źródło: wydarzenia.interia

Następny artykuł