Czosnek i cebula są dużym zagrożeniem dla domowych zwierzątYouTube.com/ Olek Placki ziemniaczane

Przenigdy nie trzymaj cebuli w pobliżu kota lub psa. Możesz nieświadomie mocno go narażać

Cebula wykorzystywana w naszej kuchni potrafi spaść na podłogę, tak samo jak czosnek. Jeśli masz kota lub psa mających dostęp do cebuli lub czosnku, wiele ryzykujesz. Twój ukochany zwierzak może zjeść kawałek cebuli i straszliwie się otruć.

Cebula razem z czosnkiem mogą okazać się zabójcze dla naszego ukochanego "sierściucha". Musimy być bardzo czujni, aby zwierzak nie był w stanie spożyć ząbka czosnku albo kawałka cebuli. Jeśli tak się stanie, pupil może poważnie zachorować.

Ważne ostrzeżenie sanepidu dot. żywności, produkt wycofany ze sklepów. Apelują, by go nie spożywaćWażne ostrzeżenie sanepidu dot. żywności, produkt wycofany ze sklepów. Apelują, by go nie spożywaćCzytaj dalej

Cebula zawiera silną truciznę dla kotów

Jeśli jesteś posiadaczem kotka musisz się liczyć z pewnymi ograniczeniami, nie tylko co do wyboru roślin ozdobnych stojących w mieszkaniu. Będąc fanem czosnku lub cebuli musisz wiedzieć, że te warzywa są dla kota silnie trujące. Zawierają substancje o nazwie dwusiarczki, które po spożyciu przez zwierzaka uwalniają się w ich jelitach i prowadzą do bardzo silnego uszkodzenia czerwonych krwinek.

Dzisiaj grzeje: 1. Smutne wiadomości o Magdzie Gessler na kwarantannie

2. Odkryto ślady koronawirusa w zadziwiającym miejscu. Doniesienia z Włoch obiegły media

Niektóre koty uwielbiają ich zapach i mogą postanowić je spróbować. Kiedy gotujemy z udziałem tych warzyw, najbezpieczniej jest nie wpuszczać kota do pomieszczenia. Po gotowaniu należy dokładnie posprzątać blaty oraz podłogę, aby nie pozostawić żadnych resztek, które kot może znaleźć i zjeść.

Objawy zatrucia dwusiarczkami są łatwe do weryfikacji. Zwierzę jest osłabione, może wymiotować, nie mieć apetytu oraz mieć przyspieszony oddech. Jeśli szybko zareagujemy, jesteśmy w stanie wywołać wymioty u kota, u którego podejrzewamy spożycie cebuli czy czosnku. Niestety, jeśli zatrucie będzie poważne, musimy się liczyć z koniecznością transfuzji krwi. Jeśli zignorujemy problem, który dotyczy również wiele innych zwierząt, między innymi psów, istnieje ryzyko, że dojdzie nawet do śmierci zwierzęcia.

Najlepsze newsy:

  1. Grał w kultowym "Misiu". Rodzina przekazała bardzo smutną wiadomość o śmierci aktora
  2. Lidl przygotował ogromną wyprzedaż. Od dziś do -80% na hitowe produkty
  3. Nagła, kontrowersyjna decyzja właściciela Biedronki. Polacy przecierają oczy, zadziwiające zmiany ogłoszono niespodziewanie
  4. Pracownicy służby zdrowia obrzuceni jedzeniem i wyzwiskami. Wielki skandal
  5. Są zdrowsze od buraków, czosnku, ogórków kiszonych, kapusty i miodu. Nie do pomyślenia, jakie mają właściwości
  6. Niebezpieczny skutek epidemii. Poważnie chorzy pacjenci przestali zgłaszać się do lekarzy

Źródło: pomyslodawcy.pl

Następny artykuł