Boże Narodzenie inne niż zwyklefacebook.com/TravelistClubPL

Niestety, Boże Narodzenie będzie wyglądało inaczej niż zawsze. Rząd nie pozostawia wątpliwości

Boże Narodzenie coraz bliżej, lecz mamy złe wieści. Rządzący nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Tegoroczne święta będą zupełnie inne.

Boże Narodzenie kojarzy się wszystkim z kolędami, śniegiem, tłumnymi spotkaniami z rodziną, uroczystą kolacją i wieloma innymi. Każdy fan świąt z niepokojem patrzył w przyszłość - nie wiadomo było jak będą wyglądały z uwagi na obecną sytuację. Niestety, rząd nie pozostawia żadnych wątpliwości.

Mogą jedynie wyjść do sklepu, lekarza, pracy. Godziny policyjne 21-5. Czy w Polsce powinny być obostrzenia takie jak w Czechach?Mogą jedynie wyjść do sklepu, lekarza, pracy. Godziny policyjne 21-5. Czy w Polsce powinny być obostrzenia takie jak w Czechach?Czytaj dalej

Boże Narodzenie w 2020 roku będzie wyglądało zupełnie inaczej

Przez wiele lat przyzwyczailiśmy się do charakterystycznych i tradycyjnych świąt. Na wigilię cała rodzina zjeżdża się do jednego domu, zasiadają do wielkiego stołu suto zastawionego potrawami i wspólnie spędzają czas. Z uwagi na pandemię takie święta stały pod znakiem zapytania. Teraz już wszystko wiadomo, Ministerstwo Zdrowia dało oficjalną wypowiedź.

- Jeśli dalej będziemy obserwować wykładnicze tempo wzrostu liczby zakażeń, będę namawiał premiera do całkowitego lockdownu. Łóżek nie da się dokładać w nieskończoność - tłumaczył szef resortu zdrowia. Prognozy nie są pozytywne.

Kilka dni temu rząd wprowadził w całej Polsce czerwona strefę, co poskutkowało licznymi obostrzeniami dla wszystkich Polaków. Praktycznie każdego dnia notuje sie kolejne rekordy zakażeń, a rządzący wprowadzają kolejne obostrzenia. Okazuje się jednak, że nie jet to koniec modyfikacji naszego codziennego życia.

- Przygotowujemy się do sytuacji według scenariusza, w którym przyrost liczby zakażeń jest wykładniczy. To może znaczyć 20-25 tys. zakażeń dziennie pod koniec tego tygodnia - komentuje Adam Niedzielski, minister zdrowia - Ale jeśli zadziałają obostrzenia wprowadzone dwa tygodnie temu, tempo powinno wyhamować. Będziemy to wiedzieć pod koniec tego tygodnia. Ten tydzień będzie bardzo ważny z punktu widzenia dalszego biegu wypadków - dodał minister.

Dzisiaj grzeje:

  1. Najłatwiejsze ciasto "minutka". Wymieszaj wszystko i upiecz, efekt powalający
  2. Lekarz bije na alarm, bardzo nietypowy objaw koronawirusa. Jeśli go masz, zapomnij o podróżach
  3. Zostało ci mięso z rosołu? Cudownie, zrobisz z niego najlepszy farsz do pierogów

Nie zabrakło także jego komentarza na temat zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, które będą już za 59 dni. Jego odpowiedź nie pozostawia złudzeń.

- Dla mnie to daleka perspektywa. Ja myślę w perspektywie dni, góra tygodnia lub dwóch - odpowiada Niedzielski. Po chwili jednak dodaje coś jeszcze - na pewno nie będzie takiej poprawy, byśmy mogli o tych świętach myśleć w sposób tradycyjny. Raczej spędzimy je w ścisłym gronie rodzinnym - uważa minister.

Nie wiemy jednak czego dokładnie możemy się spodziewać. Choć Morawiecki na jednej ze swoich niedawnych konferencji wyrażał nadzieję na stopniowe odmrażanie gospodarki w grudni, nie możemy być niczego pewni.

Z powyższych wypowiedzi klaruje się dość ponura przyszłość dla każdego fana świąt. Istnieje bowiem duże prawdopodobieństwo, że 12 wigilijnych potraw i inne kulinarne przymioty świąt, takie jak karp czy sałatka warzywa, będą zarezerwowane dla wąskiego grona domowników. Wszak już dzisiaj obowiązują nas ścisłe restrykcje co do ilości ludzi na zgromadzeniach i imprezach.

Kuroń zdeklasował Gessler przepisem na gołąbki. Królowa gastronomii może przecierać oczyKuroń zdeklasował Gessler przepisem na gołąbki. Królowa gastronomii może przecierać oczyCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Druga fala uderzyła z pełną mocą. Jeden produkt natychmiast znika z półek, może dla ciebie zabraknąć
  2. Jeszcze tylko 4 dni. Pieniądze dostaną tylko ci sprytni, którzy zdążą na czas
  3. Woda po gotowanych ziemniakach jest niezwykle drogocenna. Przenigdy jej nie wylewaj
  4. Ulepszony i jeszcze skuteczniejszy syrop z cebuli. Jego moc potęgują nietypowe dodatki
  5. Stało się pod osłoną nocy. Nagła decyzja ws. niedziel handlowych
  6. Pilny apel ZUS do wszystkich pacjentów, miało być inaczej. Wielu rwie włosy z głowy
  7. TVN dotarł do najnowszych wieści ws. wyroku dotyczącego aborcji. Wiadomo, co będzie dalej

Źródło: lelum.pl

Zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł